bild
bild (üye)
Kayseri / Stüdyo Fotoğrafçısı

Fotografcilik

eski günler geri gelse flm günleri fotografcik öyle druma geldiki sadece hafta sonlari calican yerler haline geldi studiyolar eline makina alan dügünlerde foto cekiyor ustalar evde oturuyor isden anlamayanlar is yapiyor icim sizliyor eskinden flm sadece iyi ustar yapardi rutus isigi simdi digital cocuk oyuncagi yapdi teknoloji bizi maf etdi ama umutluyum fotografcik tekrar tavan yapacak sabir tukedici anliyor cd ler dvd pc görüntüler yok oluyor cocuk fotogracilar silinecek umudunuzu yitirmeyin
fotograf gönül vermis ustalarima saygilarimla

Tarih: 26 Mart 2011, 02:04 - İp: 77.***.**2.93
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

siz para kazanacaksınız diye insanlar teknolojiye para yatırmayacak mı?
siz kendinizi geliştirmeyi deneseniz?
şikayet etmeniz gayet anlasılabilir bir durum aslında..
boyle geçmişe takılmış bir bakış acısıyla evet, fotografcılık sizin için bitiyor olabilir.

Tarih: 26 Mart 2011, 11:00 - İp: 88.***.**8.140
ensiledims
ensiledims (üye)
İstanbul / Amatör

düğünlerde fotoğraf çekenlere usta gözüyle bakıyorsanız size diycek bişeyim yok.

Tarih: 26 Mart 2011, 13:16 - İp: 85.***.**9.210
goksungokhan
goksungokhan (üye)
İçel / Amatör

cocuk fotogracilar silinecek umudunuzu yitirmeyin
Nasil yani! fotograf makinesi sirketleriyle anlasmaya mi oturuluyor? Dunya usta fotografcilar konseyi boyle bir yasak mi getirecek?

Tarih: 26 Mart 2011, 16:02 - İp: 41.***.**0.34
sern
sern (üye)
İstanbul / Meraklı

@gaijin

siz para kazanacaksınız diye insanlar teknolojiye para yatırmayacak mı?

herkes kendi işini yapsa

#sern' tarafından 26.03.2011 17:33:53 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Mart 2011, 17:33 - İp: 46.***.**5.162
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

sern
herkes kendi işini yapsın bence de. ustelik iyi yapsın.
kimse kimsenin ne alıp satacagına karısmasın.

yarın oburgun lokantacılar cıkıp,herkes aşçı kesildi, evlerde yemek yapılıyor benim gelirim düşüyor fırın satısı yasaklansın demez insallah.
sacmalamanın bir sınırı var.

Tarih: 26 Mart 2011, 17:59 - İp: 88.***.**8.140
bild
bild (üye)

sizler yanlis anliyorsunuz ´ben ´teknolojí acigiyim demek istedigim digital makinasi olan herkes fotografciyim diyor benim is sorunum bitmek gibi korkum yok gercek anlayanlar fotografciyim desin yoksa teknikle ilgili sorunum yok flim zamani herkes yapamiyordu simdi eline makina alan hemen ticarete döküyor ´kalite li is veremiyor hepimizin ismi kötüye cikiyor yani demem isi ehli yapsin sadece bu lütfen sözlerimi yanlis anlamayin emin olun ben gercek fotograf sevenlerden yanayim saygilarimla.

Tarih: 27 Mart 2011, 16:18 - İp: 77.***.**2.151
goksungokhan
goksungokhan (üye)
İçel / Amatör

Arz talep meselesi be ustam, sen bir dugun cekimine 500 alirsin (fiyatlar hakkinda bilgim yok), amator fotografci kendine guvenir 200'e anlasir.

Cektiren sahislarda sonuclarina katlanir sonucta, sanmaki dugun fotografi cektirmek isteyenler studyolardan fiyat almasin, tabiki birkac yerden fiyat aliyorlardir.

Zaten kotu is yapan bir arkadas 2 yapar 3 yapar, portfoyu cok kotu oldugu icinde is yapamaz hale gelir zannimca. Isini iyi yapiyorsada saygi duyarim, vergisini odemedigini ispatlayamazsanda, yapabilecegin pek birsey olacagini sanmiyorum.

Pozitif acidan bakilirsada;

1) Bu arkadaslar sayesinde fotograf makinesi alip-satan ticaret erbabi arkadaslarda guzel ekmek yiyor.
2) Fotograf sanatinin genis kitleye yayilmasi ve sanatin gelismesine buyuk katkisi oluyor.

Ekmek aslanin midesinde degil artik be ustam.

Selamlar, saygilar.

Tarih: 27 Mart 2011, 18:43 - İp: 41.***.**0.34
urun
urun (üye)
İstanbul / Amatör

şu tartışmada stüdyo fotoğrafçısı arkadaşları haklı çıkartcak bence tek bir konu var, vergi..
tabi stüdyo fotoğrafçılarımız anlaştıkları yerlere fatura v.s veriyorsa..

Tarih: 27 Mart 2011, 19:59 - İp: 78.***.**7.58
bild
bild (üye)

ardasimiz yazmis dügün foto ceken ustami diyorsunuz diye dügünde fotograf cekmek de ayri bir kabiliyetdir fotografci demek sanatci demekdir hayali gerceklesdirir fotograf ustaliginda dali cokdur kimi studio kabiliyetlidir kimi aktuel cekimlerde isini iyi yapan ister dügünde cekimyapsin ister studio yada farki ney ben ustayim diye dügüne gitmesinmi olurmu hic

Tarih: 28 Mart 2011, 03:28 - İp: 77.***.**2.151
bild
bild (üye)

ardasimiz yazmis dügün foto ceken ustami diyorsunuz diye dügünde fotograf cekmek de ayri bir kabiliyetdir fotografci demek sanatci demekdir hayali gerceklesdirir fotograf ustaliginda dali cokdur kimi studio kabiliyetlidir kimi aktuel cekimlerde isini iyi yapan ister dügünde cekimyapsin ister studio yada farki ney ben ustayim diye dügüne gitmesinmi olurmu hic

Tarih: 28 Mart 2011, 03:30 - İp: 77.***.**2.151