yerkan5806
yerkan5806 (üye)
Yalova / Stüdyo Fotoğrafçısı

Hırsızlık . Makinalarım Çalındı.. Bakınız!

16.11.2009 gecesi stüdyodan demirler kırılarak çelik kasanın tamamem götürüldüğü.içerisinde nikon d80seri no:6165123...üzerinde 18-70 objektif.seri no:2774584 aynı zamanda md 10000video 3ccd kamera bilginize size böyle bi durumda gelen makinalara dikkat edip tekrardan işime dönmemi sağlarsanız yardımcı olup.çok makbule geçersiniz.polis tarafından tutanak tutulmuştur.nikon servisine bilgi verilmiştir.155 i aramanız ve 0535 638 95 01cep telim.0226 246 04 38 iş telefonum.tşk ederim .iyi çalışmalar.

Tarih: 25 Kasım 2009, 12:49 - İp: 85.***.**9.47
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

stüdyodan demirler kırılarak çelik kasanın tamamem götürüldüğü

nikon d80
seri no:6165123

18-70 objektif
seri no:2774584
------------------------------------------

Öncelikle çok geçmiş olsun. Aklma bazı şeyler takıldı.
stüdyodan demirler kırılarak çelik kasanın tamamem götürüldüğü
Studionun demirlenin kırılma durumu başlı başına özel bir vaka. Çoğu meslektaşım ya mekanda olmadığı için kapılar açıkken çaldırır makinelerini. Ama görüyorumki sizin durumunuz biraz farklı.

Hadi biraz hırsızcılık oynayalım. Ben kendimi hırsız yerine koyayım olayı canlandırayım.

ahmet ve ali konuşuyor..

ali: len ahmet hadi bugün biryerleri soyup para kazanalım.
ahmet: tamam soyalım abi. nereyi soyalım?(soya soya alışmışlar sanki)
ali: studioyu soyalım.
ahmet: ne studio mu one be?
ali: he ya studio.
ahmet: olum manyakmısın sen ne studioyu soyması? geri zekalı. Hadi cep telefoncuyu kuyumcuyu hadi herşeyi geç bakkalı büfeyi soyalım. nerden çıktı studio soymak fikri salakmısın sen yahu.. geri zekalı studioymuş. yakalanma riskine değecek bir yer soyalım.
hem ne varki orda işimize yarayacak? boş bir dükkan lan orası.
ali: boş değil orası herşey çelik kasada onu çaldıkmı tamamdır. hatta kamerada var orada.
ahmet: bak olum çaldığımıza değecek bişey olsun. yakalanırsak kıytırık aletler için ceza yatmayalım. bidaha soruyorum bak. yakalanma riskine değecek değerli ne var orada. bak sinirleniyorum emme.
ali: ya bana güven sen. studyonun demirlerini kırdıkmıydı hoop içerdeyiz. sende arabayı getirsin. kasayı arabaya atar kaçarız. yada bir kayıklı motorsiklette olur. atar kaçarız.
ahmet: plan milan bunlar boş işler. oradaki çalacağımız şeyer para etmez gel vazgeçelim bu işten. illada biyer soyacaksak kuyumcu soyalım, bakkal büfe soyalım. o iş daha kolay olur valla. baksana demirler varmış ya onları kıramazsak?
ali: kırarız ya neden mızıkçılık yapıyorsun bana güven çalacağız o kasayı. kardeşin ayarladı hereyi ya. bikere kardeşine güven sen..
ahmet: bak olum. çelik kasa dedin, demir parmaklık dedin. içerdekilerin ne olduğunu hatta para edip etmediğini bile bilmiyoruz. ne b.kuma soyuyoruz orayı. oranın özelliği ne? taktın valla oraya sen ha.. bak sinir bastı beni yine. uğraş uğraş elde var kıytırık bir studyo kasası.kuyumcu kasası olsa köşeyi dönerdik gel vazgeç kuyumcu soyalım biz. sonra ver elini istanbul karılarla yeriz paraları. kimsenin ruhu bile duymaz. adam 5 liraya vesikalık basıyor karnını zor doyuruyor. gel etme robin hutçuluk oynayalım zenginden alıp fakire verelim. bak son kez diyom.
o demirler kırılmaz kasada kalkmaz. en az 3 kişi lazım oğlum o iş için.
ali: tamam len emme laf ettin sonra anlatırım neden oraya girdiğimizi.
bak şimdi plan şu;
1 i dışarda durcek. sokağa bakcek. senle ben içeri girince oda gelcek bi koşu kasayı atıp kaçacağız.
bukadar.
ahmet: ee kasayı nasıl açacağız?
ali: sen o işide kardeşine bırak..
------------------------------------------------

şimdi tipik bir iki hırsız konuşmasını canlandırdım. Burada olayın püf nokatalarını çıkartalım.

