eastwood
eastwood (üye)
İzmir / Amatör

Net Fotoğraf Sergisi

bu siteye üye olduğum günden beri düşünülen ama bir türlü yapılamayan netfotoğraf sergisi konusunda
yapılabilecekleri tartışmak istiyorum
Tual(hakan abi) fotoğrafları uygun bir şekilde basıp en ucuz maliyette basabileceğini bana daha önceden iletmişti
yapılması gereken bir seçici kurul belirleyip sergilenmeye değer fotoğrafları belirlemek
ve seçilen fotoğrafların sahipleriyle görüşüp büyük boyutta basıma hazır hallerini seçici kurula ulaştırmalarını sağlamak
sergi için gerekli yer konusunda türkiyenin bir çok yerinde görüşme yapılabilir ve sergiler eş zamanlı olarak yapılbilir.
bu konu hakkında yardımcı olabilecek dostlarımız ve yeni fikirleri olan arkadaşlarımız varsa bence bu forumda tartışıp bir sonuca varabiliriz
saygılarımla

Tarih: 22 Kasım 2006, 09:39 - İp: 212.***.**2.172
eastwood
eastwood (üye)
İzmir / Amatör

teşekkürler Hüsnü abi
bence ilk olarak seçici kurulun belirlenmesi gerekiyor.
bu kurul belirlediği sayıda ki fotoğrafı seçer ve bizlerde sergiye hazır hale getiririz
ya sponsor buluruz ya da eser sahiplerinden baskı ve çerçeve parasını alır sergi sonrası fotoğrafları iade edeebiliriz

Tarih: 22 Kasım 2006, 15:23 - İp: 212.***.**2.173
nedimy
nedimy (üye)
Bursa / Meraklı

arkadaşlar sergi konusunda bi yorum yapamıyacam ama dergi konusuna gelince belki bişeyler yapılabilir..

üniversitenin enformatik bölümünde part time grafiker olarak çalışıyorum ve broşür, afiş , logo tasarımı, web sitesi ve 3 boyutlu animasyon tasarımları yapıyorum.

örnek olatak da TIKLARSANIZ bu şekilde nette dergi çalışması veya normal basım da yapılabilir tabii değerlendirmelere bağlı olarak..(siteye girdiğinizde sol altta hemen download kısmı var ordan makinanız hangisi ise üzerine tıklayıp indirmeniz gerekir.)

yani siz bi karar verin ben beraber çalıştığım arkadaşa da danışırım ve güzel bişeyler ortaya çıkar...

#nedimy' tarafından 22.11.2006 15:57:19 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Kasım 2006, 15:55 - İp: 85.***.**3.108
ricoz
ricoz (üye)
İzmir / Amatör

Selam arkadaşlar,

Hepimiz bir sergiye katılmak istiyoruz. Bence konu ile ilgili olarak bir toplantı yapalım. Sergiyi yapabilmek için gerekli şartları sıralayalım, sorunları tespit edip çözüm için iş paylaşımı yapalım. Mesela Tualll (Hakan) gelsin toplantıya baskı maliyetini belirleyelim, Elips (Hüsnü) gelsin toplantıya çerçeve maliyetini belirleyelim, bir grup salon araştırsın, diğer bir grup seçici kurulun belirlenmesi için çalışsın... Yani aklımıza gelen sorunları yüz yüze konuşalım diyorum. Forumda da bu konu hakkında bilgiler verelim. Diğer arkadaşlarımızın fikirlerini alalım derim.

Görüşmek üzere...

Tarih: 22 Kasım 2006, 17:11 - İp: 85.***.**7.52
tualll
tualll (üye)
İzmir / Meraklı

bu konunun üzerinde duralım arkadaşlar... hep es geçilmiş umarım bu sefer sonuca varılır... en kısa zamanda buluşalım derim...böyle burada yazmakla elimize bişey geçmez icraat lazım.

sevgiyle kalın.

Tarih: 22 Kasım 2006, 17:58 - İp: 85.***.**7.130
flassv
flassv (editör)
Afyonkarahisar / Haber Fotoğrafçısı

eastwood yemek mutfakta hazırlanmaya başlmış hatta malzemeler bile seçilmeye başlamış. güzel arkadaşlar bu konuda olumlu görüşüm var.

sergibaşlangıç olark izmir istanbul ankakara eskişehir bursa konya tırabzon samsun diyarbakır gibi illerde sergilenmesi daha sonra diger illere transfer olması uygun olur düşüncesindeyim

sergini fotğraf ve çerveleri hazırlanır altında tarih olmayan afişleri hazırlanır istek olan ile transfer edilir.

bu bir tarih sırasında bu sırayıda fotoğrafları seçen kurul belirler.

Tarih: 22 Kasım 2006, 18:29 - İp: 81.***.**6.136
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Evet çok güzel fikir ve çok güzel öneriler..Şu an aklıma gelmiyor ama ihtiyaç duyulursa ben hazır olduğumu belirtmek isterim..

Saygı ve sevgilerimle

Tarih: 22 Kasım 2006, 21:45 - İp: 85.***.**2.186
eastwood
eastwood (üye)
İzmir / Amatör

arkadaşlar
seçici kurulun belirlenmesi
baskı ve çerçeve maliyetlerini konuşmak için bir buluşma ayarlanması fikri konusunda hem fikiriz
uygun tarihi seçelim buluşalım o zaman

Tarih: 23 Kasım 2006, 08:43 - İp: 212.***.**2.172
banvit82
banvit82 (üye)
Aydın / Amatör

merhaba .Çok sevindim eastwood ancak elimden ne gelir bilmiyorum.Fotoğrafımı seçerseniz memnuniyetle evet derim siteden destek olurum maddi manevi elimden geldiğince yani toplantılara falan gelemem aktif rol üstlenemem demek istedim.Şimdiden kolay gelsin bu kez başaralım.Sevgi ve selamlar.

Tarih: 23 Kasım 2006, 09:28 - İp: 88.***.**8.128
eastwood
eastwood (üye)
İzmir / Amatör

http://www.dosyaekle.com/do.php?x=net1.pdf
ilk olan sunsufer abimize ait fotoğraflardan oluşan bir sayfa tasrımı
bu ise örnek kapak
http://www.dosyaekle.com/do.php?x=14698net1.pdf

bu çalışmalar için Şahin çobana teşekkür ediyorum
eger bir ekip oluşturabilir ve dergi de yer alaacak yazıları belirleyebilirsek bence güzel olabilir
benden bu kadar bundan sonra söz site yönetiminin
saygılar

Tarih: 23 Kasım 2006, 13:45 - İp: 212.***.**2.170
kalbim
kalbim (üye)
Bursa / Stüdyo Fotoğrafçısı

elımden gelen yardımı yaparım bursa için [email protected] arkadaslar buradan ulaşabılırsınız

Tarih: 25 Kasım 2006, 16:43 - İp: 88.***.**2.0