nedimaca
nedimaca (üye)
Elazığ / Amatör

Macro Işığı... Sony Alfa 100

Selam,
Sizce Bu linkteki
macro ışığı evde amatör çekimlerde işe yarar mı.?Türkiye'ye maliyeti yaklaşık $130.Değer mi?

Tarih: 4 Şubat 2007, 19:20 - İp: 88.***.**5.94
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Örneğin BURADA

"Çekim küpü" olarak geçiyor, "Işık çadırı" terimi de kullanılıyor genelde bunun için. Aramanıza yardımcı olsun diye söylüyorum.

Tarih: 5 Şubat 2007, 16:44 - İp: 85.***.**7.44
omgnofear
omgnofear (üye)
Ankara / Meraklı

Yanımda taşımaya gerek yok diyenler böyle birşey yapabilir.

http://digital-photography-school.com/blog/how-to-make-a-inexpensive-light-tent/

Bende yaptım ama koli biraz büyük olduğundan ışık yetersiz kalıyor sanırım.

Tarih: 28 Şubat 2007, 01:58 - İp: 81.***.**3.128
sersipahi
sersipahi (üye)
Bursa / Amatör

Merhaba arkadaşlar.

Ben eğitim fakultesi grafik bölümü mezunuyum. "ressam olmadığım gibi fotoğraf sanaçısı" da değilim. Sadece öğrenciyken okulda yapamadığım bir şeyleri şimdi yapmak istiyorum.Bilgisayar ve Cs tek başına yalın kalıyor,Bazen farklı açıları yakalamak gerekiyor.Kendi bakış açımı fotoğraflara yansıtmak istiyorum. Özel çalışmalarımda kendi çektiğim fotoğrafları kullanmak istiyorum.

Nikon D200 ve Dx vr 18-200mm objektiv aldım. Doğrusu zenite yada Canon 100A'ya hiç benzemiyor bu dijital harikalar. Fakat daha fazla mazeme için şuan param yok.eğer bu konuda bana yardımcı olabiirseniz sevinirim.

Evde ufak tefek obje çekimleri ile işe başlamak istedim.70
70cmx70cm lastolite çadır alıyorum. Fakat ışıklardan anlamıyorum.

Paraflaş yada spot ışık kullanılması tavsiye ediliyor.
250W 2 yada 4 ışık almamı tavsiye ettiler. Bir başka satıcıda artık "üretilmeyenmiş" fotoselli ampul satmaya çalıştı. Pozometre alacak paramda kalmadı deneyip yanılma yöntemi ile çalışmam gerekecek.)

Bu ışıklar nasıl ışıklardır ? nedir ? Beyaz soğuk ışık veren ışık sistemi nedir ? kitaplara veya google bakıyorum ama kafam çoooook karıştı. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Saygılar

Tarih: 7 Eylül 2007, 11:13 - İp: 85.***.**5.97