malkocy
malkocy
üye
(Amatör)
Yurtdışı

En Çok Sorulan On Flaş Sorusu

En Çok Sorulan On Flaş Sorusu (özellikle Canon EOS sistemleri ile ilgili)

1 - Benim kameramda zaten bir yerleşik flaş var, ilave bir flaş almalı mıyım? Almalıysam hangi çeşit?

2 - Eski bir flaşım var. Yeni Canon EOS makinemde çalışır mı?

3 - Flaşlı çektiğim resimlerden memnun değilim. Işıklandırma hep aşırı kaçıyor ya da yetersiz kalıyor.

4 - Sanırım arkadaşlarım fotoğraflarını çekmemden hoşlanmıyor, devamlı şeytan gibi kırmızı gözlü çıkıyorlar.

5 - Seri olarak iki fotoğraf çekiyorum, ikincisi tamamen karanlık çıkıyor.

6 - Flaşımın önüne difüzer veya reflektör koyacağım, bunu bir şekilde kompanse etmeli miyim?

7 - Flaşla bir fotoğraf çekmeye çalışıyorum, ama kameram gerçekten yavaş bir enstantane hızı ayarlamak istiyor.

8 - Flaşlı bir fotoğraf çekmeye çalışıyorum, ama kameram çok yüksek bir enstantane hızı seçmeme izin vermiyor.

9 - Flaşla bir resim çekiyorum, ancak arka plan zifiri karanlık çıkıyor.

10 - Flaşım açık olunca, kameramın P ve Av modundaki ayarları birbirinden çok farklı oluyor.

NK Guy'a göre; Flaşlarla ilgili en çok karşılaşılan on soruya ilerideki günlerde teker teker yanıtlarını vermeye çalışacağım.. Yukarıdaki sorulara yanıt arayanlar, forumdaki "Aydınlatma Sistemleri" bölümünü takip etsinler...

Saygılar...

Tarih: 14 Mart 2010, 18:35 - İp: 58.***.**3.213

Henüz cevap yazılmamış

Nikon Özel Teknik Sevis

İlgili Olabilecek Konular
Gönderen
Cevap
Okunma
Son Gönderim
muhammedozgenc
0
129
23 Eki. 2018, 16:24
muhammedozgenc
34grafiker
0
748
20 Eki. 2018, 17:59
34grafiker
prodersler
0
829
19 Eki. 2018, 14:36
prodersler
emineaslan
1
1259
16 Eki. 2018, 00:04
the_photgrpher
ahmet4137
1
725
13 Eki. 2018, 16:58
ikincisahip
prodersler
0
1203
10 Eki. 2018, 16:16
prodersler
Nikon Özel Teknik Sevis
» Fotoğrafça
Çok Bilen Bizler!
ocaklilarBir zamanlar bu forumlarda, "dslr layk mı yoksa dslr mi?" tartışmalarından geçilmezdi, neyse ki çok bilen bizler, bu tür sorulara hep "sen en iyisi git bir dslr al" diye cevap verdik, bu işe yeni başlayan arkadaşlarımızın çoğu da bizi dinlediler gidip dslr aldılar. Daha sonra bir çoğu, "ben bu dslr ...
Devamı »
» Bizi Takip Edin!
Aktif Üye / Ziyaretçi
nazimzengi, avesta, bayam, tatli, (4)