sercan-mtb
sercan-mtb (üye)
İstanbul / Meraklı

Fotoğraf Gerçek Mi?

Merhaba. Aşağıdaki fotoğrafı çoğunuz bilirsiniz. Merak ettim, acaba bu fotoğraf gerçek mi, yoksa photoshop ile mi eklenmiş o diğer çıkıntı ve üzerindeki adam?

Tarih: 16 Mayıs 2007, 20:17 - İp: 85.***.**3.131
kasiff
kasiff (üye)
Yurtdışı / Özel Gün Fotoğrafçısı

bence montaj...

Tarih: 6 Haziran 2007, 15:14 - İp: 172.***.**4.191
gcetinkaya
gcetinkaya (üye)
Ankara / Amatör

merhaba fotoğraf gerçek mi bilmiyorum ama o adamı kıskandım yerinde omayı çok isterdim.
belki iki ayrı fotoğraf montajlanmış olabilir ama asla yapılmayacak bir şey değil.
hem bu tür fotoğraflar genelde helikopterden çekiliyor ve dergiler için özellikle tasarlanıyor.
Saygılarımla...

Tarih: 17 Haziran 2007, 01:05 - İp: 85.***.**8.83
kosovali
kosovali (üye)
Ankara / Amatör

bu montaj kaylar arası renk uyumsuzluğu var dünyada böyle birşey belki vardır hadi kayada var diyelim ama kim olursa olsun oraya öyle oturmaz hadi onada oturdu diyelim aşağıya öyle bakmaz aşar öne doğru

Tarih: 17 Haziran 2007, 14:19 - İp: 81.***.**9.45
t.y.
t.y. (üye)
Samsun / Meraklı

1- ton farkı 2- adamın oturduğu kaya parçasının kesitleri 3- oturan adam (emanet gibi oraya ait değil) 4- böyle bir resimi yakalayan kişinin ilgiyi çeken adamın ve oturduğu kaya parçasını tamamen gösterememesi --- güzel bir photo shop çalışması olduğunu düşünmüyorum

Tarih: 25 Haziran 2007, 23:42 - İp: 88.***.**6.254
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

bana gorede photoshop ancak

adamın oturdugu kayanın netliginin arka plandan daha cok olması alan derinligiyle alakalı olabilir..
arka planın tonunun daha acık olması manzara fotograflarında sıkca gorulen bir durum zaten.ozellikle dag manzaralarında cokca gorebilirsiniz..
adamın oraya oturmasıda cok garipsenecek birsey degil..

fotograf bence photoshop ancak yukarıdaki nedenlerden degil,adamın oturdugu kayanın duzlemi farlı oldugu için..yani üç boyutlu goruntude,boyutsuz gibi gorundugu için..ayrıca adamın oldugu kayaya ısıgın adamın arkasından geldigi belliyken,geri kalanında ısıgın adamın sol omzu tarafından geldigi kayalardaki golgelerden belli..

Tarih: 26 Haziran 2007, 00:05 - İp: 88.***.**4.27
hudemirtas
hudemirtas (üye)
Bursa / Meraklı

Foto montajjjjjjj

Tarih: 26 Haziran 2007, 03:03 - İp: 88.***.**3.175
bami
bami (üye)
İstanbul / Amatör

bencede

Tarih: 26 Haziran 2007, 21:54 - İp: 195.***.**7.7