fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Dıy Ring Flash

Evde canı sıkılanlar için proje. Macro için Ring Flaş.
Eski bir flaş gerekiyor. Markası vs önemli değil. çalışsın yeter.

Tarih: 5 Mart 2008, 23:30 - İp: 88.***.**2.239
ozzy baba
ozzy baba (üye)
Ankara / Meraklı

Yurtdışı fiyatıyla aynı olduğuna sevindim...
Almış olduğum fiyatların güvenilirliğini teyid etmiş oldum böylece...
Neyse... Bu makinayla devam edeceksen (ki iyi bir makro lens sahibi olduğunda hiç de yabana atılacak bir fikir değil gibi) bir tepe flaşın da ihtiyacın olacak... Ben ilk fırsatta bir SB 800 planlıyorum... (para meselesi )
Makina üzerindeki flaşlar hiç kullanılmasa daha iyi...
Daha benim makinayla dolgu yapmak nharicinde hiç kullanmadım... TTL Tepe flaşları yansıtmalı ve açılı kullanıldıklarında inanılmaz yaratıcı sonuçlar veriyorlar... Sırf bu konularda makaleler var yabancı sitelerde... SLR makinaların olmazsa olmazlarından...

Flaşın boyutu konusundaki tespitin hatalı... Bilmiyorum senin makinan da var mı ama, flaş sahibi arkadaşlarım flaşı zaten ellerinde taşıyorlar, makinayla uzaktan haberleşiyor flaş ve senkronize çakıyor verdiğin ayara göre... Bunun için birden fazla flaş alan ve kullananlar var... Bildiğim kadarıyla D-300 4 tanesine (belki de 6 dır) aynı anda ve farklı aydınlatma ayarlarıyla hükmedebiliyor... Akıllı ışık sistemi gibi bir şey deniyor...Her halde senin Zamzon ve orijinal pentax flaşındada vardır... Böyle olunca flaşın büyük değil küçük olması (Kısa olması) dezavantaj değil avantajdır... Hele ki bu flaşı rektefe ederek ring flaşa çevireceksen kesinlikle kısa olanı tercih etmelisin... Aslına bakarsan flaşı tam açarak ve objektifin üzerine yatırarak bir düzenek kurulduğunu bile hayal ediyorum...Yapılamayacak bir şey değil...

Tarih: 11 Mart 2008, 22:57 - İp: 85.***.**1.20
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Bunlar uzaktanda çakılanlardan demi. HImmmmmmmmm Ama ben en fzala kafa flaşına 100 öro veririm. Makro olmadıktan sonra.

Tarih: 11 Mart 2008, 23:31 - İp: 88.***.**4.21
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Raynoks dcr 250 ve 18-200 ün makrosu. kroptur. Lakin beni pek tatmin etmedi bu foto.Ne dersiniz.

Tarih: 13 Mart 2008, 12:14 - İp: 88.***.**0.213
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Sİnek ölü.Birde flaşın gölgesi düşüyor. Rİngsiz olmayacak gibi.

Tarih: 13 Mart 2008, 12:16 - İp: 88.***.**0.213
ozzy baba
ozzy baba (üye)
Ankara / Meraklı

Pazar bizim adama Pentaks 100 mm makro gelmiş. Orijinal sıfır.. 100 USD daha pahalı sigmadan bir araştır bakem...

Tarih: 13 Mart 2008, 18:45 - İp: 212.***.**0.13
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Ozy baba gördünmü dcr 250 yi beğendinmi.
Olmıcek bunlarla. En iyisi lens almak.
Arkadaşa sor bakam 700 ytl olmamı pentks. .
almışken pentaks alalım

Tarih: 13 Mart 2008, 20:06 - İp: 88.***.**8.11
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Okudum emme hiçbişey anlamadım ben pentaks 100 mm testinden.

Tarih: 13 Mart 2008, 20:07 - İp: 88.***.**8.11
ozzy baba
ozzy baba (üye)
Ankara / Meraklı

Valla pazarbey sineklerden çok bir şey anlamadım... Alan derinliği ile birlikte genel olarak net alanlarda da keskinlik problemi yaşanmış gibi.. Sinek kıpırdamıyordu (ölü gibi duruyor) değil mi...Bir de flaş çaktın mı bilmiyorum ama patlamalı bölgeler çok fazla... Beğendim desem yalan olur... Çok anlamam bu makro işinden anlayan birileri değerlendirse daha iyi ama alttaki fotoğrafta detaylar zok fazla kaybolmuş gibi... Kompakt makina bayağı iyi kareler almıştım mesela Benim Canon S3 le bunlarra DSLR performansı açısından bakınca iyi şeyler söyleyemeyeceğim maalesef....

Tarih: 13 Mart 2008, 22:50 - İp: 88.***.**1.23
ozzy baba
ozzy baba (üye)
Ankara / Meraklı

Sigmanın EM 140 TTL ring flaşının pentaks uyumlu olanı varmış...
Bir araştırsana....

Tarih: 13 Mart 2008, 22:57 - İp: 88.***.**1.23
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Pahalı ozibaba pahalı. Rin g olsa neyse. BAk ne buldum
dörr
Buda
soligor
İkiside iş görür gibi. Af ikiside. Fiyatta iyi.

Tarih: 14 Mart 2008, 00:06 - İp: 88.***.**8.11