muhammetyasin
muhammetyasin (üye)
Konya / Amatör

Ne Tür Bir Malzeme Almam Lazım

Arkadaşlar benim içeride hemde dışarıda çekimlerim oluyor kapalı beyaz duvarlı bir mekanım var dışarıda yaptığım çekimler genellikkle yarı güneş alan binalar ve çektiğim ürünler yaklaşık 10-12 metre ve 4-5 ton ağırlığında sanayi makinaları bunları yerinden kaldırmak ve taşımak mümkün değil bu makinalar pres şeklinde olduğu için ya yarım güneş ışığı ya gölge yada öndeki parçanın arkadakini gölge düşmesi gisi problemlerim var bunu nasıl bir malzeme ve yöntemle gidere bilirim yardımlarınınz için şimdiden teşekkürler

Tarih: 17 Aralık 2010, 16:10 - İp: 85.***.**2.147
cmf
cmf (üye)
Ankara / Meraklı

bahsettiğiniz makina çekimi fabrika ortamında zor bir çekimdir.Bu tarz çekimler için en-az üç veya dört adet güçlü paraflaş gerekir.Flaşlarda kullanılacak olan aparat şemsiye veya box olabilir.Makina fabrika içinde temiz bir noktada olmalıdır,ayrıca yansımaya sebeb olan fabrika ışıklarını kontrol altına almak gerekir.İşin devamlılığı varsa malzeme yatırımı yapılabilir yoksa bir çekim için çok masraflı olabilir.Size yinede işini bilen profesyonel birinden yardım almanızı öneririm

Tarih: 17 Aralık 2010, 18:41 - İp: 85.***.**1.64
muhammetyasin
muhammetyasin (üye)
Konya / Amatör

sice bunlanı akşam çeksim ışık problemim azalırmı

Tarih: 18 Aralık 2010, 15:20 - İp: 85.***.**2.147
cmf
cmf (üye)
Ankara / Meraklı

fotoğraf ışık demektir,ışık yeterli ve düzgün kullanılmazsa fotoğraf düzgün olmaz.Reklam fotoğrafçılığı denilen bir alan var.Bu konuda çalışan insanlar var.Konuya hakim olmadığınız belli,kendinizi fazla zorlamayın derim.Doğruyu çok deneyim ve sabır onunda bulabilirsiniz ancak,çok yıpratıcı olur.

Tarih: 19 Aralık 2010, 13:09 - İp: 88.***.**0.0
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

profesyonel birisine basvurmanız yerinde olur.
bu işi yapan insanlar var.
makine alayım,ısık kaynakları alayım kendi işimi kendğim yapayım derseniz, istediginiz,daha dogrusu işe yarar sonucları almanız oldukca zor.

Tarih: 29 Aralık 2010, 19:29 - İp: 88.***.**8.140
sparco_101
sparco_101 (üye)
Konya / Özel Gün Fotoğrafçısı

arkadaşım mrb... bende buna benzer zaman zaman cekim yapıyorum..
konyadayım.. aynı şehirde..
[email protected] veya 0555 270 46 50 den iletişime gecersen yardımcı olamak isterim...osman..

Tarih: 29 Aralık 2010, 22:04 - İp: 88.***.**4.12
  • 1