koç2513417
koç2513417 (üye)
Aydın / Özel Gün Fotoğrafçısı

Projeksiyon İle Fotoğraf Basmak

arkadaşlar projeksiyon makinası ile baskı yapılabilir mi?hani diyorum görüntüyü negatife çevirsem projeksiyonlu tv ile karta aktarırken araya diyafram koysam ve işik çıkışına stoplama yapsam bence basılır diyorum.bunu başarırsam sadece kart yıkama bana yeter.

Tarih: 29 Kasım 2007, 17:08 - İp: 88.***.**4.145
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

carrier dedikleri cihazlarda esasında projeksiyonu temel alıyor...

myc nickli arkadaş bahsetmişti.. mersinde birisi agrandizöre adapte etmiş.. 50x60 a kadar yapıyormuş...

uğraşısı ve firesi fazladır.. fakat hiçbişey yapmamaktan iyidir diyen için, uğraşsın diyim...

daha makul olan; termal bir makine alıp diğer işleri iyi bir laboratuvara vermek... çünkü piyasa daralıyor..

Tarih: 29 Kasım 2007, 17:45 - İp: 81.***.**2.76
koç2513417
koç2513417 (üye)
Aydın / Özel Gün Fotoğrafçısı

valla mete haklısın.işler aydın ilinde daraldı.her orkestracının videocusu bile var.marmaris ankara samsun arkadaşlarla yazışıyorum gazeteci bile bir renkli yazıcıyla hem haber yapıyor hem de foto basıyor gördüm.almanyadaki arkadaşlar dükkanlarını kapattılar.dün kütahyadan haber geldi bir adet film+36 poz baskı+banyo+yanında 30x40 büyük hediye ve album 7,5ytl.arkadaş bu bizlere küfretmek artık.oteller bile termalle iş götürüyor.denemicem hakikaten haklısın.kız arkadaşım kreş açacak valla gülmeyin kafamdan geçiyo.

Tarih: 29 Kasım 2007, 19:48 - İp: 88.***.**4.145
cap
cap (üye)
Amasya / Stüdyo Fotoğrafçısı

evet güzel fikir iyi düşünmüşsünüz de

projeksiyon aletinizin etkin pixeli kaç 1200 pixelmi

bir düşünün bir fotograf kaç pixel sizce olurmu

siz genede mete007 arkadaşın dediği gibi en yakın laboratura gidin

sevgiler hürmetler

Tarih: 29 Kasım 2007, 20:04 - İp: 88.***.**6.123
flassv
flassv (editör)
Afyonkarahisar / Haber Fotoğrafçısı

sevgili dostum basmazsın nedeni yazmaya kalksak 25 sayfalık kitap olur. şuana piysada buluna projerksiyonların coğu d carier tarzı makinaladan daha yüksek kalitede ama onlarca etken nvar bunun arkasında daha değişmesi gereken

bu konu baskı tekniklerine taşınabilir. ciddiyaklaşımlar olursa orda tartışmak daha mantıklı.

Tarih: 29 Kasım 2007, 20:33 - İp: 88.***.**6.139
  • 1