em_r
em_r (üye)
İstanbul / Amatör

Kütüphane&fotoğraf Kitapları

Kurucusu olduğum ve halen danışmanlığını yaptığım, halka açık, ücretsiz, herkesin yararlanabileceği Aysın-Rafet Ataç Vakfı Kütüphanesi’nden "fotoğraf" konulu kitaplar;

- Fotoğraf sanatı / Jean Prinet ; çev. Sinan Kocapınar.
- Bütün yönleriyle renkli fotoğraf / Aydemir Gökgöz, Altuğ Babacan.
- Siyah-beyaz fotoğraf [Bütün yönleri] / Ayhan Babacan.
- Osmanlı İmparatorluğu’ nda fotoğrafçılık (1839-1919) = Photography in the Ottoman Empire (1839-1919) / Engin Özendes.
- Fotoğraf ölmedi ama tuhaf kokuyor / Nazif Topçuoğlu ; edt. Aslı Kayabal , Özge Açıkkol.
- Türkiye’de fotoğraf = Photography in Turkey / Engin Özendes ; çev. / translation Adair Mill, Angela Rome.
- Günümüz Türk fotoğrafından bir kesit : fotoğrafın 150. yılına armağan / Yapı Kredi .
- Fotoğrafın yapısı ve kimliği üzerine denemeler / Gültekin Çizgen.
- Işık çağı fotoğraf çağı : fotoğraf sanatı üzerine altı konferans / Gültekin Çizgen.

İstanbul’da ikamet eden her arkadaş dilediği gibi gidip yararlanabilir.
Saygılarımla,

bilgi için: www.atackutup.com

Tarih: 5 Ekim 2006, 12:14 - İp: 213.***.**7.130
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

Emre çok güzel bir çalışma yapmışsın....teşekkür ederim.

kimsenin ilgi göstermemiş olması son derece üzücü ve düşündürücü...

okumuyoruz sanırım...kulaktan bilgi almak daha çok hoşumuza gidiyor...

ayrıca millet olarak kütüphane kullanma alışkanlığımızın olmamasıda bunun bir göstergesi

tekrar teşekkür ediyorum...çok güzel bir çalışma...

Osmanlı İmparatorluğu’ nda fotoğrafçılık (1839-1919) = Photography in the Ottoman Empire (1839-1919) / Engin Özendes

bu kitap oldukça ilgimi çekti en kısa zamanda bakıcam

Tarih: 6 Ekim 2006, 11:32 - İp: 193.***.**2.11
poettime
poettime (üye)
Ankara / Amatör

eline yüreğine sağlık dostum yaaa

Tarih: 6 Ekim 2006, 11:51 - İp: 81.***.**6.12
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

Osmanlı İmparatorluğu’ nda fotoğrafçılık (1839-1919) = Photography in the Ottoman Empire (1839-1919) / Engin Özendes
Erdem bu kitap bende var, mermer gibi bi 15 kilo kadar
guzel kitap ama... genelde Freres ailesinden birilerinin cekmis oldugu fotograflar var, guzel portreler, insan manzaralari, sehirden kareler var, tavsiye ederim

Tarih: 6 Ekim 2006, 14:45 - İp: 144.***.**8.198
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

Evet eraycanli bir ara bakacam o kitaba, merak ettim cidden

Tarih: 6 Ekim 2006, 18:18 - İp: 85.***.**0.21
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

İstanbul'da değilim ama emin olun bu mwsaj için bu çalışma için sizi tebrik etmek için koşa koşa yanınıza gelirdim.

Teşekkürler.

Tarih: 9 Ekim 2006, 16:20 - İp: 88.***.**2.129
em_r
em_r (üye)
İstanbul / Amatör

Teşekkürler atakan,
Belki ilgilenen yada ihtiyacı olan birileri vardır diye düşündüm,
Zira kitap fiyatlarının el yaktığı bu dönemde, bu tarz kütüphaneler çok yararlı olabilir,
Ancak ne yazık ki bizim insanımızda daha pek çok konuda olduğu gibi bu konuda da bir bilinç oluşmamış durumda.
Sadece fotoğraf konusunda değil, hemen her konuda 21.000'den fazla kitaba sahip bu kütüphane gibi daha pek çok kütüphane kullanıcılarını bekliyor arkadaşlar,
Emin olun herkes kendine yakın birşeyler bulacaktır buralarda, okumaktan imtina etmeyin.

Tarih: 9 Ekim 2006, 16:33 - İp: 213.***.**7.130
  • 1