adopro
adopro (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Fotoğraflarımı Başka Sitede Yayınlanması

Arkadaşlar bugün gelin damat fotoğraflarına bakayım derken nette başka bir sitede missibelcee nikli kişi tarafından bana ait 8 adet fotoğraflarımı yayınladığını gördüm.Bu kişiyi tanıyanız varmı neden böyle bir şey yapmış merak ediyorum izinsiz yayınlanmış ve bende sitelerde bulunan bütün fotoğraflarımı sildim,klip halinde kendi reklamını yapmış,bu hak mı arkadaşlar yanlış işlerin peşinde koşan kendi çıkarını düşünen kişilere fırsat vermeyelim lütfen ,benim çektiğim bu fotoğrafların sahibi sadece fotoğraf sitelerinde yayınlama izni vermişti.bu klibi görürseler biz onların samimi düşüncelerine saygısızlık yapmış olacağız ne cevap vereceğiz.ne diyeceğiz bilemiyorum.bu konudaki düşüncelerinizi almak istiyor.missibelcee nikli kişiyi bana bulun diyorum . saygılarımla Adnan biber

Tarih: 3 Nisan 2012, 18:26 - İp: 46.***.**5.251
evrendemir
evrendemir (üye)
İzmir / Meraklı

Yapılanın ciddi bir suç olması nedeniyle yasalarda oldukça ağır paraya cevrilemez hapis cezası ile cezalandırılır.
Mevcut klip kayderek, orjinal fotograf dosyası ile ikamet ettiğiniz yerdeki Cumhuriyet Savcılığına başvurmanız halinde gereği yapılacaktır.
Bu suçun ceza alması için orjinal fotograf sahibinin başvurusu şarttır.

http://www.tfsf.org.tr/haklarimiz1.pdf

Tarih: 3 Nisan 2012, 19:08 - İp: 78.***.**4.201
  • 1