eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

Neden Fotoğraf?

hepimizin bu sitede bulunmasinin sebebi ortak bir ilgi alanimizin/hobimizin olmasi: fotograf. ama neden fotograf? niye boyle bir hobi sectiniz? sizi fotografla ilgilenmeye iten ya da ceken etken neydi? daha acikcasi; nasil ve niye basladiniz?

#eraycanli' tarafından 16.09.2007 12:31:45 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 16 Eylül 2007, 12:28 - İp: 81.***.**7.8
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

bulasmis abi

Tarih: 16 Eylül 2007, 16:59 - İp: 81.***.**7.8
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

lastop; bulaşıyor valla.. inan bak..

göreceksin yakında..
kızın büyüsün hele..

"bubaaaa.. bana fotoğraf makinesi all..." diye hergün kafanı yiyecek!

o zaman bakam ne diyecen!

var mıyız iddiaya?

Tarih: 16 Eylül 2007, 17:02 - İp: 88.***.**2.129
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

last hope, aileden bulasir ama sadece aileden bulasmaz bizde de kimse yok ama benim tanidiklarimin cogu anne-babadan kapmis bu isi

Tarih: 16 Eylül 2007, 17:05 - İp: 81.***.**7.8
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

bulaşma olayı farklı bir şey.
aileden birinin fotograf makinesinin olması ,özellikle de anolog slr sinin olması,tabi ki çok fazla fotograf sevgisine katkıda bulunur.
benim çocuk yaşlarıma ait pek fotografım yok.3-4 tane.benim yaşıtlarımda benzer kaderler vardır büyük ihtimalle.sırf aynı kaderi kızım yaşamasın diye daha 3 yaşında iken toplam 10.000 den fazla fotgrafını çekmiştim.

Tarih: 16 Eylül 2007, 17:05 - İp: 81.***.**5.242
meliksahu
meliksahu (üye)
Denizli / Meraklı

siz de vurayım derken öldürmüşsünüz 10.000. Kendinize acımıyorsanız kızınıza acıyın. O yaşta fotomodel gibi

Tarih: 16 Eylül 2007, 17:19 - İp: 88.***.**2.231
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)

bilgisayarım ve yedek cd lerim yanmaz ise kızıma en güzel mirasım olacak.
Ama dslr satın alınca foto çekme hızım çok düştü.şimdi dslr yi öğrenmeyle uğraşıyorum.
ya digital makineler olmasaydı ne olacaktı.

Tarih: 16 Eylül 2007, 17:27 - İp: 81.***.**5.242
fotoasli
fotoasli (üye)
Aydın / Stüdyo Fotoğrafçısı

14-15 yaşlarındayken dayımın 12 pozluk rus malı lübitel marka bir makinesi vardı bir gün makineye film takıp bana verdi fotoğraf çekeyim diye.Film bittiğinde baskıya verdik ama görüntüde yüzlerce çizik vardı neden böyle birşey olur diye merak ettim en kolayı filmi verdiğim fotoğraf atölyesine girip çalışmaktı... meğerse benden önce çalışan çalışan kalfa agrandisör denilen baskı aletinin filmin düz durmasını sağlayan camlarını kırmış gidip camcıdan pencere camı kestirmiş gelmiş filmde traşlanmamış camların arasından geçerken çiziliyormuş ,sonuçta sebebini öğrendiğimde yolumu da belirlemiş oldum.ogün bugündür (40 yıl )fotoğrafçıyım...

Tarih: 17 Eylül 2007, 10:18 - İp: 88.***.**4.165
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

benimki meslekten bulaştı galiba
grafikerim hep başkalarının çektiği fotolara müdahale et, temizle, dekupe yap broşürü tasarla baktım böyle olmayacak madem bu kadar fotoğrafla uğraşıyorum neden ben de çekmeyeyim dedim

ha birde bir dağ tırmanışındaki manzaranın güzelliği de beni o anları ölümsüzleştirmeye itti bunu da unutmamak lazım

ama NEDEN FOTOĞRAF değil İYİ Kİ FOTOĞRAF diyorum ben...

Tarih: 17 Eylül 2007, 11:47 - İp: 81.***.**3.185
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)

Bana bir de Atlas dergisinin çok etkisi oldu.(reklam gibi oldu ama hakediyorlar)Uzun süredir aboneyim.Dergideki resimler insanı coşturuyor.

Tarih: 17 Eylül 2007, 20:47 - İp: 85.***.**3.117
unknown1011020
unknown1011020 (üye)
Hakkari / Doğa Fotoğrafçısı

Bir nesneyi bir kişiyi bir olayı gördüğünüzü fotoğraf olmadan başkalarına nadıl inandırabiliriz ki??
Geçen yıllarda bir haberde yurtdışında bir evde yangın çıkıyor ve evin sahibine en çok neye üzüldünüz diye bir soru yöneltilince adam:En çok ailemizin fotoğraf albümünün yandığına üzüldüm..Evdeki herşeyi satın alabilirim ama onu asla..demişti...Bu beni fotoğrafa bağladı..

Tarih: 17 Eylül 2007, 21:55 - İp: 88.***.**6.165