alternator
alternator (üye)
İzmir / Meraklı

Green Kart Fotoğraf Çekim Ücreti.

Merhabalar,
Green kart başvurusuna fotoğraf çektirmek için fotoğrafçıya gittim, ne kadar dedim? Sadece belleğe atılacağını belirttim, 15 TL dedi çok gelsede mecbur çektirdim eski bir fotoğrafçıydı alışkanlık vardı.Bu arada basılırsa ne kadar dedim 25 Lira falan yok belleğe basım ücreti falan birşeyler söyledi orada anlamalıydım neyse 2-3 saat sonra gittim cd ye yazdıracaklardı hayır dedim belleğe atın acaba fiyat ondan mı yüksek dedi gerçi bir cd ne kadar ki?
Sadece fotoğraf çekildi, Ps'de uygun hale getirilip belleğe atılmasının ücreti 15 TL mi? Eğer normalse sorun yok ama bana pahalı geldi?
Merkezlerine sordum ama yanıt verme tenezzülünde bulunmadılar.

Fiyat normal mi acaba

Tarih: 3 Kasım 2015, 16:26 - İp: 176.***.**2.70
alternator
alternator (üye)
İzmir / Meraklı

Sayın rentner paylaşımınız için teşekkür ederim, resim açıklamanızıda inceleyeceğim sağ olun. İnternette resimlere bakmıştım fakat arka alan beyaz olacak diye fotoğrafçıya gideyim sağlam olsun diye düşündüm, kendim yapabilirsem daha iyi tabi.

Sayın dt1907 fiyat normal diyorsanız içimi ferahlattınız o zaman. Sadece belleğe atıldı elime fotoğraf geçmediği için çok bulmuştum, siz fotoğrafçısınız ben değilim siz daha iyisini bilirsiniz benden, dijital çekip belleğe atmanın fiyatı oysa sorun yok.
Yorumunuz için teşekkür ederim.

Cevaplayan tüm değerli arkadaşlara teşekkür ederim.
Benim amacım kimse kırılmadan, üzülmeden işin hakkını öğrenmek.

Sağ olun.

Tarih: 5 Kasım 2015, 17:36 - İp: 176.***.**1.240
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

dt1907 arkadaş,
Pasaport konusunu ben açtım. Tamam da siz konuyu saptırmışsınız. Ben pasaporta, vizeye verdiğim paralar ucuzdur filan demedim. Hayatta başka ne kazıklar yiyoruz ayrı konu. Burda konu ne pasaporta verilen para, ne de vize için ödenen para. Sadece fotografa ödenen para konusuydu.
Pasaport ve vize için çekilen fotografları nasıl çektiklerini önceki yazımda anlattım. Hiç bir emek sarfedilmeden çekildiler. Adam elektrik harcamamak için spotları bile açmadı. Rötuş da yapmadı.
Valla kusura bakmayın ama kim ne düşünürse düşünsün 8 fotografa 50 TL bana fazla geldi. Üstelik 4 tanesi de elimde kaldı.
Ayrıca kullandığınız üslubu da beğenmedim. Sert ve kırıcı. Sanki size küfür edilmiş gibi üzerinize alınmış, saldırmışsınız. Madem bu işin içinden geliyorsunuz daha bilgilendirici, Daha nazik bir üslup kullanın.

#ercan43' tarafından 05.11.2015 22:25:27 tarihinde düzenlendi.

#ercan43' tarafından 05.11.2015 22:40:43 tarihinde düzenlendi.

#ercan43' tarafından 05.11.2015 23:12:41 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Kasım 2015, 22:23 - İp: 151.***.**4.235
dt1907
dt1907 (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

8 fotoğraf 50 tl semtine göre değişir bizim bulunduğumuz semtte bu fiyatlar değil.ben arkadaşın 15-25 lirayla ilgili olarak söyledim fiyat cok normal pahalı filan değil .uygun fiyat olarak.

pasaport vize konusna gelince ne masrafı varda bir pasaporta 200 lira alınıyor defter kazık denilcekse ona pasaport için söylenmeli bence.vize de pahalı vizeye pasaportlar niye ses cıkmıyorda fiyatı cok normal ve uygun olan fotoğrafcı esnafının fotoğrafına laf ediliyor ben ona kızarım.

ayrıca türkiyede fotoğraf pahalı değil ucuz yurt dışında müşterimden duydum 4 adet 150 tl miymiş.

mesela yurtdışında gelin damat fotoğraf cekimine 3000 avro aldığını söylemiş gelin damat için yukarıda yazan bir arkadaş. türkiyede ise ortalama 1000 lira.yani kıasac fiyat uygun türkiyede.hatta ucuz kendi semtim için söyleyebilrim.istanbul

türkiyede bence cok pahalı semtler kirası cok olan yerlerde belki fiyat daha farklı olabilir.bunun nedeni istenilen aşırı ucuk kira bedelleri.diğer türlü fotoğraf fiyatları cok uygun.

Tarih: 6 Kasım 2015, 08:17 - İp: 78.***.**6.130