morcadi
morcadi (üye)
İstanbul / Amatör

”fotograflarimiz Kopyalanabiliyor!!

Arkadaslar merhaba...
Fotograflarimiz siteden kopyalanabiliyor... Yaa bunun bir caresi yok mu,engelleyemez miyiz? Site yonetimi duruma el koyamaz mi? Bu cok hos bir durum degil cunku...
Herkesin fikirlerini bu konu dogrultusunda paylasmak uzere bekliyorum...
Sevgiler, Saygilar MOR CADI...

Tarih: 27 Nisan 2006, 13:59 - İp: yok
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

evet kopyalanabiliyor, hatta ilk üye olduğum dönemlerde bir arkadaş benim fotomu kopyalamış ve üzerine kötü bir fotomontaj yaparak kendi fotosu olarak sitede yayınlanmak üzere yollamıştı. Bunun dışında da bazı kişiler bu fotoları farklı amaçlar için kullanmak üzere buradan kopyalayabilirler size katılıyorum, burda tek iyi olan foto boyutlarının ve çözünürlüklerinin düşük olması dolayısı ile çokta işlerine yarayacak olmaması.
Ama haklısınız site yönetiminin bu konuda birşey yapması bence de iyi olur

Tarih: 27 Nisan 2006, 14:30 - İp: 81.***.**3.185
morcadi
morcadi (üye)
İstanbul / Amatör

Evet, cozunurlukler ve boyut konusunda haklisin...Ama inanilmaz cin arkadaslar var gercekten kafalari her turlu seytanliga eriyor ve bizim gibi birseyler icin emek verenlere oluyor olan sonunda...
Herkes duyarli olmali bu konuda Atakan...CoK TESEKKUR EDERIM DEGERLI KATILIMIN ICIN.Devamini da beklerim...
Sevgilerimle,MOR CADI

Tarih: 27 Nisan 2006, 14:42 - İp: 81.***.**1.204
fdiker
fdiker (Site Sahibi)
İzmir / Firma

Bunun engellenmesi mümkün değil, bilgisayara biraz hakim biri o fotoğrafı her şekilde alabilir. Ben şimdi yollarını yazmayım. Az hakim birisi için sağ click çalışmaya bilir, fotoğrafların büyüklerinde zaten çalışmaması lazım. Ama çözüm değil.

Tarih: 27 Nisan 2006, 14:53 - İp: 81.***.**8.46
SWING
SWING (üye)
İstanbul / Amatör

En kötü ihtimalle yardımcı programlar vasitasıyla (Firefox - plug in ya da Flashget vs...) kopyalanabilir. Bunu engellemek biraz zor gibi.

Biraz daha temel anlatmak gerekirse, internet te gördüğünüz herşeyi kopyalayabilirsiniz... Temel felsefesi böyledir

Saygılar..

Tarih: 27 Nisan 2006, 15:15 - İp: 81.***.**8.143
morcadi
morcadi (üye)
İstanbul / Amatör

O zaman, fotograflarimi kopyalayanlarin obur dunyada iki elim yakalarinda olacaktir ve SIKI SIKI tutacagim... Haberleri olsun... Ee ne deyim baska

Tarih: 27 Nisan 2006, 15:17 - İp: 81.***.**1.204
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

sevgili mor cadı,
O keferelere karşı bir büyü biliyor musunuz? yapabilir misiniz? Ben ilgili sitelere baktım "sabun " büyüsü yapılıyormuş...Ben de şimdi sevgili fikret gibi bunun açıklamasını yapmayayım burdan nede olsa konu sizin mesleğiniz...Benim yakama dokunmayacanıza söz verir seniz ben de onlara sayfayı sol klikleyip paint dosyasına ctrl+v yapılma formülünü söylemem...

Şaka bir yana bunun önlemi yok inanın ve bu nedenle de zaten profesyonel fotoğrafçılar eserlerini bu gibi amatör sitelerde yayınlamazlar....

#burkay' tarafyndan 27.04.2006 15:43:22 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Nisan 2006, 15:41 - İp: 85.***.**5.82
morcadi
morcadi (üye)
İstanbul / Amatör

Evet, ama yine de her ne kadar amator olunulsa da isin ucunda emek var...
Hepsine toptan buyu yapmam lazim benim
Su ana kadar verileb cevaplara tesekkurler...
Sevgilerimle,MOR CADI

Tarih: 27 Nisan 2006, 15:51 - İp: 81.***.**1.204
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Hiç kimse zaten sizin verdiğiniz emeğe karşı gelmiyor...sorun sizin emeğinizin değer bulmaması değil emeğinizin çalınmasıdır...Bu sitede anadolu ajansının sitesinden izinsiz alınmış fotoğraflarda yayınlandı zamanında ...sorun psikolojik ve ahlaki boyutlu...

Tarih: 27 Nisan 2006, 15:59 - İp: 85.***.**5.82
morcadi
morcadi (üye)
İstanbul / Amatör

Dogru, kisinin kendi karakterine iliskin biraz da. Kendi yapamadiklarindan oturu olan bir sey bu

Tarih: 27 Nisan 2006, 16:10 - İp: 81.***.**1.204
fotoloji
fotoloji (üye)
Kayseri / Stüdyo Fotoğrafçısı

internettekki hersey çalınabilir. Kullanıladabilir. Ama sanmıyorumki bu çözünürlükteki fotoları başkaları ticari amaçla kullansın. Ama bilgisayarına kaydedip masaüstü görüntüsü yapabilir. Bence bi sakıncası yok..

Tarih: 27 Nisan 2006, 16:34 - İp: 85.***.**3.30