uturuclu
uturuclu (üye)
Kahramanmaraş / Amatör

Sigma Flaslar Hakkında?

Arkadaşlar canon eos 350d makinem var.Uzun süredirde foto.çekiyorum fakat ilk kez ext.flaş kullanmayı düşünüyorum.fiyat/performans oranı olarak sigma daha iyi görünüyor.Fakat sigmanın 2 tane modeli var EF-500 DG SUPER ve EF-500 DG ST .Bu iki modelin farkını bilen varmı?Sizce hangisni almalıyım.Bu flaşlar Canon 430ex ten daha mı iyidir?Teşekküler.

Tarih: 2 Haziran 2006, 23:45 - İp: 81.***.**6.164
colonel66
colonel66 (üye)
Yozgat / Stüdyo Fotoğrafçısı

Selam arkadaşım.Öncelikle Sana tavsiyem şu olacak; Dijital için en iyi olanı ve studyo için ideal olanı: EF-500 DG Super ama Gece çekimi,Hızlı nesneler,Ve analog çekimler gibi çekimler yapacaksan EF 500 DG ST ti tavsiye ederim.Yinede öteki arkadaşlara bi danış derim .

Foto DOĞAN İYİ GÜNLER DİLER.
FOTO DOĞAN : BELEDİYE SARAYI ALTI NO:7/C YOZGAT

Tarih: 13 Haziran 2006, 09:47 - İp: 88.***.**6.144
husmenaga
husmenaga (üye)
İstanbul / Meraklı

Ben her ikisini de kullandım.

ST bir alt model SUPER olan modele göre, ABD fiyatları arasında 80 dolar fark var, SUPER'de LCD ekran üzerinde kullanılabilir menüler vardır, diğerinde bir iki düğme ile yapılabilen kısıtlı ayarlar vardır, ikisi aynı sınıfta değildir sonuç olarak. Çok daha fazla özellik kullanmak, daha fazla ayar yapıp özelleştirmek istiyorsan SUPER almalısın.
Özellikleri için Sigmanın sayfasına bakabilirsin ;
http://www.sigmaphoto.com/flashes/flashes_flashes_details.asp?id=3257

Canon ile karşılaştırma hususunda ise bir fikrim yok, kullanmadım çünkü, SUPER'den ise son derece memnunum, ST yetersiz kalmıştı.

Bilgine.

Tarih: 20 Haziran 2006, 13:58 - İp: 62.***.**4.1
  • 1