ozlem101
ozlem101 (üye)
İstanbul / Amatör

Grafik Ve Fotoğraf Bölümü Seçtim

arkadaşlar ben lise tercihimi üsküdar grafik ve fotoğraf bölümü yaptım liseden sonra üniversitede de bu bölümü yada radyo televizyon bölümünü de okuyabilirim ama fotoğraf okuyup reklam ajansında çalışmak istiyorum ama fotoğrafta iş para falan yok diyolar birazda siz yardımcı olur musunuz? ajansta çalışabilir miyim nası bi geleceği var ??

Tarih: 4 Ağustos 2012, 19:53 - İp: 88.***.**1.248
ozlem101
ozlem101 (üye)
İstanbul / Amatör

ya okuyosun cevap da yazın gerçekten çok acill lütfenn

Tarih: 6 Ağustos 2012, 22:18 - İp: 88.***.**0.165
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

eğitimli kişileri her yer işe alır. ben şahsen fotoğrafçılıktan keyif aldığım için bu alanda eğitim alırdım. daha sonra biraz çeşili ajanlarda veya reklam firmalarında çalışırdım. daha sonra piyasada hangi işte para varsa o tarafa kayardım. sonra kendime işyeri açardım. ajans olur ftoğrafçılık vs. olur.. hepsi olur.

fotoğrafçılık üzerine okur ve çalışırsanız birisine kendiniz takdim ederken zorlanmazsınız. ayrıca özel kurslarda verebilirsiniz.

bu işte para varmı yokmu meselesine gelince..

ne diyelim? ne dememizi bekliyorsunuz? var dersek dcvam edecek yok dersek bırakacakmısınız?
eğer benim lafımla hareket edeceksen ben sasna derimki git köprüden kendini at sende rahatla bizde rahatlayalım..

şaka bir tarafa, işi iyi yapmak başka bişey, eğitimini almış olmak başka bişey, işten para kazanmak başka bişey.. tüm bu süreçlerden keyif almak apayrı bir şey..

herişte para vardır. iş ise hep zorludur. emek ve çalışmak ister. hangi işe giderseniz gidin bu böyledir. fotoğrafçılıkta çalışırsanız para vardır çalışmazsanız para yoktur.

bence okuda ne okursan oku. eğitimli olmuş olursun. eğitim başka şey ticaret başka şey. vakti geldiğinde öğrenirsin.

Tarih: 6 Ağustos 2012, 22:36 - İp: 88.***.**4.126
theyapici
theyapici (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

zekanızı kullanıp bilginizi paraya dönüştürmek size kalan birşey girişmici olmanız gerek

Tarih: 7 Ağustos 2012, 02:20 - İp: 78.***.**6.186
ozlem101
ozlem101 (üye)
İstanbul / Amatör

saolun ama sanırım düz liseye gidicem

Tarih: 18 Ağustos 2012, 12:56 - İp: 88.***.**0.43
  • 1