buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Herkes Baksın

Fotoğrafın Yapısal Öğeleri ve Fotoğraf Sanatında Kompozisyon

Prof. Sabit Kalfagil'in ilki 1981 yılında Yeni Fotograf Dergisi'nce basılan kitabı Fotografevi Yayınları tarafından yeniden basıldı.

"Fotografın Yapısal Öğeleri ve Fotograf Sanatında Kompozisyon" adıyla yayınlanan yeni baskıda 1981 yılındaki ilk baskısında yer alan sistematik çerçevesinde ilk baskıdaki bilgilerin yanında Sabit Kalfagil'in zaman içinde eklediği görüşleri yer alıyor.

atlas dergisi fotoğrafçılarından bünyad dinç bu kitap için '' bu kitabı okuyan birisi fotoğraf sanatının yarısını halletmiş sayılır'' diyordu. alanında türkiye de yazılmış ilk ve en iyi kitap olduğu tartışma götürmez bir gerçek arkadaşlar.

bir objektife 1000 lira, bir makineye 3000 lira harcadığımız günümüzde bir kitaba 20 lirayı çok görmeyelim. okuduğunuz taktirde ufkunuz genişleyecek ve o güne kadar fotoğraf sanatı hakkında aslında hiç bir şey bilmediğinizi anlayacaksınız.
kesinlikle okumanızı öneririm, hem bu sayede siteye biraz olsun kalite gelir belki....

Tarih: 16 Ocak 2007, 13:21 - İp: 85.***.**1.248
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

Sevgili buffalo güzel bir konuyu değinmiş.

Bende Homer Kitabevinden "Fotoğrafta Kompozisyon Tom Grill - Mark Scanlon" isimli kitabı öneriyorum ilgilenen arkadaşlara...

Tarih: 16 Ocak 2007, 13:37 - İp: 213.***.**1.5
afrikalı
afrikalı (üye)
Yurtdışı / Amatör

Tesekkurler Buffalo,
En usta fotografcinin bile okumasi gereken bir kitap.
Sabit Hoca, Ersin Alok, Izzet Keribar gibi daha bir cok ustadin kitap ve fotograflarini incelemek, fotograf cekmek isteyenlerin bakislarini etkileyecektir. Fotografi makine cekiyormuscasina, makine secme tartismasindan cok bu konulari tartisamnin faydasini gorecegiz. Bazi ustalar, ahsap bir kutuya minik bir delik acarak "igne deligi fotografi" hic bir objektif kullanmadan fotograf cekiyorlarsa....... Diyecek neyim var ki?

Tarih: 16 Ocak 2007, 13:51 - İp: 86.***.**5.3
ayvil
ayvil (üye)
Bursa / Meraklı

merak ettim "herkes baksın" ı görünce, iyi ki bakmışım

okumak lazım...ders kitaplarından fırsat bulur bulmaz... tatilde iyi gider sanırım

teşekkürler buffalo...

Tarih: 16 Ocak 2007, 19:02 - İp: 85.***.**8.135
ayvil
ayvil (üye)
Bursa / Meraklı

kimler okudu bakiyim kitabı parmak kaldırsın

ben okudum, öğrendim, çok beğendim... hatta bi daha bi daha okudum... e o kadar para verdim ezberlesem yeridir...
kitaptaki fotoğraflara da hayran kaldım...

ama bi konuya değinmeden edemicem kitapta zaman zaman geçen "doğanın eli", "doğanın yarattıkları" gibi ifadeler keyfimi kaçırdı doğrusu...

tekrar teşekkürler buffalo... selamlar...

Tarih: 12 Şubat 2007, 16:19 - İp: 85.***.**2.68
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

ben de okudum ayvil beğenmene sevindim. gerçekten çok güzel bir kitapmış değil mi?insanın ufkunu açıyor....

Tarih: 12 Şubat 2007, 16:24 - İp: 88.***.**1.90
ayvil
ayvil (üye)
Bursa / Meraklı

evet, kesinlikle öyle...

ah be dedim ben de çekebilicem mi böyle fotolar...

anlatım ve örnekler çok anlaşılır ve güzel...

Tarih: 12 Şubat 2007, 16:31 - İp: 85.***.**2.68
ruhiodev
ruhiodev (üye)
İzmir / Amatör

Ben mi göremiyorum , yoksa yazılmadı mı? Bu kitabı nereden tedarik edebilirim?

Tarih: 12 Şubat 2007, 17:05 - İp: 85.***.**0.147
ayvil
ayvil (üye)
Bursa / Meraklı

Prof. Sabit Kalfagil`in ilki 1981 yılında Yeni Fotograf Dergisi`nce basılan kitabı Fotografevi Yayınları tarafından yeniden basıldı.
"Fotografın Yapısal Öğeleri ve Fotograf Sanatında Kompozisyon" adıyla yayınlanan yeni baskıda 1981 yılındaki ilk baskısında yer alan sistematik çerçevesinde ilk baskıdaki bilgilerin yanında Sabit Kalfagil`in zaman içinde eklediği görüşleri yer alıyor.

22x22 ebatlarında,
216 Sayfa + Kapak
Renkli Baskı
Yayıncı/Published: Fotografevi

2006`da 3000 adet basılmıştır.

Kitapçılar ve Fotografevi`nden 25 ytl karşılığı temin edilebilir.

Tel : 0 212 249 02 02 (pbx)

Fax: 0212 244 40 75

[email protected]

fotoğrafevinin sitesinde böyle yazıyor bulmam pek kolay olmadı, telefon edip sipariş edecektim ama gerek kalmadı...

Tarih: 12 Şubat 2007, 18:45 - İp: 85.***.**2.236
  • 1