isyankar66
isyankar66 (üye)
Balıkesir / Meraklı

Hangi Konularda Başarılı Olurum

merhaba arkadaşlar maddi sıkıntılardan dolayı profosyönel bir makinam yok hp R967 dijirtal mak aldım bununla sizler gibi iyi bir fotograf cıkaramıyorum hangi konular üzerinde çalışırsam daha iyi verim alabilirim bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

Tarih: 21 Ocak 2007, 20:40 - İp: 88.***.**4.47
rektör
rektör (üye)
İstanbul / Meraklı

elinizdeki makineyi pek iyi tanımadığım için makine hakkında birşey diyemem ama eğer yetersiz olduğunu düşünüyorsanız ikinci el iyi bir makineyi ucuz bir fiyata alıabilirsiniz. bi araştırın derim.
bir fotoğrafçı için çekilen fotoğrafın güzelliği önemlidir.

hangi konuda başarılı olacağınıza gelince, bu başarı size bağlı. birinin yünlendirmesiyle başarılı olamasınız. kendinize sınır koymayın. ne istiyorsanız onu çekin. çıkaracağınız verim sizin çalışmanıza bağlı.

Tarih: 22 Ocak 2007, 02:45 - İp: 88.***.**0.5
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

oncelikle guzel bir makina..eger istediginiz gibi fotograf alamıyorsanız makinanın bır problemi oldugu varsayımını gozden cıkarırsak sorun sizden kaynaklanıyor demektir..diyafran enstantane ilişkisi hakkında bılgınız yoksa onceligi buna vermelisiniz,tabi manuel kullanımı soylemeye bile gerek yok...fotograflarınızı kesinlikle otomatık modlardan birinde cekmeyin gelişmenize hiçbir katkısı olmaz..makinanızı tanımanızda kullanım kılavuzunu iyice okumakla mumkun..bunun dısında bir iki puf noktası: dijital zoom kullanmayın sadece optik zoom kullanın,bilgisayarda buyutme yada crop yapmak daha iyi sonuc verir..iyi bir hafıza kartı alın..cok buyuk baskılar almayı dusunmuyorsanız 10 megapiksel fotograflar cekmek bosuna kartta yer kaplayacagından boyutu mesela 5 megapiksele getirerek cekim yapın..netten yada kitapçılardan bulabileceginiz herhangibir fotografcılıga giriş kitabıyla temel bilgileri edinebilirsiniz..klay gelsin..sorunuz olursa mesajınızı bekliyorum

Tarih: 22 Ocak 2007, 03:04 - İp: 88.***.**5.151
  • 1