lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Slaytlarda Bozulan Fotoğraflar

Hadi videolarda bunun sebebini bir nebze olsun anladık ta slaytlarda neden görüntüler bozuluyor..Acaba ben mi bir yerlerde hata ediyorum?Belki bu konuyu da yanlış yerde açtım ancak amacım programları tartışmak değil kullandığım proshow gold programını kullananlardan yardım almak..

Net aleminde anlattılar kullanışını ancak sonuçta ortaya çıkan görüntülerin bozulmayacağını söylüyordular..Ama pekala bozuluytor hem de acaip bozuluyor..

Neden?...Nasıl düzeltebilirim?

Tarih: 24 Kasım 2007, 23:32 - İp: 212.***.**2.186
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

interpolasyon neticesi olan bozulmalarımı kastediyorsunuz üstadım..

photoshopda image size ayarladıkdan sonra diğer programlara aktarmak daha uygun olabilir...

Tarih: 25 Kasım 2007, 12:32 - İp: 85.***.**5.211
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

sevgili mete öğretmenler günü için bir slayt hazırladım..Öğretmen arkadaşlarımdan henüz izin almadığım için burada yayınlayaymıyorum ama daha sonra orda da göreceksiniz mesela parke taşlarının olduğu bir fotoğrafda netlik sıfır, kenarlarda uçuşma, çizgiler kalın gibi aynı mpg uzantılı videoları vcd yaptığımızdaki gibi bir bozulma..zaten çoğu psden geçerek sayt hazırlandı..Yok mu aramızda proshow gold kullanan..

Tarih: 25 Kasım 2007, 22:02 - İp: 88.***.**0.156
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

hocam slaytı hangi formatta hazırlıyorsunuz onu sormamda sakınca var mı olayın nedenini genel olarak anlatacağım size

Tarih: 26 Kasım 2007, 10:56 - İp: 81.***.**7.150
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

mpg1_352x240_29970fps_1120000bps_a1_d0_c80_10 uzantısı bu gözüküyore..Yani mpg1.Allah Allah bu uzantı da varmıydı ki..

Tarih: 26 Kasım 2007, 23:14 - İp: 88.***.**0.156
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

mpg1 diye uzatma var,fakat ondan ziyade kullandıgın programın kalitesiyle alakalı bence bir de hangi çözünürlükte kaydediyorsun.slaytı render yapması uzun sürüyor mu? aynı seyi windows movie maker ile dene,pcde vardır o zaten...
aynı programla baska fotoların slaytını yapmayı dene aynı sorun devam ediyor mu?

Tarih: 27 Kasım 2007, 02:00 - İp: 88.***.**8.123
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

hocam sıkıntı şundan kaynaklanıyor hazırladığın bir mpeg1 dosyası ve video çözünürlüğü 352x240
bunu slayt olarak bilgisayarda izlediğiniz zaman bilgisayarınızın ekran çözünürlüğüne göre bu video uzuyor ister istemez küçük bir fotoğrafı büyüttüğümüzde karşılaştığımız bir piksellenme durumu olacaktır olmaz diyen yalan söyler ben profesyonel sistemlerde yaptığım halde aynı sorunla karşılaşıyorum ki ev ortamında haylice büyük bir oranda bu sorun olacaktır

Tarih: 27 Kasım 2007, 11:34 - İp: 81.***.**7.150
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Sevgili hocam sanırım bunu engellemenin çaresi yok..evet dediğiniz gibi boyutları 352x240..Bu boyutlar 4:3 oranında..Ki bu da sanırım bizim tvlere uymuyoır..Çünkü az önce yapmış olduğum slaytı izledim ancak tv ekranına baya bir büyük geldi..

Tarih: 27 Kasım 2007, 21:34 - İp: 88.***.**0.156
  • 1