barmen_1982
barmen_1982 (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Stüdyoda Paraflaşla Cam Set Çekimi

Merhaba arkadaşlar, ben fotoğraf çekimine henüz yeni başladım bunun için özel bir kurstan hoca tuttuk ve fotoğraf çekimi hakkında 1 haftalık kısa ve hızlandırılmış bir ders aldık. Tabi ki bu yeterli değil zamanla kendimizi geliştirmeye devam edeceğiz. Bunun içinde ilk sizden yardım istiyorum.

Fotoğraf makinem Canon EOS7D 2 adet paraflaşım ve kendimizin yaptığı bembeyaz bir stüdyomuz var hocanın bize verdiği tarifte paraflaşla çekim yaparken makinemin ayarları iso 100 - 200 arası Diafram F10 - 11 Arası Enstantane 1/60 bu makine ayarlarında paraflaşların ışıklarını güçlendirip yada zayıflatarak sonuç elde etmeye çalışıyorum ama yinede istediğim gibi bir çekim elde edemedim.

Benim çektiğim resim:

Çekmek istediğim resim:

Cam resimlerinde nedense istediğim canlılığı ve netliği yakalayamıyorum. Netliği ve keskinliği yakalayabilmem için ne yapmam gerekiyor sabit ışık mı kullanmalıyım? Yoksa makinemin ayarları daha farklı mı olamalı?

Yardımlarını rica ediyorum. Şimdiden çok teşekkürler.

Tarih: 10 Şubat 2015, 10:49 - İp: 81.***.**5.35
evrendemir
evrendemir (üye)
İzmir / Meraklı

https://www.youtube.com/watch?v=BlQwt7_ZXKg

#evrendemir' tarafından 05.03.2015 10:29:29 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Mart 2015, 10:27 - İp: 195.***.**2.172
mcalgin
mcalgin (üye)
Kocaeli / Stüdyo Fotoğrafçısı

Arkadaşım kullandığın lens nedir ayrıca paraflasların açısı ve yansıtıcı reflektörlerin önemli çünkü 2 adet paraflaş kullanıyorsun bu kadar çoklu üründe mutlaka birnokta karanlık kalır.

Tarih: 25 Ağustos 2015, 16:48 - İp: 91.***.**5.8
rentner
rentner (üye)
Almanya / Amatör

Selam Arkadaşım önerebileceğim yegane yöntem, makineden önce ışık tekniğini öğrenmeniz lazım. selamlar

Tarih: 27 Ağustos 2015, 10:06 - İp: 93.***.**7.219
  • 1