buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Harika!

TIKLAYIN PİŞMAN OLMAZSIN

ben uzun zamandır alırım atlas dergisini. aslında national geographic dergisi çıktı çıkalı biraz üvey evlat muamelesi görseler de tük basınının , türk dergiciliğinin gurur kaynağıdır atlas.

atlas iki adet özel sayı çıkardı sessiz sedasız. ''atlas fotoğrafçılarının sırları'' ve ''dijitale geçiş''.

ikisini de almıştım. açıkçası nationalgegraphic dergisinin fotoğrafçılık cd leri kadar ilgi görmemesi üzücü.

eşsiz bir kaynak diyebilirim.amatör, profesyonel , farketmez. eşsiz bir kaynak. çekim teknikleri, işin etik boyutu, usta fotoğrafçıların fotoğraf öyküleri...

alın okuyun diyeceğim ama bulamazsınız muhtemelen.

neyse, atlas dergisi bir güzellik yapmış ve siteye aktarmış dergileri.
en üstteki linke bir zahmet tıklayın.lütfen seçiniz kısmından da bir fotoğrafçının ismini seçin. okuyun, uzun uzun okuyun.
özellikle özcan yüksek,izzet keribar ve fatih pınarın röportajları. harika.manifesto bence.

keşke fotoğrafların tam boyutu da olsa diteceğim ama onlar da dergide

Tarih: 28 Ekim 2006, 05:09 - İp: 85.***.**1.252
wolkan16
wolkan16 (üye)
Bursa / Firma

bir atlas dergisi fanatiği olar seni kutluyorum ben atlas dergisini ilk sayısından itibaren takip ederim yani elimde tam 164 adet atlas dergisi var.ve ben onlara gözüm gibi bakıyorum.Dile kolay tam 13 yıldır birlikteyiz ya kıyamam ben onlara

Tarih: 28 Ekim 2006, 10:31 - İp: 88.***.**7.63
nemru_t
nemru_t (üye)
Ankara / Meraklı

buffalo link için teşekkürler oldukca yararlı ve basarılı bir çalışmaya benziyor...ayrıntılı okuyamadım hepsini ama baya bi inceledim.işden eve gidince güzelce bi okuyayım.,
dedigin gibi türk dergiciliginde bu adamlar 1 numara kesinlikle

Tarih: 28 Ekim 2006, 10:37 - İp: 85.***.**9.24
sunsurfer
sunsurfer (üye)
Yurtdışı / Meraklı

wow memlekette neler varmis da haberim yokmus! tesekkürler buffalo!

Tarih: 28 Ekim 2006, 19:27 - İp: 84.***.**6.28
akdenizli
akdenizli (üye)
Antalya / Amatör

Bazı eksik sayılarına rağmen neredeyse on yıldır takip ederim
Tarih-Arkeoloji konusundaki tarzları, doğa çevre konusundaki pozitif duruşları, hatta Irak Savaşı gibi bazı siyasi konulardaki tavırları nedeniyle alkışı ve ilgiyi kesinlikle hak ediyorlar..
Sanıldığının üzerinde bir okur kitlesinin ve tirajının olduğunu da sanıyorum
Fotoğrafçılığa merak salmama biraz da Atlas Dergisi neden olmuştur diyebilirim.

Tarih: 28 Ekim 2006, 20:29 - İp: 212.***.**1.199
onrkorkmaz
onrkorkmaz (üye)
İstanbul / Meraklı

buffalo çok sağol hakkaten çok iiymiş

Tarih: 28 Ekim 2006, 20:32 - İp: 212.***.**0.129
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

sağolun arkadaşlar, ne demek

sunsurfer valla,bizim memlekette esasında sahici şeyler de var. ama kartel medya sadece kendi işine geleni duyuruyor. bir sürü yazar, fotoğrafçı,müziyen, gazeteci var. mert adam olduklarından işsiz güçsüz dolaşıyorlar.

atlas nefis dergi.

özcan yüksek in yazısı, bir manifesto bece.

Tarih: 28 Ekim 2006, 22:13 - İp: 81.***.**0.125
y_k
y_k (üye)
İzmir / Amatör

buffalo paylaşımın için çok teşekkürler...Bir de Atlas dergisinin 10 yıllık arşivi vardı herhalde dvd ortamında...bir arkadaşımda gördüm diye hatırlıyorum...(yoksa tübitak mıydı o? ) neyse pazartesi öğrenirim.

Tarih: 29 Ekim 2006, 03:10 - İp: 85.***.**6.152
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

atlasın var evet. abone olanlara veriyorlar hediye olarak.
tübitakınki 35 senenin arşivi, o da muhteşem bir şeydi aslında.

Tarih: 29 Ekim 2006, 03:13 - İp: 81.***.**0.125
y_k
y_k (üye)
İzmir / Amatör

buffalo sağol demekki yanlış hatırlamıyormuşum....abone olasım geldi atlasa akşam akşam özür gece gece özür yaa nerdeyse sabah olacak....

Tarih: 29 Ekim 2006, 03:23 - İp: 85.***.**6.152
kcbilir
kcbilir (üye)
İçel / Meraklı

Mükemmel bilgi

Teşekkürler...

Tarih: 29 Ekim 2006, 16:23 - İp: 85.***.**7.192
  • 1