esamanci
esamanci (üye)
İstanbul / Amatör

Ürün Çekimi ( Kol Düğmesi, Kravat )

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım sizlerden öğrenceğim çok şey olduğuna inanıyorum. Kendim webmasterim ve fotoğraf işine işimden dolayı merak sardım Kol düğmesi ithalat ihracat yaptığımız için ürünlerimizin resimlerini çekmemiz gerek.Fakat istediğimiz performansı alamadık bu konuda yardımcı olabilirsiniz sevinirim.

Ürün Çadırı : 75x50x50

2 Adet : Ampul Flash

Nikon D70 + 28.80mm + Makro özelliği var

2 Adet Tassaruf Lamba

Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaş varsa msn adresimi eklerse memnun oluurum.

msn : [email protected]

Tarih: 8 Haziran 2010, 11:31 - İp: 94.***.**2.194
canflash
canflash (üye)
İstanbul / Firma

size bu konuda detaylı bir şekilde yardımcı oluruz iletişim için : www.canstudyomalzemeleri.com

Tarih: 8 Haziran 2010, 12:08 - İp: 88.***.**2.245
makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

öncelikle çadırdan kurtulmanızı tavsiye ediyorum
kullandığınız lambaların boyunu cinsini anlamadım ama
500w tasarruf lambalardan en az 3 tane gerekeceğini düşünüyorum
lambaların önüne aydınger kağıdı koyun

çektiğiniz fotolardan örnek gösterirseniz daha isabetli fikirler verebiliriz

Tarih: 8 Haziran 2010, 12:32 - İp: 94.***.**7.50
canflash
canflash (üye)
İstanbul / Firma

sizin elinizdeki ışıklarla bu işler yapmak gercekten cok zor ama 2 adet paraflaş alırsanız bu işi çözmüş olursunuz isterseniz gelip yerinizde cekimde yapabiliriz elinizdeki ışıklar ile mavi tonda fotograflar alırsınız nedeni ise 5500 celvin ışık olması şart sizin ışıkları 5500 celvin den aşagıda oldugu için 5500 celvin gün ışıgı demektir bunda aşagı olursa mavi yukarı olursa sarı olur bunda sadece paraflaş ile yapabilirsin :

Tarih: 8 Haziran 2010, 12:38 - İp: 88.***.**2.245
esamanci
esamanci (üye)
İstanbul / Amatör

Sayın makara size pm gönderdim irtabata geçebilirsek sevinirim.

Canflash ilginiz için teşekkür ederim sabah sizinle konuşmuştuk fakat ücret pahalı geldi daha alternatif bi çözüm arıyorum.

Tarih: 8 Haziran 2010, 13:10 - İp: 94.***.**2.194
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

korayersoy.. tecrübenize saygı duyuyorum ancak bazı fotoğraf çekim teknikleri abartılmaması gerektiği kadar küçümsenmemelide..

örneğin kol düğmesi çekmek için 20-30 bin dolarlık stüdyo makinası (örn:hasselblad) 15-20 milyarlık ışıklandırma nasıl ki abartı olursa..
hiç bir ek ışıklandırma yapmadan düşük ısoyla herhangi bir giriş seviyesi DSLR ile çekmekte küçümseme olur..

bazı işlerde (özellikle ticari fotoğrafçılıkta) özel ekipman şart oluyor. Çünkü tesadüfi yakaladığınız 1-2 ürün fotoğrafı kesinlikle örnek teşkil edemez. Zira, aynı seri olan diğer ürünlerinde fotoğraf kalitesi aynı olmak durumunda.. kaldıki akşam saatleri çekim yapmanız gerektiğinde, hatta gece cekim yapmanız gerektiğinde makinanın dahili flaşına mahkum kalırsanız söz konusu fotoğraflar ürünü sattırmaktan çok kalitesiz görünmesine sebep olur..

amaç şu olmalı.. fotoğraf öyle optimum kalitede çekilmeli ki.. hem fotoğraf çekmek için yapılan yatırım üründen kazanılacak parayı geçmemeli, hemde ürünün fotoğrafı o ürünü satılması için çok cezbedici görünmeli.. ayrıca fotoğrafın çekimi esnasında da vakit kayfı en aza indirilmeli.. çünkü zaten amaç ticaret ve para kazanmak.. dolayısıyla vakit te nakit oluyor bu durumda.

bu işlerin başında, öğrenme aşamasında biri olarak biraz ukala-bilmiş tarzda yazmış olabilirim.. tüm ustaların affına sığınırım.

Tarih: 21 Haziran 2010, 13:45 - İp: 88.***.**3.170
esamanci
esamanci (üye)
İstanbul / Amatör

Arkadaşlar sistemimi değiştirdim

Nikon D200 + Tokina 100mm f2.8 macro

3 lü Multiblitz 400 watt paraflash set

60x40 Lastolite Ürün Çadırı

Fakat bu sistemlede istenilen fotoğrafı elde edemiyorum ps de montaj yapmam rağmen ürün çekimi yapan arkadaşlar gibi sonuç alamıyorum başka programla mı yapıyorlar bu konuda bilgisi olan var mı ?

Tarih: 6 Şubat 2011, 23:12 - İp: 94.***.**5.194
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

fotoğrafçılık işi bir meslektir

Tarih: 7 Şubat 2011, 12:30 - İp: 78.***.**7.144
ucelltd
ucelltd (üye)
İstanbul / Firma

bu işin uzmanından yardım alabilirsiniz

üçel dış tic ltd şti

0212 528 72 92

yener yeleser

Tarih: 8 Şubat 2011, 16:04 - İp: 85.***.**5.246
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Remi.. selam.. nasılsın.. görüyosun işte şu durumu.. makine alınca birşeylerin hallolacağını sanan kimseleri, bu forumda çok gördüm.. altı sene olmuş, pişmaniye meselesi vardı.. pişman etmiştir herhalde pişmaniyeciyi..

Tarih: 8 Şubat 2011, 19:49 - İp: 83.***.**0.152
  • 1