alpayurl
alpayurl (üye)
Antalya / Amatör

Mini Mini Kediler Fotoğrafımı Yediler

Fotoğraf üzerinde biraz oynayarak tek poz jpg resminden hdr oluşturmaya çalıştım.
Fotoğraf galerisine bu fotoğrafı ekledim ve açıklamalar kısmına bir mani yazdım.
Bu yüzden sergilenmediğini düşünerek maniyi sildim ve
üzerinde fazla oynanmamış fotoğrafı tekrar tekrar ekledim.
Her birinde fotoğraf tekrar silindi ve eklenmedi.
Sorumu yanıtlamak isteyenlere sormak istediğim soru şu:
"Fotoğraf galerisinde fotoğraf sergileme/ekleme kuralları nelerdir."
Şimdiden teşekkür ederim.
Not: Yazdığım manide bir hayvan düşmanlığı yok.
: Umarım bu konu da silinmez!

Tarih: 2 Mart 2013, 03:30 - İp: 78.***.**8.158
alpayurl
alpayurl (üye)
Antalya / Amatör

Hala fotoğrafım eklenmedi, eklenmeyen fotoğraf: http://img132.imageshack.us/img132/1803/ykle.jpg

Tarih: 3 Mart 2013, 05:23 - İp: 78.***.**4.143
adm78
adm78 (üye)
İstanbul / Amatör

maalesef dostum bu siteyi bitirende beceriksiz yöneticilerdir. diğer sitelerde onaya bile gerek kalınmadan anında yükleniyor, bu sitede admin keyfi bekliyoruz. bence uğraşma burası bitmiş.

Tarih: 5 Mart 2013, 23:02 - İp: 85.***.**7.224
alpayurl
alpayurl (üye)
Antalya / Amatör

adm78 adlı arkadaşım, bu siteye sanırım 10 yıl önce bakmıştım ve hala aynı şablon üzerine kurulu olsa gerek.
Amaç burada fotoğrafa ilgili insanların gelişmesine veya paylaşmasına katkıda bulunmak değil.
Örneğin her fotoğrafın altına insanlar yorum yazıyor. Yazılan yorumlar üç aşağı beş yukarı hep aynı. Her fotoğrafın altına beğen butonu, puanlama seçeneği ekleyip, farklı söz söylemek isteyenlere de yorum yapma olanağı devam ettirilebilir.
Sitede her fotoğrafın altında dosya isminden başka bilgilere de yer verilebilir. Çok sayıda fotoğrafa çok çabuk ulaşabilmek, bu şekilde yapılacak bir tasarım, tüketimi istemekten geçer. Her fotoğraf, insanın bir çok zamanını çalıyorsa hırsızlık yapan unsuru vicdanımıza sormak gerekir. Bu konuda söylenecek çok şey var elbette...

Fotoğrafın altına yazıp gönderdiğim fotoğrafın yayınlanmasına mani olan yazı şu:

Miyav miyav kediler
İnsan bilmez dediler
Onun bunun emeğini
Çalıp çırpıp yediler

Ah kediler kediler...
20130301

Bu şiirde geçen e(k)mek miğdeye ağır geldiği için, her seferinde de, sırf bu nedenle yayınlanmamış olabilir.

Tarih: 6 Mart 2013, 01:17 - İp: 78.***.**5.30
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

...

#bayburtlu69' tarafından 11.03.2013 16:04:33 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 6 Mart 2013, 14:14 - İp: 176.***.**1.69
alpayurl
alpayurl (üye)
Antalya / Amatör

Bugün eklenmeyen bir fotoğrafta bu: alpayurludag.deviantart Link

Tarih: 6 Mart 2013, 15:58 - İp: 78.***.**5.30
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Anlamiyorum - bakiyorum portfolyonuzda her gun eklenmis fotograf var.

