goyildiz
goyildiz (üye)
İstanbul / Amatör

Lightbox

Merhabalar,

Ev yapımı bir lightbox yapıyorum, etrafını kapatmak için kullanacağım kağıdın ya da materyalin ne olmasını tercih edersiniz.(kağıt, kumaş, aydınger, vs...)

Teşekkürler.

Tarih: 11 Haziran 2007, 14:15 - İp: 212.***.**6.82
canflash
canflash (üye)
İstanbul / Firma

Merhaba
sersipahi Arkadaşım Tabikide Flash alman Gerekli Neticeyi Daha Net aLabilmen için Gereklidir.
SAna Yardımcı Olabiliriz.

Magaza: (0212) 527 58 46 CEp: (0536) 216 78 87
Msn:[email protected]
Web:http://www.canstudyomalzemeleri.com/
HIdır DEMir
ADres:Hocapaşa Mah.Muradiye Cad.Hayyam Çarşısı No:17/19 Kat:3 - 306 Sirkeci / İst

Tarih: 7 Eylül 2007, 20:53 - İp: 81.***.**0.193
ninja35
ninja35 (üye)
İzmir / Amatör

ben marangoza cıtadan kup yaprırdım 5 ytl beyaz astar aldım 3m 8 ytl tekfenın spotunu aldım 75 w 5000k wat bıraz yuksek ama 5000k baska ısık bulamadım hepsı 6500k florosan lambaların en cok para tutan ampulu taktıgım balanslı yuva 90 ytl eger 30 w 5000k florosan veya led bulabılseydım masa lambası ayagıyla daha ucuza gelecektı akvaryumcularda 30w 5000k florosan var ama duz cubuk

Tarih: 7 Kasım 2007, 23:52 - İp: 85.***.**2.246
doganbatur
doganbatur (üye)
Antalya / Reklam Fotoğrafçısı

o zaman ampul flaş kullanmanız doğru olacak, ancak mutlaka flaş ölçer ile ne kadar yakın veya uzakta durması gerektiğini belirlemelisiniz.
Kumaiş konusuna gelince, basit bir yol var, gidin bir stüdyoya, orada büyük flaşların önüne takılmış ışık yumuşatıcı ''sorybox'' olacak, en önde (ışığın çıktığı yerdeki) beyaz kumaşı el ile dokunup cinsi hakkında bir fiktiniz olsun, birde bazı masa örtüleri bu işe yarar, sentetiktir. Kolay gelsin

Tarih: 8 Kasım 2007, 03:02 - İp: 88.***.**4.173
fotoasli
fotoasli (üye)
Aydın / Stüdyo Fotoğrafçısı

perdecilerden beyaz mat saten perdelik kumaş alın problemi çözün.ben ihtiyacım olduğunda öyle yapıyorum...yalnız onlar kalın ve ince olabiliyor ,kumaşları inceleyin ışığı en iyi dağıtabilecek olanlardan alın...

Tarih: 8 Kasım 2007, 10:54 - İp: 88.***.**4.116
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

fatoşalinin dediği en makul olanı..
piyasada şemsiye bezi falan bulamadım..
bende şemsiye aldım. beyaz şemsiye
yok yok tabiki şemsiyeyi parçalamadım ama aklımdan geçmedi değil.. 5 milyona çin yapımı şemsiye satıyolar..
neyse benim aldığım fotoğraf malzemesi olanından..
145 ytl ye maal oldu bana bi ayak bi ampülflaş bide şemsiye..
softboxta lazım ama o pahalı buldum görece olarak..
470 yetele
laytbox işinide çözdüm ama izah etmeyecem..herkes kendince çözmüş.. maksat belli.. çekilen objenin yumuşak bir şekilde aydınlatılması ve yansıma yaparak kendini gösterecek ayrıntı bulunmaması..

Tarih: 9 Kasım 2007, 14:58 - İp: 85.***.**4.100
conqul
conqul (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

arkadaşlar merhaba
lightbox kumaşı için çin ipeği denen bir kumaş var. o kumaşı bir görmenizi öneririm ben aldım ve yakında deneler yapıcam sonucu aktarmaya çalışırım.

Tarih: 10 Aralık 2007, 01:46 - İp: 85.***.**5.145