foto_67
foto_67 (üye)
Zonguldak / Stüdyo Fotoğrafçısı

Kendi Studyom İçin Yaptığım Paraflaşh

2 adet ampül flaştan yapmış olduğum paraflaşh öneri ve yorumlarınızı bekliyrum

Tarih: 12 Mayıs 2010, 14:46 - İp: 88.***.**0.61
robot1
robot1 (üye)
Aydın / Özel Gün Fotoğrafçısı

usta zonguldakta kasırgamı geçti.ne bu flaşın halı.insanda biraz estetik olur di mi ah parasızlığın canı çıkası.ama icad icaddır.iş görsünde .lakin berbat foto verme haaaa.yoksa bilirsin yaşın yanında kuru da yanar

Tarih: 12 Mayıs 2010, 19:43 - İp: 88.***.**4.5
foto_67
foto_67 (üye)
Zonguldak / Stüdyo Fotoğrafçısı

hensel 500 paraflaşımın simit ampülü bitince acele ile yaptım estekliği uğraşmaya vaktim olmadı ampülü uygun fiyata bulabilsen hemen kaldırcam işimi çok ii görüyo

Tarih: 13 Mayıs 2010, 10:28 - İp: 88.***.**4.226
zonguldak
zonguldak (üye)
Manisa / Stüdyo Fotoğrafçısı

slm hemşerim bendde iki adet çin malı var 2 yıldır kullanıyorum nezaman bitiyor bunların ömrü ...ben eski sisitem şemşiyeleden kullanıyorduk ampul faşlı eskiden . iki yıldır kullanyorum çin malı yungyang arza yapcak diye aklım gidiyo ,
yedek alayımmı diyede düşünüyorum hani fazlada güvenmiyorum bunlara ama ne yapcan aldık ozman ucuz diye şimdilik işimizi görüyor saygılar

Tarih: 13 Mayıs 2010, 13:19 - İp: 88.***.**8.201
robot1
robot1 (üye)
Aydın / Özel Gün Fotoğrafçısı

şunu bilin ki ampulleri ne kadar çakarsa o kadar yumuşak ışık verir.bunu bilmezler.elektrotları bitene kadar korkmayın.çatır çatır çalışır.lakin kondansatörlerini yenilemeniz gerekebilir.çünkü çakma anında kısa devre olarak boşaldıklarından kondansatörler bozulabilir.bu kondansatörler 330 volt 1500 -320 pf arasıdır.içinde 3 ila 4 tane olur.watlar çoğaldıkça pf değeri de büyür.voltajı hep 330 dur.radyocu toptancılarda ucuz bulunur.ama özeldir pahalı fiyat isteyebilirler.en kalite olanı mako.

Tarih: 13 Mayıs 2010, 22:56 - İp: 88.***.**4.5
  • 1