primat
primat (üye)
İstanbul / Meraklı

El Yapımı Fotoğraf Makinesi Yardım!!

arkadaşlar fotoğraf sevdalısı bir arkadaşım için çok özel bir hediye hazırlamak istiyorum ve az da olsa iğne deliği kameralar hakkında bilgi edindim eğer bana bu konuda yardımcı olacak bir arkadaşım çıkarsa ellerimle bir fotoğraf makinesi yapmak istiyorum konu hakkında bilgi vermek isteyen arkadaşlar [email protected] adresinden de irtibata geçebilirler şimdiden çok teşekkür ederim...

#primat' tarafından 25.09.2007 22:24:54 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 25 Eylül 2007, 22:13 - İp: 81.***.**0.92
400asa
400asa (üye)
İzmir / Meraklı

merhaba,

bir ara ben de kafayı takmıştım iğne deliğine

bunun için ışık geçirmeyen, tercihen içi siyah bir kutuyu kullanabilirsin.

kutunun içine karanlık ortamda fotoğraf kağıdı koyuyorsun ve kağıt açtığın iğne deliinden pozlanıyor, daha sona bu kağıı banyo ediyorsun.

Ancak yapacağın bu cihaz ancak tek kullanımlık oluyor her seferinde kağıt değiştirmen gerekiyor.

Kısacası ilk yapımı çok zor değil ama sadece bu işe kafayı takan biri kullanmayla uğraşır.

ktunun içini kaplamak için fotoğrafçılardan fotoğraf kağıtlarının eski kutularını alabilirsin.

Çok ilginç şeyler çıkıyor.

kendin de ene bence [>:D

Tarih: 25 Eylül 2007, 22:32 - İp: 85.***.**0.197
primat
primat (üye)
İstanbul / Meraklı

çok teşekkür ederim ama benim anlamadığım kutu içinde film delikten ne kadar uzakta olmalı bi türlü bulamıyorum...

Tarih: 25 Eylül 2007, 22:34 - İp: 81.***.**0.92
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

bir aydinger kağıdı yardımıyla bu uzaklığı bulabilirsin
iğne deliğinden en az 10 metre uzaklıkta bir yere aydinger kağıdı ile bakmaya çalış ..aydinger kağıdını baktığın nesneyi en net görene dek iğne deliğinden dikkatli ve yavaş bir şekilde uzaklaştır....

Tarih: 25 Eylül 2007, 23:26 - İp: 88.***.**5.127
  • 1