mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

Foto Cekmek Ne Demek

sizce neden foto cekıoruz ve en kotu makıne ıle en cok ıyı fotograf cekmek mumkunmu

Tarih: 12 Mart 2006, 15:05 - İp: yok
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Kendi zevklerimizi,düşüncelerimizi,kafamızdan geçenleri kısacası yaşamı en iyi bu şekilde anlatabildiğimiz için olabilir.Ve insanoğlunun bitmez tükenmez merakı ve farklı arayışları kendisini fotoğraf çekmeye yönlendiriyor olabilir.2. söylediğin en kötü makina ile... sözü ile nedemek istediğini pek anlamadım.

Tarih: 12 Mart 2006, 15:48 - İp: 85.***.**9.90
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

benim amacım para kazanmak..
hevesi olan var.. eser olusturmak isteyen var. sergileyip baskalarına gostermek isteyen var.. cognlukla begendirme amaclı olabilir. cunku bizde begendiremessk para kazanmayız.

sence en kotu makina ne? en yi fotograf ne?

Tarih: 12 Mart 2006, 19:43 - İp: 88.***.**7.13
rkantarci
rkantarci (üye)
İstanbul / Amatör

bence fotoğraf bir sanattır, kendini ifade şeklidir, insanların bir noktaya odaklanıp bende bu anı yaşamıştım dedikleri anın aynasıdır, zamanda yoculuktur fotoğraf.....ve dahasıdır.

ben en güzel fotoğraflarımı yashıca elektro35 makinemle çekmiştim artık fotoğraf çekmek daha kolay.. saygılar

Tarih: 12 Mart 2006, 20:51 - İp: 85.***.**8.153
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

mimarca ve osmanlı serbest kürsüde....

olayı, üst mahkemeye yansıtmak gerekir... canon F1 ve nikon F3 görev başına...

Tarih: 13 Mart 2006, 09:23 - İp: 85.***.**8.34
mastertr
mastertr (üye)
Zonguldak / Amatör

Fotoğraf çekmek araçtır, amaç ise kişiden kişiye değişir. Ben anı dondurmaktan, herkesin göremediği bakış açısıyla bir manzaraya bakmaktan, dağda bayırda gezmekten hoşlandığımdan, sürekli yeni şeyler öğrenmekten haz duyduğumdan, insan gözünün algılayamayacağı kareler yakalamak için fotoğraf çekmeyi öğrenmek istiyorum. Şimdilik makineyi kullanmayı öğrenmeye çalışıyorum teknik açıdan. Daha sonra da bakış açımı geliştirmeyi düşünüyorum.

Tarih: 13 Mart 2006, 09:43 - İp: 194.***.**0.97
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Cevabı, kitap kadar olması icap eden soruları foruma yöneltmeyi pek şık bulmuyorum....

Bol bol kitap okuyunuz...

Düşünceye veya tekniğe yönelik olanlar... ikiside gerekli..

Tarih: 13 Mart 2006, 14:13 - İp: 85.***.**6.108
givirck
givirck (üye)
Ankara / Amatör

fotograf çekmek bence bir tutkudur,zevk almaktır.yani bir şeylerle uğraşmak,vakit geçirmek,çektiğiniz fotoğrafları düzenlemek,bu resimleri paylaşmak,arkadaşlara gönderip fikirlerini almak.yani her şey hazla alakalı.hayır

Tarih: 19 Şubat 2009, 15:04 - İp: 212.***.**6.66
siginarock
siginarock (üye)
İstanbul / Amatör

slm; bence fotoğraf çekmek anı ölümsüzleştirmek, bir düşünceyi anlatmak, bir duyguyu paylaşmaktır. ve fotoğraf evrenseldir bir dili yoktur herkes okuyabilir anlatmak istediğini.

bol fotoğraflı günler

Tarih: 30 Nisan 2009, 04:23 - İp: 78.***.**2.100
fotosafaripro
fotosafaripro (üye)
İzmir / Reklam Fotoğrafçısı

En kötü makine.....hangisidir ?
En iyi fotoğraf.......hangi fotoğraftır ?
Bu sınıflandırmayı yapmamız hiç bir zaman mümkün değildir. Makineler, üzerlerine model geldikçe hünersiz kalırlar, fotoğraflar ise...konu ve kullanım alanlarına göre sınıflanırlar. Her birinin ayrı bir işlevi, amacı ve anlamı vardır.
Fakat...sorunun geliş şekline göre, belki unutulmuş olabilir düşüncesi ile, şu bilgiyi tazelemekte yarar görüyorum.
1974 Kanada Kış Olimpiyatları fotoğraf birinciliğini...Macar asıllı Alman fotoğrafçı Laora Formica...Lomo Simena Lupıtel-2...makine ile kazanmıştı.

#fotosafari-pro' tarafından 18.05.2009 20:33:06 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 18 Mayıs 2009, 16:37 - İp: 195.***.**1.6
ozge71
ozge71 (üye)
Ankara / Amatör

bir araç; anı dondurmak için, o anı yaşayanlarla tanışmak için.. okuduklarını, gözlemlediklerini, kişiliğini kullanarak somut birşeyler ortaya koyma zevki aynı zamanda.. kimsenin çektiği bir diğerine benzemiyor bu nedenle.. nedeni öğrendiklerimiz ya da öğrenemediklerimiz, bakınca ne gördüğümüz makinemizden evvel.. sorunun ikinci kısmı evet; daha az nitelikli bir makine ile de iyi fotoğraf çekilir, fotoğrafı ve onu çektiğiniz makineyi tanıdıkça.. ve bence tersi de söz konusu, en iyi makineyle de kötü fotoğraf çekilebilir (artık iyiden ne anlıyorsanız.)

Tarih: 18 Mayıs 2009, 17:46 - İp: 80.***.**3.187
  • 1