fildisi
fildisi (üye)
İstanbul / Amatör

El Yapımı Flaş..

arkadaşlar merhaba bi ara yanıLmıyorsam bu forumdan aLmı$tım resimLi anLatımını...eL yapımı tahtaLar vs.vs. fLaş vardı ..anLatamadım gaLiba =( ew için yeterLi ışık sağLayabiLecek bi fLaş yapmak istiyorum......Link vb. bi$i yoLLarsanız sevinirim..sevgiLer

Tarih: 29 Aralık 2007, 22:24 - İp: 85.***.**6.201
justhappy
justhappy (üye)
İstanbul / Amatör

http://www.dforum.de/Technik/softbox/softbox.htm

Umarım yardımcı olur. Ben bu yapılanın tam iki katı büyüklükte iki tane sürekli ışık yaptım kendime ev için.

Kartondan çalıştım, iç kısma sıcaktan yanmaması için 3 kat alüminyum folyo kapladım.

2*150W beyaz ışık ile kullanıyorum. Ürün çekimi için başarılı ama portre ve tüm vücut için yetersiz kalıyor.

Kolaygelsin.

Tarih: 4 Ocak 2008, 16:36 - İp: 88.***.**8.115
planetfoto
planetfoto (üye)
Antalya / Reklam Fotoğrafçısı

justhappy merhaba

ben bu soft box i yaptim gercekten guzel sonuclar aliniyor benim bi projem var el yapimi flashla ilgili ama kabin seciminde zorlaniyordum sonra bu pratik cozumu buldum ve antalyada sobacilar carsisinda yada herhangibir davlunbaz yapan birine bu boyutlari buyutarek 40x50 boyutunda yaptirip icine 1000w yada 500w halojen lamba koyarak deniyecegim elektronik mezunu oldugum icin lambanin kontrolunu saglayarak bir flash gibi bir anda max guc ile kontrolunu saglamaya calisicem umarim calisir
simdilik yer problemimvar o boyutlarda yapilan flash icin bi oda gerekir oda bende yok bitirdigimde ve kullandigimda sonuclarini burda paylasicam herkeze kolay gelsin

unutmadan tabi bunlar amator calismalar simdi biri cikip ya ugrasmayin yapilmisivar diye bilir ama buda bizim ulkemizin nekadar itahalatci oldugunu kanitlar saygilarimla

Tarih: 8 Ocak 2008, 19:48 - İp: 88.***.**7.101
ustakim
ustakim (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

smallnes,meslektaşlarımız yapılmışıyla zorlanırkensen belki başarabilirsin.Dostlar aydınlatma da kullanılan tüm aksesuarlar( bax, balpeteyi,huni ,fresnel,portre reflektörü vs vs) uzun araştırma ve hesaplar yapılarak geliştirilmişlerdir.ışığı kullanırken konuya göre aydınlatma yapabilmek için aksesuarlar çeşitli açı larda üretilirler.ben yaptım olmuyor,gerçekten.

Tarih: 8 Ocak 2008, 21:11 - İp: 85.***.**9.32
justhappy
justhappy (üye)
İstanbul / Amatör

Benim yaptıklarım tamamen amatörce ve sabit ışık olarak düşünülüp yapıldı. Elektrik ve elektronik bilgim epeyce zayıftır

Bunun dışında ben mukavvanın bir ince kartonundan yaptım ve yapıştırdım.

Örnek olması açısından link e bakabilirsiniz. Şimdilik benim işimi görüyor.

Çalışmalardan bir fotoğraf ışıkları görmeniz için :

http://justhappy2007.deviantart.com/art/Team-Work-74851669

Buda o ışıklarla çekilmiş bir fotoğraf. Aynı akşamdan. Aydınlatmada sadece 2*150W ışık kaynağı var. Makinenin kendi flaşı yada ekstra bir ışık yok

http://justhappy2007.deviantart.com/art/Black-and-White-74855599

Smallness, aynı şehirde yaşıyoruz. Birgün bir araya gelip hem birer kahve içelim hemde bilgi paylaşımında bulunalım.

#JustHappy' tarafından 18.01.2008 10:25:28 tarihinde düzenlendi.

#JustHappy' tarafından 18.01.2008 10:26:05 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 18 Ocak 2008, 10:24 - İp: 88.***.**8.115
justhappy
justhappy (üye)
İstanbul / Amatör

ustakim abicim, siz Star dan Hikmet beydiniz değilmi ?

Geçtiğimiz Cuma yani tam bir hafta önce hayyamda yerinize uğramıştım Antalyadan geldim demiştim, sohbet etmiştik hatırlarsınız belki.

Selam ve Sevgiler

Tarih: 18 Ocak 2008, 10:36 - İp: 88.***.**8.115
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

şu bahsettiğiniz konuda bi ara öyle takıntılıydım ki anlatamam
bu olay tamamen gelişmemiş bir ülke sendromu..
mal pahalı, emek ucuz..
gelişmiş ülkelerde bu durum tam tersidir..
ne demek istedğimi size iki link vererek özetleyim..

e-bay icin tıkla

gitti gidiyor için tıkla

satan vatandaş için söyleyecek tek sözüm yok.. serbest piyasa ekonomisi.. isterse 10 milyara satar o ayrı ama benzer iki üründeki fiyat farkı açıklanabilir yada anlaşılabilir gibi değil

Tarih: 18 Ocak 2008, 14:12 - İp: 88.***.**1.44
  • 1