darendeli
darendeli (üye)
İstanbul / Amatör

Neden Çekiniyorum

merhaba arkadaşlar;

ben yeni makine sahibi oldum. ve kendi çapımda birşeyler çekmeğe çalışıyorum. ancak ben genelde kapalı çekimler yapabiliyorum. aslında bir yerden biryere giderken, dışarıda gezerken o kadar çok çekilebilecek hikayeler görüyorum ki. makinam devamlı yanımda olmasına rağmen, bir türlü çıkarım çekim yapamıyorum. nedeni çevremdeki insanlardan çekinmem bu herkesin başına gelen birşeymidir, bende zamanla rahat rahat çekim yapabilecekmiyim, bu durumu atlatabilmem için tavsiyeliriniz nelerdir? nasreddin hoca'nın dediği gibi " bana damdan düşen birini getirin" hesabı bende bu durumu sizlerle paylaşmak istedim. şimdiden değerli bilgileriniz ve önerileriniz için teşekkür ederim.

#darendeli' tarafından 15.11.2009 19:09:22 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Kasım 2009, 11:44 - İp: 88.***.**0.195
cnr_06
cnr_06 (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

merhabalar ilk önce güven çok önemli. Gerisi deklanşörün arkasında. Fotoğrafa yabancıyız mılet olarak. Fotağrafı sadece ' Fotoğrafçı Stüdyosuna' gelldiğimizde çektirir hisederiz. gerçeklik öyle degil aslında ;
Çekim yapacağın alanları, objeleri, kişileri önceden hesaplayamasın GÜVEN olduktan sonra makinanı çalıştır...

Tarih: 25 Kasım 2009, 06:02 - İp: 78.***.**8.142
burakby
burakby (üye)
İzmir / Amatör

Aslında bendede vardı bu fobi ilk aldıgımda pek çıkarmazdım çantamdan. saolsun dayımın fırçalarından dolayı bu fobi üzerimden kalktı rahatça çıkarıp çekebiliyorum fakat insan ve özel yerlerde dikkatli oluyorum. bugune kadar insan fotografı çekmedim. oda zamanla gelecektir. Fotograf çekimi için yanımda arkadaş olmadı hiç sebebi fotografa meraklı değiller makinemi çıkarsamda beni beklemezler yurumeye devam ederler gıcıklık olsun diye

yalnızca bazı yerlerde çıkarmamaya özen göster. çevrene dikkatlice bak makineyi çaldırabilirsin. dikkat çekmende iyi olmaz. bu durumlarda yanında mutlaka biri olmalı. istanbuldasın izmirde olsaydın belkide yardımcı olurdum çekimlerde of hadi bas çek gidelim demezdim :D

Tarih: 2 Aralık 2009, 03:24 - İp: 78.***.**0.239
darendeli
darendeli (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaşlar hepinize değerli ve cesaretlendirici yorumlarınızdan dolayı teker teker teşekkür ederim. sizinde dediğiniz gibi zamanla herşeye alışıyorsunuz. ben belkide biraz erken davrandım. artık kendimi çokta rahatsız hissetmeden fotoğraf çekebiliyorum. hatta o kadar rahatım ki sabahın karanlığında fotoğraf çekerken polisler bile yanıma gelip halimi !!! soruyor. tekrar hepinize teşekkür ederim. Saygılar.

#darendeli' tarafından 04.12.2009 19:37:49 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 4 Aralık 2009, 19:35 - İp: 88.***.**2.186