votex
votex (üye)
İstanbul / Amatör

Türkiye’de Motorsporları Fotoğraf Albümü

Merhaba dostlar.

Nihayet uzun zamandır planladığım bu keyifli projeyi hayata geçirerek sizlerle paylaşma fırsatını yakaladım.

Çok küçük yaşlarda halamın hediye ettiği fotoğraf makinasıyla başlayan heyecanlı serüvenim beni bugünlere kadar peşinden sürükledi. Bir gün yarışçı, bir gün basınla ilişkilerci, bir gün etap sorumlusu ve çok uzun bir süre profesyonel motorsporları fotoğrafçısı olarak motorsporlarının pek çok branşında yer aldım. Bu dönem süresince çok değerli dostlar kazandım. Kavurucu güneş, sağanak yağış, fırtına ve kar demeden her hava koşulunda mümkün olan en iyi kareleri yakalamaya çalıştım. Tahmin edersiniz ki yıllar içerisinde arşivimde binlerce fotoğraf birikti.

“Türkiye’de Motorsporları” fotoğraf albümünü hazırlarken içerisinde yer alacak fotoğrafları ülkemizdeki zengin motorsporları yelpazesini yansıtabilecek olanlardan seçmeye özen gösterdim. Önceliğim kazananlara odaklanmaktan ziyade enerjisi yüksek olan, heyecan uyandıran fotoğrafları sizlere sunmaktı. Bu albüm bir taraftanda motorsporları tarihimizin 7-8 yıllık bir döneminin özeti ve hatta bir nevi hatıra arşivi olmak gibi bir misyon üstlendi.

Motorsporları Tehlikelidir! Evet, maalesef keyifli olduğu kadar tehlikeli bir işti yaptığımız. İzmir’de bir yarış esnasında hayatını kaybeden başarılı fotoğrafçı, sevgili dostum Ömer Koçtiğit’i de bu vesile ile bir kez daha anmak istiyorum.

“Türkiye’de Motorsporları” fotoğraf albümünün sizlere ulaşmasında önemli rol oynayan sponsorum Shell Helix’e desteklerinden dolayı teşekkür ederim.

Ve söz bitti, artık fotoğraflar konuşacak…

Albüme www.turkiyedemotorsporlari.com adresinden ulaşabilir, pdf formatında download edebilirsiniz.

Mehmet Erel

www.turkiyedemotorsporlari.com

Tarih: 5 Ocak 2014, 22:03 - İp: 151.***.**6.135
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Tebrik ediyorum. Çok güzel bir çalışma...

Değerini herkesin anlamasını beklemiyorum, ancak bu spora gönül verenler için çok değerli fotoğraflarla dolu.

Zamanında motor sporlarının spor olarak bile kabul edilmediği günleri bile hatırlıyorum. Yarış araçlarının üzrindeki reklamlar nedeniyle tv programının yayından kaldırılması gibi ilginç olayları gördü, benim neslimdeki spor tutkunları...

Teşekkürler Mehmet bey. Işığınız bol, kadrajınız geniş olsun...

Tarih: 7 Ocak 2014, 19:19 - İp: 94.***.**2.223
votex
votex (üye)
İstanbul / Amatör

Mete Bey, doğru tespitleriniz ve güzel yorumlarınız için teşekkür ederim...

Tarih: 12 Ocak 2014, 00:46 - İp: 151.***.**4.15
fimir
fimir (üye)
Bolu / Doğa Fotoğrafçısı

MEHMET BEY İYİ GÜNLER..
BU DEĞERLİ ALBÜM İÇİN SİZLERE ÇOK TEŞEKKÜ REDERİM.
DOSYAYI BİR İNDİREBİLSEYDİM KEFİYLE İNCELEYECEKTİM AMA NEDENDİR BİLEMEDİM İNDİREMİYORUM.
BEN DE ÇOK AMATÖR OLARAK BU SPORU FOTOTĞRAFLIYORUM KENDİMİ GELİŞTİRMEK GAYRETİNDEYİM.
BU DOSYAYI BİR ŞEKİLDE İNDİRİP FOTOĞRAFLARINIZI İNCELEYİP KENDİMİ GELİŞTİRMEYE ÇALIŞACAĞIM.
SAYGILAR SUNARIM..

Tarih: 15 Nisan 2014, 11:59 - İp: 212.***.**4.114
  • 1