sefasezer
sefasezer (üye)
İstanbul / Amatör

Düğün Fotoğrafı Ve Orjinaller

Arkadaşlar öncelikle herkesi merhabalar,kısmetse nişan ve düğün olacak yalnız sözlümün ilerde kapanma ihtimali olmasından dolayı straplez giymiş şekilde fotoğraflarının fotoğrafçıda kalmasını istemiyorum,bu yüzden çok sorun yaşayanları gördüm,ayrıca bu aralar bir turizm firmasında yaşanan olaylardan dolayıda fotoğraflarımızın kimsede kalmasını istemiyorum.Bunun için bana yardım edebilirmisiniz fotoğrafçıyla nasıl bir anlaşma yapmam lazım.Benim için dijitalleri vermesinden ziyade dijitalleri harddiskinden silmesi inanın daha önemli,hatta dijitalleri alınca çıktı almam gerekirse sadece ondan alabileceğime dair bir maddede ekleyebilirim ki sözlüm kapanırsa zaten çekilen fotoğraflar boşa gitmiş olacak ve çıktı almam mümkün olmayacak.Sizin bildiğiniz önerebileceğiniz bu şartları kabul edecek bir fotoğrafçı varmı?Bir kaç yerde gördüm bu şekilde çalışan fotoğrafçılar varmış fakat kimse ismini adresini yazmamış ve sözleşme yaparken nasıl şartlar eklemeliyim yardımınızı bekliyorum.Amacım emeğe saygısızlık değil özgürlüğüme ve özel hayatıma saygılı olunmasıdır.

Tarih: 28 Mayıs 2016, 23:31 - İp: 88.***.**4.58
emretezel78
emretezel78 (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

aslında bundan hiçbir zaman tam olarak emin olamazsınız diyebilirim. çünkü bunu yedeklemek çok basit bir işlem ve fotoğrafçı ileride başka yerlerde kullanırım düşüncesiyle tüm kopyaları silmeyebilir. karşınızdaki kişinin de sizin gibi düşünüyor olması ve iyi niyetle hareket etmesi lazım bu durumda. ama ben silerim bana çektirirseniz sorun olmaz yani

Tarih: 29 Mayıs 2016, 14:37 - İp: 78.***.**9.113
nikonfili
nikonfili (üye)
Yurtdışı / Amatör

verse bile silmeyebilir silese bile geri getirilebilir.. bunun asla garantisi olamaz..

Tarih: 29 Mayıs 2016, 23:09 - İp: 212.***.**7.41
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Kusura bakmayın ama ....Şimdiye kadar çekilmiş/halen çekilen ve sosyal medyada paylaşılmış ve tüm tanıdıkların/arkadaşların cektiği fotoğrafların hepsini hallettiniz de iş nişan/düğün günü çekilebilecek strapless fotoğrafların yayılmasını engellemeye mi kaldı ?? ( bir de nişana/düğüne gelen misafirlerin telefonlarıyla çekip paylaştıkları olacak - onlara ne yapacaksınız ? )

Sosyal medyaya bir kere yüklenmiş fotoğrafların, siz silseniz bile bulunabileceğini/kullanılabileceğini biliyorsunuzdur umarım.

Tarih: 30 Mayıs 2016, 00:16 - İp: 108.***.**5.85
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

İyi bir esnafla muhatap olursanız. size istediğiniz sözü vermekle kalmayacak, yazılı taahhüt olarak da verecektir...

8 yıl önce stüdyomu kapatmak durumunda kaldım. şu anda mesleğin dışında sayılmama rağmen, o gün verdiğim sözler neyse bugün aynen yerine getiririm...

on yıl önceki bir tartışmanın linki:.. link için tıklayın......

isteyen, istediğini düşünsün.. oradaki sözlerimin bugün arkasındayım. O gün tartışmayı ortaya atan kimse, konuya yazdığı cevaplarla yetinmediği gibi, sadece bana yönelik başka konu açma ihtiyacı duydu, o sayfalarda ayrı linkler var...

Sayın Sefasezer .. isteklerinize uyan kimseyi bulamazsanız, üye bilginizde İstanbulda olduğunuz görülüyor, iki yakada da bilinen iyi esnafların ismini özelden verebilirim..

Müşteri sizsiniz, kişisel görüşlerinize uyan fotoğrafçıyı seçme hakkınız, tartışılmaz.. Saygılarımla.

Tarih: 30 Mayıs 2016, 11:30 - İp: 85.***.**0.135
  • 1