smile_foto
smile_foto (üye)
Ankara / Profesyonel Fotoğrafçı

Tepe Flaş İçin Softbox

iyi günler,

Nikon SB-910 tepe flaşım var fakat direk karşıdan patlatarak çekim yapmıyorum, Yandan, üstten, alttan patlatarak çekim apmak istiyorum bunun için de kullanmam gereken softbox'ın hangisi olması gerektiğine karar veremedim. Octogan, kare, veya direk flaşa takılan küçükleri falan birsürü çeşitleri var. Hangisi benim için faydalı olacak bilemiyorum Kullanan ustalar yardımcı olabilirlerse çok mutlu olurum. [>:D:D:D<] iyi günler

Tarih: 25 Temmuz 2014, 01:46 - İp: 78.***.**9.66
sfkbay
sfkbay (üye)
Ankara / Amatör

Octagon(sekizgen) ya da kare soft box'lar kullanım açısından pek pratik değildir.Bunları aldığını varsayarsak bile kablolu veya kablosuz tetikleyici kullanman gerekecek yani ekstra masraf.

(SB910'u dahili flaşın ile remote modunda tetikleyebilirsin unutma,kullanmak istemiyorsan tetikleyici şart).

En güzeli flaşa takılan kare veya sekizgen soft box'lardır,her türlü kullanabilirsin.

Tarih: 25 Temmuz 2014, 21:38 - İp: 91.***.**4.100
smile_foto
smile_foto (üye)

öneriniz için teşekkür ederim. Fakat remote modunda makinenin de flaşının patlaması gerekiyo ben de zaten makinenin flaşını hiç kullanmak istemiyorum dolayısıyla o yöntem pek işime yarayacak gibi değil. Harici tetikleyici zaten mevcut elimde sadece flaşa alacağım softbox'da kararsızlık yaşıyorum. Flaşa takılanlar iyi ama 60x60 gibi olanların da daha iyi yumuşattığını duydum. O yüzden kullanan birisinde fikir almaya ihtiyacım var

Tarih: 25 Temmuz 2014, 23:08 - İp: 78.***.**3.60
rentner
rentner (üye)
Almanya / Amatör

selam Arkadaş size lazım olan bir İ-TTL Flash kablosu, bu kablo ile istediğiniz gibi flash ı çakarsınız hem de bütün ayarları(Diyafram)vs.kablonun çeşitli uzunlukta olanları var fiyatı Almanyada 20 avro (60 Tl,) - İ-ttl-blitz kabel You Yube bu sayfadan görebilirsiniz.Okuduktan sonra gördüm ve işimi görür diye bir cevap yazarsanız eyvallah

Tarih: 26 Temmuz 2014, 16:40 - İp: 93.***.**7.226
smile_foto
smile_foto (üye)

Hocam teşekkürler ben kablolu bir sistem düşünmüyorum siz olayı yanlış anlamışsınız flaşı nasıl tetikleyeceğimi biliyorum. Ben öndeki box'ın farkını bilmiyorum

Tarih: 27 Temmuz 2014, 01:19 - İp: 78.***.**3.60
  • 1