morcadi
morcadi (üye)
İstanbul / Amatör

"fotograflarimiz Kopyalanabiliyor!!

Arkadaslar merhaba...
Fotograflarimiz siteden kopyalanabiliyor... Yaa bunun bir caresi yok mu,engelleyemez miyiz? Site yonetimi duruma el koyamaz mi? Bu cok hos bir durum degil cunku...
Herkesin fikirlerini bu konu dogrultusunda paylasmak uzere bekliyorum...
Sevgiler, Saygilar MOR CADI...

Tarih: 27 Nisan 2006, 13:59 - İp: yok
malcom
malcom (üye)
İstanbul / Amatör

bazı uluslararası fotografcıların siteleri var oradan fotograflarını yayınlıyorlar belli bir ucret karsılıgı uye oluyorsun ve aylık belli bir para yatırıyorsun ve adamlar sana sınırlı sayıda fotografı kopyalamana izin veriyor. Bu sistem ancak bilgisayar bilgisi olmayan bi insan icin gecerli. Simdi adamlar koca siteyi bilgisayarına indiriyor. bunu yapmak icin de cok bi bilgiye sahip olmak gerekmiyo. Sozun kısası bu isten para kazanan ve uluslararası une sahip olan insanlar bile resimlerinin calınmasına engel olamıyosa bizim engel olmamız biraz hayal olur sanırım.

Tarih: 11 Mayıs 2006, 21:37 - İp: 81.***.**7.201
birol43
birol43 (üye)
Kütahya / Profesyonel Fotoğrafçı

klavyede bir tuş vardır o tuşa basıp painte yapıştır deyince fotoğraf başka bir makinaya kopyalanır.
Kopyalanmamasının tek yolu küçük boyut ve çözünürlük.

Tarih: 19 Mayıs 2006, 16:25 - İp: 85.***.**0.132
ahmetozt
ahmetozt (üye)
İstanbul / Meraklı

bunun adı hırsızlıksa bugüne kadar istenipte çalınmayan bişide olmamıştır ancak belki resimlerin üzerine yazı filan yzılabilir görüntüyü çok bozmadan çünki insanlar hiç bişi yapamasalar buradaki fotoyu ekrandan fotgrafını çekip millete kendi çekmiş gibi gösteriyorlar biraz işleri zorlaşırsa azalabilir hırsızlık
bir bana hava atmıştıda sonra sitede görünce fotoyu durumu anladım

Tarih: 19 Mayıs 2006, 18:24 - İp: 193.***.**3.70