1- neden sizin studionuz?
2- hem kasa çelik kasa, hemde demir parmaklıklar var.
3- içerde fotoğraf makinasının ve kameranın olduğunu kim nerden biliyor?
4- yakalanmaya değecek kadar riskli bir hırsızlığı sizce kim yapardı?

açıkçası ben bu kıyrık 1 makina+ lens ve devamlı arıza veren bir kamera için hırsızlık yapmazdım. bu bir.
ikincisi, yukarıdaki örnek canlandırmadada görüldüğü gibi 2 veya muhtemelen 3 kişilerdi onlar. (eğer studionuz kuyytuda değildiyse)
çünkü o demir parmaklıklar kırılıp kasa kalkacaktı. kasanın en ufağı bile ağırdır. ve herkes studiocuların artık çok para kazanmadığını bilir. hani salak birisi gelipte yanlışlıkla içinde para vardır deyip soyacak hali yoktur.

bence ihtimaller şunlar.
1-sizi birileri soymadı soydurttu.
2-bu soyanlar veya soydurtanlar elinizdeki hım şahım olmayan bir makina olduğunu bilmiyorlardı. yada biliyorlardı ama sizi ekonomik yönden bitirmek istediler
3-birilerini fena kızdırmış olmalısınız ki sizin ekmeğinize göz dikmişler. parasına değil sizin için önemine bakarak çalmışlardır.
4-bu zamanda yakınlarda birine kazık falan attıysanız o iş öyle olmaz böyle olur gibisinden bir derste verilmek istenmiş olabilir.
5-bayramda işler artar işler size gitmesin hepsi bize gelmiş diye diğer studioculardan biriside yapmış olabilir.
6-sizin içinizden birileri bunu yapmış olabilir. bu ihtimal kuvvetli. çünkü eğer ben sizin yanınızda çalışıyor olosaydım ve kilidi kırarken polis beni yakalasaydı, anahtarı unutmuşum ben burda çalışıyorum derdim ve poliste bana bişey yapamazdı.
eğer içinizden birisi olmasa sizin yok anınızı nerden bilecek?
bunlar ihtimallerdir.
kimseyi veya esnafı zan altında bırakmak istemem.

---------
yukarda yazdığım anahtar kelimeleri GOOGLE ALERT hizmetine kayıt ettirin.
eğer birryerde sizin bu makinalarınızı satacak olurlarsa ve seri numaralarını girecek olurlarsa ozaman size google tarafından haber verilecektir.

not: Google alert uyarı veren bir sistemdir. gmailinizin olması gerekiyor ama. mesela 2. elD80 kelimesini girersem bana webde D80 ile ilgili linkleri, haberleri verecktir. düşük bir ihtimalde olsa bu ücretsiz yolu kullanmamak tembellik olur.
linkler:
GOOGLE ALERT : http://www.google.com/alerts
GMAİL: https://www.google.com/accounts/ServiceLogin?service=mail&passive=true&rm=false&continue=http%3A%2F%2Fmail.google.com%2Fmail%2F%3Fhl%3Dtr%26ui%3Dhtml%26zy%3Dl&bsv=zpwhtygjntrz&scc=1<mpl=default<mplcache=2&hl=tr

Tarih: 25 Kasım 2009, 13:34 - İp: 88.***.**6.38
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

kilitli kasayı nasıl açacak ali?

tahmini olan varmı?

Tarih: 25 Kasım 2009, 13:42 - İp: 88.***.**6.38
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

http://forum.netfotograf.com/tuketici_sorunlari.asp?msg_id=40072

Daha öncede çalınma vakası olmuş hep sizin orada,yazmışsınız da..

