djddkk
djddkk (üye)
Aksaray / Amatör

Canon Eos 550d Çalındı... !!!

13.07.2011 tarihinde büyük adada canon eos 550d fotoğraf makinası çalınmıştır.
8 gb toshiba hafıza kartı
Tiffen 58mm uv protector filtre
18-55 lens
Canon orjinal çanta ile birlikte

Seri Numarası:1032332107
Cep telefonu:05398306424

Stolen camera finder ve tineye gibi programlarla makinası bulan oldu mu bu programların bir faydası olur mu bilgi veririseniz çok sevinirim.

Tarih: 15 Temmuz 2011, 22:53 - İp: 85.***.**3.86
najdorf
najdorf (üye)
Ankara / Meraklı

Öncelikle geçmiş olsun. Bütün fotoğraf forumlarında bu konuyu açmanız bulma şansınızı artıracaktır. Bahsettiğiniz programlar işe yarayabilir ama makineyi çalan, bunu konudan habersiz birine satarsa makineyi bulmanız halinde ne gibi bir yaptırım uygulayabilceğinizden emin değilim. Sanırsam alan kişi suçlu oluyor bu durumda

Yine de fazla ümitlenmemek gerek. Üzülerek söylüyorum ki makineyi satılmadan önce bulmanız imkansıza yakın

#najdorf' tarafından 15.07.2011 23:16:05 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Temmuz 2011, 23:05 - İp: 78.***.**0.147
senolyilmaz
senolyilmaz (üye)
İstanbul / Amatör

Geçmiş olsun! bulunma ihtimali çok düşük, inşallah bulunur...

Tarih: 16 Temmuz 2011, 01:37 - İp: 176.***.**1.139
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

geçmiş olsun. makinanın çalındığı bölgede polislere bilgi vermelisiniz. gerekli görülürse kameralar incelenebilir. seri numarasını ve nasıl bakacaklarını söylemelisniz.

ayrıca, alan şahıs bunu satmaya kalkacaktır. (inşallah) hayyam vs gibi yerlere gidip dumunuzu anlatın. seri numarasını verin. olurda satılmaya kalkışılırsa orada yakalanabilsin.

internet sitelerine ücretsiz ilan servislerine ilan verin forumlar açın. yani duyurabildiğiniz yerlerin hepsine duyurun.

tekrar geçmiş olsun.

ayrıca saçmada olsa bir teknik vereceğim. eğer makinamı tanıyabilirim derseniz size bir önerim olacak

google alert (uyarı) www.google.com/alerts?hl=tr servisine gidin. aşağıdaki terimler üzerinden ayrı ayrı gelişmiş uyarı oluşturun. amaç satılan 2.el makinaları bulmak ve sizin kimi değilmi anlamaya çalışmak.

- 1032332107
- Canon Eos 550d
- Canon Eos 550d (üzerinde hangi lens varsa onuda buraya ilave edin)
- büyük ada Canon Eos 550d
- büyükada Canon
- büyükada 550d

bu terimler için AYRI AYRI GELİŞMİŞ UYARI oluşturun. sonuçlar anında mail kutunuza düşmeye başlayacaktır. uzun süren saçma bir arayış ve çaresice bekleyiş beşlkide bu ama en azından makinanızı görsel tanırım diyorsanız bu işe yarayabilir.

ALERT (UYARI) sistemi nedir?
www.google.com/alerts?hl=tr

internette var olan her bilgi neredeyse google tarafından indexlenir. google bu indexleme işleminde ve bilgi havuzundan bir kelime yada cümleyi size getirebilir.

yukarıdak linke tıklayın. ve bu link>> teki gibi uyarıyı oluşturun.
oluşturduğunuz her terim için bildiriler anlık olarak size mail olarak gelecektir. böylece samanlıkta iğne aramaya başlamış olduk.

eğer ben makinamı görünce anlayamam derseniz seri numarası isteyin. belki oradan yakalayabilirsiniz. tüm olasılıkları elemek gibi bişey bu. dua edin çalan kişi makinayı satmak iiçin internete ilan koysun.

hepsi burada ve sahibinden gibi siteleri ve ian sitelerini manuel olarak takipte edebilirsiniz.

geçmiş olsun

Tarih: 16 Temmuz 2011, 02:54 - İp: 78.***.**0.150
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Buyuk ada cok buyuk bir yermi yahu.Yani etrafini cevirseler yakalarlardi hirsizi ne bileyim olay nasil oldu ne sekilde oldu belirtmemissiniz...Sacma bir tespit olabilir benimki katiliyorum.Calindigi gec farkedildi ise bisey diyemem ama erken farkedildi ise en azindan gemiler falan ne varsa artik baglantiyi kuran polise falan haber vererek bir arama olabilirdi sanki.!Olamazamiydi!?

Nasil calindi merak ettim simdi?Kucuk bisey olsa anlarimda koca makina yani...

Tarih: 16 Temmuz 2011, 16:11 - İp: 221.***.**3.132
1lensimbileyok
1lensimbileyok (üye)
İstanbul / Amatör

ozansan baba sen hayal dünyasında mı yaşıyorsun? fotoğraf makinesi için polisler adanın çevresini mi saracaklar? :D vallahi güldürdün beni Allah'da seni güldürsün. yahu bizim yanda karakol var bir gece 12de eve dönerken bir alt sokakta bir arabanın soyulduğunu gördüm koştum haber verdim. polislerin umrunda olmadı. döndüm 6*7 dk sonra neden gidilmediğini sordum sonuçta adamlar çabuk. işlerini halledip gidecektir. adam ekip bekliyoruz biz giemeyiz dedi. dediği mesafe 100 m falan. 2 polis koşsa yakalar. tam 15 dk sonra bir ekip gitti. tabii ki yeller esiyordu orda. böyle bir ülkede yaşıyoruz. ayrıca cemre geçmiş olsun.

Tarih: 6 Ağustos 2011, 15:41 - İp: 78.***.**0.4
  • 1