malkocy
malkocy
üye
(Amatör)
Yurtdışı

En Çok Sorulan On Flaş Sorusu

En Çok Sorulan On Flaş Sorusu (özellikle Canon EOS sistemleri ile ilgili)

1 - Benim kameramda zaten bir yerleşik flaş var, ilave bir flaş almalı mıyım? Almalıysam hangi çeşit?

2 - Eski bir flaşım var. Yeni Canon EOS makinemde çalışır mı?

3 - Flaşlı çektiğim resimlerden memnun değilim. Işıklandırma hep aşırı kaçıyor ya da yetersiz kalıyor.

4 - Sanırım arkadaşlarım fotoğraflarını çekmemden hoşlanmıyor, devamlı şeytan gibi kırmızı gözlü çıkıyorlar.

5 - Seri olarak iki fotoğraf çekiyorum, ikincisi tamamen karanlık çıkıyor.

6 - Flaşımın önüne difüzer veya reflektör koyacağım, bunu bir şekilde kompanse etmeli miyim?

7 - Flaşla bir fotoğraf çekmeye çalışıyorum, ama kameram gerçekten yavaş bir enstantane hızı ayarlamak istiyor.

8 - Flaşlı bir fotoğraf çekmeye çalışıyorum, ama kameram çok yüksek bir enstantane hızı seçmeme izin vermiyor.

9 - Flaşla bir resim çekiyorum, ancak arka plan zifiri karanlık çıkıyor.

10 - Flaşım açık olunca, kameramın P ve Av modundaki ayarları birbirinden çok farklı oluyor.

NK Guy'a göre; Flaşlarla ilgili en çok karşılaşılan on soruya ilerideki günlerde teker teker yanıtlarını vermeye çalışacağım.. Yukarıdaki sorulara yanıt arayanlar, forumdaki "Aydınlatma Sistemleri" bölümünü takip etsinler...

Saygılar...

Tarih: 14 Mart 2010, 18:35 - İp: 58.***.**3.213

Henüz cevap yazılmamış

Nikon Özel Teknik Sevis

İlgili Olabilecek Konular
Gönderen
Cevap
Okunma
Son Gönderim
zafergrbz
1
849
20 Nis. 2018, 11:41
turk video
prodersler
0
1296
16 Nis. 2018, 20:20
prodersler
yekta70
1
836
13 Nis. 2018, 12:09
the_photgrpher
cihanphoto
0
42
11 Nis. 2018, 12:53
cihanphoto
tasarimcizade
0
101
10 Nis. 2018, 03:38
tasarimcizade
erol6159
3
457
08 Nis. 2018, 00:09
zbkdygn
» Fotoğrafça
Pentax Ve Nikon Perde Sayısı Öğrenme
t_yamanPerde Sayısı (çekim sayısı, shutter count, actuation count) bir fotoğraf makinesinin durumu hakkında bilgi veren, otomobillerdeki "kilometre" kriterine karşılık gelen veridir. Özellikle ikinci el makine alımında, makinenin ne kadar çok kullanıldığını anlamanın en temel verilerindendir. Ancak perde s...
Devamı »
» Bizi Takip Edin!
Aktif Üye / Ziyaretçi
ertugrulkoca, gottlieb, fottomanfoto, (3)