nedimaca
nedimaca (üye)
Elazığ / Amatör

Macro Işığı... Sony Alfa 100

Selam,
Sizce Bu linkteki
macro ışığı evde amatör çekimlerde işe yarar mı.?Türkiye'ye maliyeti yaklaşık $130.Değer mi?

Tarih: 4 Şubat 2007, 19:20 - İp: 88.***.**5.94
droral
droral (üye)
Ankara / Amatör

Merhaba nedimaca, bence ondan çok bu linkteki senin işine daha çok yarar. Ring-light'lar daha çok DSLR-like makinalar için uygundur. Çünkü bu cihazlarda vizörden görüş sıkıntılıdır. Oysa DSLR vizörü optik olduğu için düşük ışıkta bile ne çekeceğini çok rahat görebilirsin. Bunun yanısıra Ring flaşın nihai neticeleri, Ring light' a göreçok daha başarılıdır ...İkisini de kullandığım için biliyorum...
Ayrıca benim önerdiğim daha hesaplı

Tarih: 4 Şubat 2007, 22:42 - İp: 195.***.**0.251
nedimaca
nedimaca (üye)
Elazığ / Amatör

Cevabın için çok teşekkürler..

Ben sigmanın ring flaşını almayı düşünüyordum.Ve amatör olarak uğraştığım içinde o kadar para vermek işime gelmiyordu. Eğer gönderdiğin linkteki flaşı tavsiye edersen hemen şimdi alıcam. Ama sigma ile aralarında çok fark var para çok önemli değilse sigma al dersen onu düşüneceğim...
Cevabını bekliyorum.. Çok teşekkürler....

Tarih: 4 Şubat 2007, 23:07 - İp: 88.***.**5.94
droral
droral (üye)
Ankara / Amatör

tekrar selam, yanlış anlaşılma olmasın; sen ebay'den örnek verince ben de oradan bir örnek verdim. Linkteki flaşı kullanmadım, nasıldır bilmiyorum. Ben Canon kullanmıştım. Ancak bildiğim kadarıyla sigma epey pahalı ve amatör olarak uğraşıcam diyorsun. Sonuçta her ikisini de manuel kullanacaksın. Bence ona o kadar para bağlıyacağına daha hesaplı bir ring flaş al. Artan paranla obj. al...Ben kendi adıma, imkanım olsa ebay'den hesaplı bir ring flaş getirtirim. Ayrıca bilgin olsun, ring flaş sadece makroda değil portre çekimlerinde de çok keyifli neticeler veriyor...

Tarih: 5 Şubat 2007, 01:32 - İp: 195.***.**0.251
nedimaca
nedimaca (üye)
Elazığ / Amatör

Tavsiyelerine teşekkürler..Biraz daha araştırma yapıcam bu konuda...

Tarih: 5 Şubat 2007, 11:27 - İp: 81.***.**5.140
cfiliz
cfiliz (üye)
Bursa / Amatör

hmm.. bir soru, nedimaca, kullanım amacını pek bilmiyorum ama, bunun yerine fotoğraf çadırı kullanmayı düşündün mü?

Tarih: 5 Şubat 2007, 13:51 - İp: 213.***.**6.250
nedimaca
nedimaca (üye)
Elazığ / Amatör

Valla hiç düşünmedim.. Çünkü onun ne olduğunu bile bilmiyorum. Açıklarsan memnun olurum...

Tarih: 5 Şubat 2007, 15:23 - İp: 81.***.**5.140
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Tarih: 5 Şubat 2007, 15:37 - İp: 85.***.**7.44
nedimaca
nedimaca (üye)
Elazığ / Amatör

Sn. Ocaklılar ilginize çok teşekkür ederim.Benim hakikaten gidecek çok yolum var. Ben bunu ilk defa görüyorum yaa, gerçekten çok mantıklı. Bunu nerden edinebilirim. Sanırım bu katlanıp küçüçük oluyordur. Allah allah gerçekten çok mantıklı...

Tarih: 5 Şubat 2007, 16:12 - İp: 81.***.**5.140
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Katlanınca, çapı yaklaşık 30 cm olan kendi çantasının içine girebiliyor. Ben eBay'den almıştım ama artık Türkiye'de de kolay bulunuyor, gereksiminize göre, birkaç boyu var. (30x30x30, 50x50x50, 75x75x75 gibi)

Tarih: 5 Şubat 2007, 16:31 - İp: 85.***.**7.44
nedimaca
nedimaca (üye)
Elazığ / Amatör

Çok teşekkür ediyorum şimdi aramaya başlıyorum....

Tarih: 5 Şubat 2007, 16:33 - İp: 81.***.**5.140