coffie
coffie (Objektif)
Antalya / Meraklı

Kelebek Hangi Saatte Çekilir?

Güzel bir kelebek fotoğrafı çekmek için sizce en uygun saat hangisidir?
Gırgır olsun diye sormadım, ciddi ciddi soruyorum.Çünkü ona göre kelebek fotoğrafı çekmek için özel olarak o saatte gezebileceğim bütün sokakları dolaşacağım.

Tarih: 11 Eylül 2007, 02:57 - İp: 85.***.**8.7
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Genellikle saat 15:00'den sonra ortaya çıktıklarını duymuştum.

Tarih: 11 Eylül 2007, 10:19 - İp: 195.***.**1.17
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Size bu konuda en doğru bilgiyi vereceklerden birisi de Selim beydir burası onun sitesinin linki

Tarih: 11 Eylül 2007, 11:23 - İp: 212.***.**3.254
suzuki
suzuki (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

profesyonel bi fotocu değil ama national geografic in fotoğrafçısı selmet abiyi tanıyorum.O dergiye devamlı kelebek resmi çekiyodu ve usta olduğu alan kelebekti fotoları görünce şok olmuştum okadar güzeldiki anlatamam.Ondan duyduklarımı yazıyorum.
Kelebek okadar hassas bi yaratıkki özellikle rüzgarın olmadığı saatlerde peşine düşülürmüş saat olarak öğleden sonra 13-14 civarı peşlerine düşüyordu.Ama hakkaten bu işin piridir kendisi.Bence sizde rüzgardan uzak havalarda deneyin şansınızı ama kelebekler çok hassas ben bi defa çekmek istedim ama olmadı çok dikkatli olmanız lazım .umarım güzel pozlar yakalarsınız...

Tarih: 16 Eylül 2007, 23:23 - İp: 81.***.**4.161
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Sabah 10-11 arası çift çift geziyorlar.
Onların konduğu ilgi alanında durup beklemek sadece.
Açık sakin ve güneşli havada tabiki.

Tarih: 3 Ekim 2007, 18:39 - İp: 85.***.**1.123
gorbi67
gorbi67 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Kelebek günün her saati gezen bir böcüktür,yeterki hava açık olsun.Rüzgarlı havalar hem avantaj hemde dez avantaj oluşturur.Şöyleki rüzgarlı havalarda konan kelebekler uzun süre havalanmadıklarından size güzel pozar verebilirler.En son çektigim kelebekler rüzgarlı havalarda çekilmiştir.İnşallah güzel kelebekler bulursunuz.Kolay gelsin.

Tarih: 3 Ekim 2007, 23:18 - İp: 85.***.**6.93
coffie
coffie (Objektif)
Antalya / Meraklı

Arkadaşlar bu sabah ilk kelebek fotoğrafımı galeriye eklemiş bulunmaktayım.

Tarih: 4 Ekim 2007, 15:32 - İp: 78.***.**7.174
  • 1