mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

Mobilya Çekim İçin Praflaşmı???

mobilya çekim için praflaşmı??? yok sa ampul flaşmı ne dersiniz bu konuda bilgi verirseniz çok sevinirim.

yaklaşık 30 metrekare alanda yapacağım çekimleri ancak şu anda bi dslr 18mm objektıf dışında makıneye kafa flaşı almadım.

masrafı direk ekipmana yapim diyorum...

ne dersiniz ne ler tavsiye edersiniz...

Tarih: 9 Şubat 2007, 16:42 - İp: 85.***.**4.161
ustakim
ustakim (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Hayyam'ı iyi okumamışsın bilgisine güven .Hayyam baba dilinde tüy bitmedimi yıllardır anlatırsın.yaşayıp öğrenecek gençler

Tarih: 3 Mart 2007, 12:08 - İp: 85.***.**1.108
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

mimarca.. konuya katılmasını isteyebileceğimiz en önemli kimse hayyam dı..

makine konusunu, benden daha iyi yorumlarsın zaten.. iyi lensle elindeki 350d harikalar yaratır..

multiblitz veya elincrome gibi pahalı flaşların yanısıra, ucuz seçenekleride değerlendir.. iyi markalar kadar dayanıklı olmayabilirler.. fakat çok yoğun kullanmayacağınıda hesapla..

Tarih: 13 Mart 2007, 09:59 - İp: 85.***.**8.0
ati2001
ati2001 (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

yaaww..arkadaşlar,selamlar...

ciddi konularda şeylerden bahsediyorsunuz...Fakat öyle 500 wattlık falan paraflaşlarla olmaz o işler...

Normal fotograf çekiyormuş gibi flasşları patlatarak yani makinanın üstündeki flaştan yararlanarak çekim yapmak iyi değil..yansıma nereye gidecek..onu bilitromusunuz...Tam mobilyanın üstüne falan denk gelirse ne olacak...

Bakın en iyi ihtimalle 2000 Watt 2 adet büyük şemsiyeli paraflaş gerekir...Makinanın diyaframı 30-32 olacaksa mutlaka yüksek vat gerekiyor..

yakın zamana kadar bende böyle şeyler yaptım...Yani ışık konusunda sorun yaşadım..ama anladımki pro malzemeler mutlaka gerekiyor...
500 Watlık paraflaşlar ile ancak masa üstü ve yakındaki nesnelerin foıtograflarını çekersiniz...

Adam gibi ve iyi kalitede fotograflar almak istiyorsanız gerçekten para lazım...

bu iş için öncelikle para ayırmayı deneyin..bence...

saygılar...

Tarih: 13 Mart 2007, 18:30 - İp: 81.***.**8.97
carll
carll (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

sayın arkadaşım ÜRÜN, ÖZELLİKLEDE MOBİLYA ÇEKECEKSEN PARAFLASH ALMAN ŞART YOKSA HİÇ BİR DETAY ALAMASSIN.EĞER YARDIMCI OLMAMI İSTERSEN HER KONUDA SANA YARDIMCI OLURUM ZİRA BENDE AĞARLIKLI OLARAK MOBİLYA ÇEKİMLERİ YAPIYORUM .ÖRNEK İSTERSENDE SİTEMDEN FAYDALANABİLİRSİN.WWW.FLASHARTFOTOGRAF.COM
ŞİMDİDEN BAŞARILAR...

Tarih: 18 Ocak 2008, 16:03 - İp: 85.***.**7.240
alpa_73
alpa_73 (üye)
İstanbul / Meraklı

nekka alan derinliği okka kuvvatlı ışık

Tarih: 27 Ocak 2008, 15:44 - İp: 88.***.**1.177
akselm
akselm (üye)
İstanbul / Amatör

merhabalar, paylaşımınız dikkatimi çekti tebrik ederim ayrıca.
bu çekimler zor mu oluyor benim ofis mobilyaları üzerine mağazam var ve fotoğraf çekimlerinin olması gerek profesyonel foto makinamla başarabilir miyim sizce sizden biraz tüyo alabilir miyim? teşekkürler.

Tarih: 6 Ekim 2015, 10:13 - İp: 88.***.**1.66