Eklenmedi dediginiz fotograf, beklemede oldugundan olmasin - bir ihtimal. Sizin de eklenmiyor diye sabrinizin tasip , o sirada sildiginiz . Fotograflar/siir eklenmesine engel degil - tabi yonetim ile gecmisten kalma bizim bilmedigimiz bir problemimiz yoksa ...

Onay suresinin uzunlugu konusu ayri - yonetimin bir seyler yapmasi lazim .

Tarih: 6 Mart 2013, 16:59 - İp: 96.***.**5.17
alpayurl
alpayurl (üye)
Antalya / Amatör

paperman arkadaşım,
Her gün bir fotoğraf ekleme limiti var. Ekleme iptal edilince mecburen bir başkasını yerleştiriyorum.
Bugünkü iptal edilince bir başkasını yerleştirme hakkım bu gün için yine var. Belki bu eklenir. Ama bu ekleme oyunu için söylenebilecek tek şey var; çok, çok komik.
Kimse ile bir problemim yok, siteye on yıl aradan sonra ilk defa aldığım kötürüm bir fotoğraf makinesi sonrasında tekrar uğradım.
Durum bundan ibaret.
Zaten bu olaydan sonra, deviantart.com a yeni bir kullanıcı adı ile sırf fotoğraflarım için gittim.

Tarih: 6 Mart 2013, 17:55 - İp: 78.***.**5.30
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Fotografiniz onaylanmamistir veya iptal edilmistir diye mesaj mi geliyor ? Veya nasil anliyorsunuz onaylanmadigini ?

Bilmedigimden soruyorum ...

Tarih: 7 Mart 2013, 04:15 - İp: 96.***.**5.17
alpayurl
alpayurl (üye)
Antalya / Amatör

Aşağıdaki mesajı göndermişler. Ekledim silindi, ekledim bir çok kez silindi. Bu konuda toplam iki mesaj gönderilmiş. Mesajın içeriği şu:

Merhaba, alpayurl
NetFotograf.com Fotoğraf Galerisi'ne eklemiş olduğunuz Kedi_001 başlıklı fotoğrafınız, aşağıda belirtilen bir yada birkaç nedenden dolayı onaylanmamıştır.

Not: Onaylanan fotoğraflar yine aşağıda belirtilen bir yada birkaç nedenden dolayı (yorum /eleştiri) almış olmaları dikkate alınmaksızın silinebilir...
•Sisteme yüklenememiş
•Poz şekline göre hatalı yüklenmiş fotoğraf. (yatay/dik)
•Hatıra, aile albümü niteliğindeki fotoğraf.
•Fotoğraf ve fotoğraf başlığı olarak kişisel nitelik taşıyan fotoğraf. (ben, kedim, kızım, aşkım, mahallemizdeki park, vb.)
•Fotoğraf başlığı olarak anlamsız ifadeler. (deneme, öylesine, başlık-maşlık yok, ..., ???, !!!, vb.)
•Çekim tekniği olarak zayıf fotoğraf. (rastgele-özensiz)
•Cep telefonu ile çekilmiş fotoğraf.
•Aynı fotoğrafın birden fazla yüklenmesi. (aynı fotoğrafların hepsi silinir.)
•Birbirine benzer fotoğraflar.
•Üzerinde tarih-saat yazan fotoğraf.
•Kişi,kurum ve kuruluşları rencide edebilecek ,küçük düşürücü fotoğraflar.
•Çekim ve/veya çekim sonrası müdahaleleriyle size ait olmayan fotoğraf.
•Dini ve siyasi öğe taşıyan, polemik yaratacak fotoğraf.

Onaylanmayan fotoğraflar sistemden silinir.
Bol fotoğraflı günler dileriz.
www.netfotograf.com

Tarih: 8 Mart 2013, 17:42 - İp: 78.***.**5.30
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

...

#bayburtlu69' tarafından 11.03.2013 16:04:47 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Mart 2013, 18:44 - İp: 176.***.**1.69
  • 1