malkocy
malkocy
üye
(Amatör)
Yurtdışı

En Çok Sorulan On Flaş Sorusu

En Çok Sorulan On Flaş Sorusu (özellikle Canon EOS sistemleri ile ilgili)

1 - Benim kameramda zaten bir yerleşik flaş var, ilave bir flaş almalı mıyım? Almalıysam hangi çeşit?

2 - Eski bir flaşım var. Yeni Canon EOS makinemde çalışır mı?

3 - Flaşlı çektiğim resimlerden memnun değilim. Işıklandırma hep aşırı kaçıyor ya da yetersiz kalıyor.

4 - Sanırım arkadaşlarım fotoğraflarını çekmemden hoşlanmıyor, devamlı şeytan gibi kırmızı gözlü çıkıyorlar.

5 - Seri olarak iki fotoğraf çekiyorum, ikincisi tamamen karanlık çıkıyor.

6 - Flaşımın önüne difüzer veya reflektör koyacağım, bunu bir şekilde kompanse etmeli miyim?

7 - Flaşla bir fotoğraf çekmeye çalışıyorum, ama kameram gerçekten yavaş bir enstantane hızı ayarlamak istiyor.

8 - Flaşlı bir fotoğraf çekmeye çalışıyorum, ama kameram çok yüksek bir enstantane hızı seçmeme izin vermiyor.

9 - Flaşla bir resim çekiyorum, ancak arka plan zifiri karanlık çıkıyor.

10 - Flaşım açık olunca, kameramın P ve Av modundaki ayarları birbirinden çok farklı oluyor.

NK Guy'a göre; Flaşlarla ilgili en çok karşılaşılan on soruya ilerideki günlerde teker teker yanıtlarını vermeye çalışacağım.. Yukarıdaki sorulara yanıt arayanlar, forumdaki "Aydınlatma Sistemleri" bölümünü takip etsinler...

Saygılar...

Tarih: 14 Mart 2010, 18:35 - İp: 58.***.**3.213

Henüz cevap yazılmamış

İlgili Olabilecek Konular
Gönderen
Cevap
Okunma
Son Gönderim
doqal
3
1481
16 Oca. 2019, 22:58
doqal
pizarro27
0
30
13 Oca. 2019, 05:59
pizarro27
tolgabas92
3
1285
03 Oca. 2019, 02:31
alba
basin45
3
3082
31 Ara. 2018, 02:59
prodersler
pilotsamco
0
2913
14 Ara. 2018, 21:02
pilotsamco
deryabeh
21
1658
12 Ara. 2018, 15:07
toprakfoto
» Fotoğrafça
Sensör Boyutu Ve Makro Çekime Etkileri
gaijinSENSÖR BOYUTLARI VE MAKRO ÇEKİM      Bilindiği üzere piyasada farklı sensör boyutlarında ve farklı türlerde makineler satılmakta.   herkesin anlayabilecegi basitlikte bu sensörler boyutları ve fotoğrafa etkileri konusunda kısaca bilgi verip,daha sonra makro çekim ile il...
Devamı »
» Bizi Takip Edin!
Aktif Üye / Ziyaretçi
ertugrulkoca, (1)