g.emre
g.emre (üye)
İstanbul / Amatör

İstockphoto. Com

Merhaba

Bu sitenin kullanımı hakkında bilgi verebilecek olan var mı acaba?
Üyeliğim şuan mevcut ancak ne fotoğraf istendi ne de kimlik bilgisi.
Nasıl fotoğraf yüklenir onu bile bulamadım.

Şimdiden teşekkürler

Tarih: 30 Ocak 2011, 10:06 - İp: 78.***.**7.136
kasayizgi
kasayizgi (üye)
İzmir / Amatör

Merhaba g.emre,

kullanici adinizi girdikten sonra sol taraftaki menude contributor tools bolumunde upload'a tiklayin. cikan sayfada upload photos a tiklarsaniz size bir takim sorular soracaklar.( tabii oncelikle istedikleri kaliteyi anlatan bazi bolumleri okumaniz isteyecekler) sorulari dogru cevaplamaniz halinde sizden oncelikle kimlik ornegi ve sozlesmeye onay vermenizi isteyecekler. bu islemlerden sonra 3 adet ornek fotograf yuklemeniz isteyecekler.
istocktaki turklerin kurmus olduklari bir forum sitesi var. sadece stock fotografcilik ile ilgili. burada site adi vermem dogru olmayabilir. o siteden dahq rahat yardim alabilirsiniz.
istock fotograf kabul ettirtmek acisindan cok daha zordur diger sitelere gore. onun icin baska stock sitelerinide deneyin derim eger istockta exclusiveligi istekiyorsaniz.
kolay gelsin, bol sans...

Tarih: 30 Ocak 2011, 16:55 - İp: 78.***.**6.154
g.emre
g.emre (üye)
İstanbul / Amatör

Tam olarak dediğiniz gibi yazmasa da siz demeseydiniz bulamazdım ancak o son bölüm yani kimlik bilgisi yollama bölümü kayıt olurken çıkmadı testi tamamlamama rağmen.

O forumu Özel mesaj olarak atarsanız sevinirim.

Teşekkürler

Tarih: 30 Ocak 2011, 23:44 - İp: 78.***.**5.187
kasayizgi
kasayizgi (üye)
İzmir / Amatör

Sanırım ben zaten üye olduğum için benim menuler biraz farklı görünüyor
Normalde sözleşmeyi onaylamak üzere "I agree" yazmanızın ardından sizden nüfus veya ehliyetin bir jpeg kopyasını istiyorlar. bunu yüklemeden zaten fotoğraf yüklemenize izin vermezler.
Aşağıdaki linkte ingilizce prosedür yazıyor.
http://www.istockphoto.com/tutorial_1.0_account.php
Quiz için link(image in yanında apply now a basın, ardından size bir kıstasları konusunda bir sayfa çıkaracaklar. bu sayfada sağgaki menuden en sondaki secenege gelirseniz sayfanın altında continue to application yazar ona tıklayın. sayfa sizi quiz'e götürür.eger soruları doğru cevaplarsanız bahsettiğim sözleşme onaylama ve kimlik kopyası yükleme sayfasına geçersiniz.
https://secure.istockphoto.com/contributorapplication_quiz.php

sahte bir isim ile girip, sizin için o sayfayı print screen yaptım. Aşağıda linki görebilirsiniz.
http://i287.photobucket.com/albums/ll140/efeceeee/jpeg.jpg

Tarih: 31 Ocak 2011, 00:32 - İp: 78.***.**2.113
g.emre
g.emre (üye)
İstanbul / Amatör

Alakanız için teşekkür ederim
Ben de üyeyüm ve o kıstasları inceledim ancak en son sayfadaki fotoğraf yükleme kısmı dikkatimden kaçmış. I agree yazıp onayladım sadece.18 yaş sınırı var mı acaba ?

Tarih: 31 Ocak 2011, 01:33 - İp: 78.***.**5.187
kasayizgi
kasayizgi (üye)
İzmir / Amatör

Emin değilim ama bildiğim kadari ile yok. Fakat ödemenizi alacağınız zaman belki bankalar ile problem yaşayabilirsiniz. Bir kaç farklı ödeme şekli var. Eger çek olarak almak isterseniz banka 18 yaşın altında çeke ödeme yapmayabilir. Payoneer kart denen bir uygulaması var. Size Istock ile çalışan 3. bir kuruluşta bankamatik kartı gibi bir kart gelir. bu kart ile çoğu bankamatikten gidip paranızı çekebilirsiniz. Fakat bu kart için yaş sınırı var mı bilemiyorum.

Tarih: 31 Ocak 2011, 01:54 - İp: 78.***.**6.29
g.emre
g.emre (üye)
İstanbul / Amatör

Kendi adıma üye olmam yani çok da sorun değil ancak siz ne önerirsiniz acaba ?

Tarih: 31 Ocak 2011, 01:55 - İp: 78.***.**5.187
kasayizgi
kasayizgi (üye)
İzmir / Amatör

Sizin yerinizde ben olsam kendi adımla kayıt olurdum.Eğer ingilizceniz yeterli ise Istock'un forumuna sormanızı önerebilirim.konu ile ilgili bilgili insanlar cevap verecektir.

Tarih: 31 Ocak 2011, 02:16 - İp: 78.***.**6.29
assassin34
assassin34 (üye)
İstanbul / Amatör

Peki bu kimlik fotokopisini göndermek güvenli mi..?

#assassin34' tarafından 17.04.2012 22:02:21 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Nisan 2012, 22:00 - İp: 78.***.**9.135
theyapici
theyapici (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

merhabe bu siteye iş yapan arkadaşalrım var gerçekten portfolyonuz genişledikçe karınız da artıyor çalışana para var yani güzel bir iş imkanı

Tarih: 19 Nisan 2012, 01:08 - İp: 78.***.**1.25
  • 1