kemali
kemali (üye)
Samsun / Amatör

Farklı Bakış...

Siteye ilk üye olduğumda profesyonel makinalar ve teknik özellikleriyle çekilen fotoğrafları görünce bir amatör olarak burada yerim yoktur diye düşünsem de dijital makinam ile bence ilk başlangıçları yaptım ve aldığım performans beni daha da motive etti..Artık benim gibi olan çok insan olduğunu görüyorum ve beni bu mutlu ediyor...Bence her çekilen fotoğrafın ayrı bir ruhu var ve bu yüzden değerli...

Tarih: 20 Ekim 2007, 21:21 - İp: 193.***.**8.132
warp83
warp83 (üye)
İstanbul / Meraklı

Hiç kimse anasının karnında öğrenmiyor. İnsan yeterki ne yapmak istediğini bilmeli.
Fotoğraf çekmek apayrı birşeydir. Mesela birçok arkadaşa dikkat ediyorum birkaç kötü fotoda hemen kendilerini bırakıveriyorlar. Çok yanlış bir hareket olarak nitelendiriyorum ben bunu. Aksine her çektiğimiz kötü fotoğraf bir sonraki çekeceğimiz iyi fotoğraf için rehber olmalıdır bize.
Ara Güler ustanın bir söylemi vardır. "Eğer çektiğiniz 36 pozdan bir poz iyi çıkmışsa o 36 poz boşa gitmemiştir." diye. Sanırım burada çok öenmli birşeyi özetlemiş. Her fotoğraf iyi, süper veya sanat şaheseri çıkacak diye birşey yoktur.
Fotoğraf konusundaki bu güzel motivasyonundan dolayı canı gönülden kutluyorum Kemali. Yılmadan devam

Tarih: 22 Ekim 2007, 00:18 - İp: 88.***.**6.76
sabanersan
sabanersan (üye)
Bursa / Meraklı

ne güzel ikinizede çok teşekkür ederim.o kadar kolay olsa en pahalı ekipmanla 3-5 kare yakalayacağım diye çok büyük paralar harcanmaz...emek harcanarak çekilen her bir kare güzeldir...bol bol çekmek lazım diyorum,çekmeye çalışıyorum.beğenilmeme kaygısı taşımıyorum.böylece beğenilecek fotolara zemin hazırlanmış oluyor...çok çok çekmekten başka bir yol ben bulamadım.

Tarih: 22 Ekim 2007, 01:15 - İp: 88.***.**5.104
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Emek ve uğraş,sabır ve zaman,elbetteki başarı getirir.

Tarih: 22 Ekim 2007, 01:52 - İp: 88.***.**7.31
  • 1