halitcihan
halitcihan (üye)
İstanbul / Amatör

Sanat Mı? İnsan Mı?

Sanatmı insanlara problem yaratır,yoksa problemli insanlar mı sanatla uğraşır?neden fotoğraf çektiğini biliyormusun?seni fotoğrafa/sanata yöneltenin ne olduğunu biliyormusun?

ünlü klasik müzik bestecisi Albioni'ye göre;sanat insanın beğenilme duygusundan ileri gidemeyen egoist davranışların toplamıdır?

sence bu mudur?iki konuyada yazabilirsin...

#halitcihan' tarafından 01.02.2008 11:12:40 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 31 Ocak 2008, 21:00 - İp: 78.***.**9.15
makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

ben bişe anlamadım yaa

Tarih: 1 Şubat 2008, 01:01 - İp: 78.***.**3.129
egemen-
egemen- (üye)
Karabük / Amatör

ana temasına yada fotoğrafın fiziksel özelliklerine yönelik eleştirilerde bulunulabilir tabi özel maksatlar dışında

Tarih: 1 Şubat 2008, 02:07 - İp: 85.***.**6.14
papatya35
papatya35 (üye)
İzmir / Meraklı

insanın kendi içinde yaşadığı yoğun duygular, kişiyi sanata yöneltir. Mesela AŞK, bu doğa aşkı,insan aşkı örnek olarak gösterilebilir. [>:D

Tarih: 1 Şubat 2008, 14:14 - İp: 85.***.**0.39
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Albino falan tanımam..

http://gallery.photo.net/photo/6531950-lg.jpg

fakat, albino timsah gibi bişey vardı..

Tarih: 3 Şubat 2008, 11:51 - İp: 85.***.**0.80
halitcihan
halitcihan (üye)
İstanbul / Amatör

nihat doğanı danırsın ama dimi gardaşş

Tarih: 3 Şubat 2008, 23:44 - İp: 78.***.**3.214
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Google emmiye sormadan anlayamadım.. Anlaşılan; hülya avşar tayfasından bir zat gibi görünüyor..

Kendisi için sanatçı ifadesini kullanan o kimseleri, kazara televizyon olan mekandan geçerken görüyorum.. Yani, televizyon seyrettiğimde yok.. Seda Sayan gibi bişey yazdı, google..

Linki gördüysen, güzellik saplantısını aşmış sanatçılar olduğunuda anlarsın..

Anadolu yakasındamısın... Ben, Gebzedeyim..

Tarih: 4 Şubat 2008, 09:18 - İp: 85.***.**1.125
halitcihan
halitcihan (üye)
İstanbul / Amatör

televizyon hastalıktır,hiç bulaşmam bende,bazen işte arada sırada,bu milleti televizyon mahvetti zaten,neyse bu bambaşka bir konu olur aslında fazla girmeyede gerek yok,bunun ne illet olduğunu bilen bilir,bilmeyende ömrünün sonuna kadar bilmez böyle birşey bu,linki gördüm faydalı bir paylaşım,yalnız güzellik göreceli birşey olduğundan sana katılamayacağım,bu fotoğrafında içinde güzellik var,beğenilme arzusu var,sanat budur zaten,her fotoğrafın alıcısı var bence,ben bostancıdayım...

Tarih: 4 Şubat 2008, 13:28 - İp: 85.***.**9.79
nazlipek
nazlipek (üye)
İstanbul / Meraklı

sanatçı tabi ki egoisttir. kimsenin yaratmadığı birşeyi yaratmak aslında kendini tanrıyla eşleştirmek demektir. içinde egoizm olmayanın da sanatçı olabileceğini ben pek düşünmüyorum.
bu sanatın hem doğasında hem de eğitimin de vardır, olmak zorundadır.

Tarih: 9 Şubat 2008, 15:58 - İp: 85.***.**6.60
  • 1