Link TIK.

Tarih: 25 Kasım 2009, 15:44 - İp: 88.***.**8.19
yerkan5806
yerkan5806 (üye)
Yalova / Stüdyo Fotoğrafçısı

remi kardeş çok mantıklı açıklamalar yapmış.tşk ederim emegi için.bu 2.oluyor
ilki haziranda olmuştu bir makinayla yırtmıştık.önlemimimzi almamıza rahmen merkezi yerde banka kamewra görüntülerinden eşkalleri hariç olan biten görünüyor.ve tam gece 4ten sabah 6:30a kadar devam ediyo ve kimse görmüyo duyanda kedi köpek zannedip polisi aramıyor..

Tarih: 25 Kasım 2009, 18:58 - İp: 85.***.**9.47
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Remi, sen bilmezsin, TRT s-b zamanlarında komiser kolombo vardı bir zamanlar..
hatta buruşuk pardesülü
böyle safça dururdu ama cin gibi bir polisti
her haltı çözerdi, entrikacıları bitirirdi

mesela karısını öldürmüş adam, öyle bir de plan kurmuş ki, sanki başkası öldürmüş gibi..
ama kolombo'dan kaçmazdı böyle işler

yazını okudum da, kolombo geldi aklıma

Tarih: 26 Kasım 2009, 01:59 - İp: 88.***.**1.69
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Paktom o kolombonun bir gözü takma idi ama, basatın tepegözünü öldürülmesi mertebesinde,,gibi dururdu profilden..
Yan yan bakar elini alnına koyar ve tek gözüyle düşünürdü..Onu seslendirende vefat etti gali..Çenesinde gamze olan emmi idi..A.S.Başar adı ..

Birde çakırgöz avkat vardı petroçelli,, ona da pudraçilli derlerdi karikatürlerde vb tiyatro sahne diyaloklarında,adı geçerdi..Hiç çantasını biryerde takside filan unutmazdı o avkat ,kapkaça da maruz kalmaz idi çalınmazdı o ip ince çanta,o senelerde..

Tek kollu emmiyi hiç sorma,hırsizlik için girip cinayet işleme adına adı çıkmıştı kimble'nin evinde..Saçı briyantinli olan..

*Edit: yönetmen Z.Livvanélinin bir yazısı,[aşağıdaki yazı] ..
*Bir ara Komiser Colombo dizisi çok yaygındı.

Bu dizinin dublajında Colombo’yu seslendiren aktörümüz İstanbul’dan Ankara’ya gelirken bir hata yapmış ve trafik polislerince durdurulmuş.
Polisler makbuzu çıkarmışlar, ceza yazıyorlarmış.
Aktör hemen Komiser Colombo’da kullandığı sesle, onu taklit ederek konuşmuş ve neler olduğunu sormuş.
Bunun üzerine polisler hemen selam durup “Affedersiniz komiserim, tanıyamadık” demiş.
Burası garip bir ülke.
Sanal dünyayla gerçeklik birbirine karışmış durumda.,, demiş o da bu diziyi hatırlayıp..

#kumköy34' tarafından 26.11.2009 03:50:04 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Kasım 2009, 03:37 - İp: 85.***.**4.143
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

ajan gibiyimdir alimallah

bana bundan sonra kolombo remi diyebilirsiniz.

Tarih: 26 Kasım 2009, 06:47 - İp: 88.***.**6.7
eko58
eko58 (üye)
Kayseri / Amatör

Merhabalar;
Remi5861 çelik kasayı açmak tahmıni 3 dakika sürer,bunu derken ben hırsız değilim ama konu ile ilgili çalışıyorum,arkadaşlarımızın yazdığı gibi hırsız araya büyük ihtimal fotoğraf makınasını çalmaya gelmemiştır, muhtemelen kasada para olabileceğini düşünerek gelmış olabilir.Bu arada kasayı murçla kılit yerinden 3 dakıkada açıyorlar arkadaşlar.Demirleri kırdıklarına göre dükkan kuytu veya karanlık yerdedir.Yan komşularınızda kamera falan yokmu?geçmış olsun.Saygilar.

Tarih: 27 Kasım 2009, 23:28 - İp: 212.***.**5.214
  • 1