nazoyıl
nazoyıl (üye)
Kocaeli / Stüdyo Fotoğrafçısı

Paraflaş

slm herkese bir konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica edicem ben bir tanıdık vasıtasıyla
4ad 500 lük paraflaş markasını bilmiyorum yanlız
1aded de tepelambası hepsinin ayaklarıda var herşeyi hazır bir şekilde sizce bunların fiyatı nedir bir stüdyo için yeterlimidir yada orta halli bir stüdyo için bana neleri yan nasıl bir ışık sistemi tavsiye edersiniz ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler
herkese hayırlı işler

Tarih: 3 Nisan 2007, 04:05 - İp: 88.***.**5.149
ozgur foto
ozgur foto (üye)
İstanbul / Firma

merhaba nazoyıl, stüdyonun ölçülerini yazarsan bu ekipmanın yeterli olup olmayacağı sorusuna net bir cevap yazabiliriz.
paraflaşın fiyatı konusunda da marka ismini bilmemiz gerekiyor.kaliteli isviçre flaşlarıyla çin flaşları arasında bayağı fark var çünkü.

Tarih: 3 Nisan 2007, 09:51 - İp: 85.***.**0.229
metehanuzu
metehanuzu (üye)
Ankara / Amatör

Arkadaşim merhaba,bu malzemeler normal olarak yetmelidir.Fakat bu paraflaşların durumları hakkında bilgi vermemişsin.sana paraflaş kadar kullanacağın softbox da çok önemli .Bunun için bir stüdyo ya 3 kafa paraflaş 500 lük yeterli olup bunları ayaklarıyla,softboxlarıyla 1000(bin)Avroya temin edebilirsiniz.Çünkü ben aynı takımı bin avroya aldım ve kullanıyorum.fazla paralar dökmeye hiç gerek yok.Hem de sıfır

Tarih: 3 Nisan 2007, 10:49 - İp: 212.***.**6.246
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Alıntı: "fazla paralar dökmeye hiç gerek yok."

sözüne katılmıyorum.. son birkaç senedir piyasaya giren çin malları.. amatörce yapılmış.. ve amatör ce kullanılacak ekipmandır...

bizim tempomuza ayak uyduracak ekipman.. özgürfoto'nun bahsettiği gibi kalite markalardır..

Tarih: 3 Nisan 2007, 11:04 - İp: 85.***.**7.243
nazoyıl
nazoyıl (üye)
Kocaeli / Stüdyo Fotoğrafçısı

gerekli bilgileride öğrenip size döneceğim arkadaşlar yardımlarınız için çok teşekkür ederim kolay gelsin

Tarih: 3 Nisan 2007, 14:36 - İp: 88.***.**7.60
pıto
pıto (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

ben yeni dükkana nikon paraflaş aldım gayet memnunum ışık çok önemli

Tarih: 3 Nisan 2007, 17:30 - İp: 85.***.**0.7
ozgur foto
ozgur foto (üye)
İstanbul / Firma

madem ki memnunsun "Nikon paraflaşlardan" , bizlerde edinmek isteriz
nereden edindin bu paraflaşları

Tarih: 4 Nisan 2007, 12:39 - İp: 88.***.**2.44
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Özgür ağabeyim.. Nikon un paraflaş yapmadığına eminim de.... "de" si:.. çin mallarını sipariş ederken, üzerine istediğimiz ismi yazdırabiliyormuşuz.. Ben, kendi ismimi yazdırsam diye düşündüydüm..
007 yi katarsak.. bond filmi çevirenlere yüklü bi tazminat ödememiz gerekir..

kısaca.. marka olarak bize lanse edilmiş şeyleri iyi sorgulamamız gerekir.. çin ürünlerine dikkat..

Tarih: 5 Nisan 2007, 16:42 - İp: 85.***.**4.156
batuhan19b
batuhan19b (üye)
Çorum / Stüdyo Fotoğrafçısı

arkadaşlar banada lazım paraflaş takımıfiyatları nedir .
hangileri daha kalitelidir. nasıl ve nerden hangi şartlarda temin edebiliriz.

Tarih: 5 Nisan 2007, 17:47 - İp: 88.***.**9.227
ozgur foto
ozgur foto (üye)
İstanbul / Firma

olabilir sevgili mete007. üzerine mtlight yazdırabilirsin mesela

Tarih: 6 Nisan 2007, 10:44 - İp: 88.***.**7.58
  • 1