huseyinata
huseyinata (üye)
İçel / Amatör

Fotoğrafçılığın Duygusal Kısmı

Bir mağazada işe başladım. Ürün fotoğrafçılığı vs. Mersin gibi bir yerde insanların hala bir mağazada sadece fotoğrafçı çalıştıramayacağını düşündüğümde kendimi şanslı hissettim. Fakat konu maaşa geldiğinde işverenim asgari ücretten yukarı çıkmadı. Performansına göre maaşında artacak gibi bir açık kapı bıraktı. Sizce bu fiyat bulunduğum bölge ve benzer şeyleri hesaba kattığımızda uygun mu? Yoksa dahasını istemek yüssüzlük olur mu?

Tarih: 2 Nisan 2013, 22:24 - İp: 88.***.**0.131
lightingturkey
lightingturkey (üye)
Kilis / Amatör

işyerinin gelişmişlik düzeyi patronun entelektüel seviyesiyle alaklıdır.

ben çok biliyorum derseniz kendi işyerinizi açın görelim :D

dünyanın içinde bulunduğu düzen kapitalist düzendir. genelde..

ayfon bile çinde rezil fiyatlarda ürtilir pahalıya satılır. sırf sömürme..

"işyeri önemlidir."

Tarih: 2 Nisan 2013, 23:58 - İp: 195.***.**0.11
evrendemir
evrendemir (üye)
İzmir / Meraklı

Sn.huseyinata,
Kendinizi ürün fotografcılığı konusunda geliştirirseniz, çektiğiniz ürün fotografları ilgi çekmeye başlarsa bir ürün fotografı için asgari ücretin katları bedeller isteyebilirsiniz, bunun için çok çalışmanız, araştırmanız, öğrenmeniz, yeni gelişmeleri takip ederek uygulamanız, çok çok çekim yaparak kendinizi kabul ettirmeniz gerek.
Bu işi bir emekleme (çıraklık) olarak kabul edip, gördüğünüz ürün fotograflarından daha iyilerini çekmeye çalışın.
Örneğin;
Bir ürün fotografcısı krom bir ürünün çekimi için gelir 10 poz çeker gider, çekim öncesi böyle bir ürünün ışık dağılımını, yansıma açılarını yakalamak için öyle uzun çalışmıştır ki..........

#evrendemir' tarafından 03.04.2013 00:12:58 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Nisan 2013, 00:11 - İp: 78.***.**7.110
huseyinata
huseyinata (üye)
İçel / Amatör

Yorumlarınız için teşekkürler. Anladığım kadarıyla sesini çıkartma, parasına değil tecrübesine odaklan diyorsunuz Tekrardan teşekkür ederim...

Tarih: 4 Nisan 2013, 13:24 - İp: 78.***.**6.5
lightingturkey
lightingturkey (üye)
Kilis / Amatör

Anladığım kadarıyla sesini çıkartma, parasına değil tecrübesine odaklan diyorsunuz

hayır ben öyle demedim. ama haksız sayılmazlar.

benim özellikle vurgu yapmak istediğim nokta, her işyeri bir değildir. bazı işyerleri sadece fiyat odaklıdır bazıları kalite..

sadece fiyata odaklanmış işyerinden koşarak kaçın bu tür işyerleri sizi bir adım öteye taşıyamazlar.

Tarih: 4 Nisan 2013, 13:28 - İp: 198.***.**6.171
  • 1