biocem
biocem (üye)
Zonguldak / Meraklı

Www. Ebay. Com Güvenli Mi?

Uzun süredir avrupa ve özellikle abd sitelerinde fotoğraf makinesi fiyatlarını takip ediyorum.En çokta ebay.com sitesine takıldım kaldım.Türkiyedeki fiyatlarla karşılaştırıldığında arada uçurum var örnek vermek gerekirse canon eos 400d 18-55 75-300 55mm Pro Wide Angle Autofocus Lens,Pro 2x Telephoto Lens,Professional 5 Piece Filter Kit Set,SanDisk 4GB Extreme III CompactFlash Memory Card,Compact Flash USB 2.0 Hi-Speed Card Reader,çantası tripodu falan yani fuuuullllll aksesuar 950 dolar civarında ve sıfır ürün.Gelde inan....

İnternette yaptığım araştırmalarda bu siteden çok alışveriş yapan duydum bir problem çıkmadığını yazıyolar,sadece gümrük bedeli 50dolar ücret ödeniyormuş ve garantisi Türkiyede geçerli değil ama abd de geçerli.Yani U.S.A sınırlarında bir arkadaşınız varsa o işide halletmek mümkün.
Net fotoda danışmak istedim sizler ne dersiniz bu konuda olumlu yada olumsuz.

Tarih: 15 Mayıs 2008, 01:06 - İp: 85.***.**3.87
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör
biocem
biocem (üye)
Zonguldak / Meraklı

Ocaklılar teşekkür ederim linkler için...
Konu açmadan önce forumda araştırmam lazımdı,gerektiği kadar konu açılmış zaten.Gerçi hala kafamda birşey netleşmedi fiyatları görünce riske değer diyorsun bir taraftanda kazık yeme korkusu.....

Tarih: 15 Mayıs 2008, 11:03 - İp: 85.***.**3.87
dumpi
dumpi (üye)
İstanbul / Meraklı

Bence www.guvenlimi.com 'a sor güvenilir olup olmadığını onlar araştırıp söylüyorlar.

Tarih: 23 Ağustos 2009, 02:08 - İp: 188.***.**9.176
shashin
shashin (üye)
İstanbul / Amatör

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 30 Haziran 2010, 21:51 - İp: 78.***.**2.96
ebbkts
ebbkts (üye)
Konya / Meraklı

gümrük bakanlığının bildirisinde (aklıma gelmedi ama) 'belli bi fiyattan sonraki ürünler gümrük vergisine tabidir' maddesi var, işbu maddeye giren her türlü elektronik eşya gümrük memurunun insiyatifinde olarak vergiden muaf yada dahil oluyormuş.!

bununla ilgili pek çok site, yazı, demeç okumuş, araştırmıştım vakti zamanında.

zaten Türkiyeye gönderilen ürünler için satıcıların ayrı bi madde koyduklarını gördüğümde vazgeçmiştim, ürünün gümrük vergisine tabi olmadan geçişini garanti veremiyoruz, fakat paket üstüne yazılabilecek her türlü konuda yardımcı olabiliriz(hediyedir, arızalıdır vs) anlamında bi maddeydi..

Tarih: 23 Temmuz 2010, 00:31 - İp: 194.***.**7.153
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

ebay yurtdısından alısveriş için en guveli sitelerden biris.
gumruk kanunu kapsamında gumrukte yasanacak sorunlar sitenin degil turkiye cumhuriyetinin sorumlulugu dahılındedir.

-
gumruk kanunu 100 euro altına gumruk vergisi kesmez ustune keser.
gidip 1000 dolara ebayden bir urun alırsanız, adam urunu herkese ve her ulkeye yolladıgı sekilde yollar.
gumrukte takılması gumruk emmurunun kanunu uygulamasının sonucudur ebaydeki satıcının guvenilirligiyle alakası yoktur.

yapmanız gereken %95 uzerı olumlu yorum almıs power sellerlardan alısveriş yapmak

Tarih: 23 Temmuz 2010, 00:35 - İp: 92.***.**4.234
  • 1