lebimyapim
lebimyapim (üye)
İzmir / Amatör

Çok Eski Stüdyo Lambası

Merhaba
Ben fotoğrafçı değilim ancak Fotoğrafçılığa meraklıyım. eski siyah beyaz stüdyolarda içine normal (ben normal biliyorum) Duylu ampul takılan ışıklar vardı bana o ışıklar sehbası ile lazım Ampul yoktur belki ama o kaidelerden lazım sözünü ettiğim aydınlatma kafalarını tarif edebildimmi bilmiyorum bir çok fotoğraf stüdyosundan çıkarılıp bodrumlarda çürümeye terkedilmiş belkide hurdacılara naylonculara takas edilerek verilmiş olabilir ve çoktaan inşaat demiri haline gelmiştir belki ama en azından bana o ışıkların isimlerini aktarabilirseniz sevinirim ve tabi öyle kenarda köşede terk edilmiş atıl olan çalışıp çalışmaması önemli değil elinde olan varsa bana bilgi verebilirse sevinirim. ilgilendiğiniz için teşekkür ederim saygılarımla

Tarih: 18 Kasım 2006, 23:49 - İp: 85.***.**2.234
turkeyfoto
turkeyfoto (üye)
Kocaeli / Firma

bu spotların ıcınde 250 veya 500 wat lık ampuller bulunmakta sırkecıde halen bulabılecegını dusunuyorum. sehba dersen, ıcıne ampul flas takıp halen o sehbaları kullanan studyolar var

Tarih: 19 Kasım 2006, 15:54 - İp: 81.***.**0.243
ışıkcolor
ışıkcolor (üye)
Niğde / Firma

kendiniz yapmayı deneye bilirsiniz bu daha zevkli ola bilir
büyük bir tas içine birazküçüğü arkasını tornada kestirip duy taktırıp birde ayak yaptırdınız mı işinizi ğöre bilir ben de öyle yapmıştım kendiniz yapınca daha i oluyor şimdiden başarılar

Tarih: 30 Kasım 2006, 22:37 - İp: 85.***.**8.230
fotokurdu
fotokurdu (üye)
İstanbul / Firma

Öncelikle şunu sormak isterim.

Bu ışıklarla nasıl resimler çekmek istiyorsunuz?
Fotoğraflarınızı deneme amaçlı mı çekeceksiniz yoksa gerçekten iyi sonuçlar elde etmek istiyor musunuz?

İnsan mı, ürün mü çekeceksiniz.

Bu sorularım boşa masraflardan sizi korumak için.

O bahsettiğiniz ışıkların kelvinleri düşüktür.
İyi sonuçlar elde etmeniz için 5500 kelvin olmalıdır.Yani bu da güneş ışığına eş değer ölçülerde düşünülen bir derecedir.

Sevgilerimle

Tarih: 7 Aralık 2006, 10:33 - İp: 85.***.**2.122
lebimyapim
lebimyapim (üye)
İzmir / Amatör

İlgi gösterdiğiniz için teşekkür ederim ancak ben bu ışıklarla fotoğraf çekmeyeceğim yani bana aydınlatması gerekmiyor ampulünün olması yada olmaması önemli değil ben sadece o ışık kafası ve kaidesini arıyorum. dekor amaçlı kullanacağım zira ben fotoğrafçı değilim. saygılarımla

Öncelikle şunu sormak isterim.

Bu ışıklarla nasıl resimler çekmek istiyorsunuz?
Fotoğraflarınızı deneme amaçlı mı çekeceksiniz yoksa gerçekten iyi sonuçlar elde etmek istiyor musunuz?

İnsan mı, ürün mü çekeceksiniz.

Bu sorularım boşa masraflardan sizi korumak için.

O bahsettiğiniz ışıkların kelvinleri düşüktür.
İyi sonuçlar elde etmeniz için 5500 kelvin olmalıdır.Yani bu da güneş ışığına eş değer ölçülerde düşünülen bir derecedir.

Sevgilerimle

Tarih: 7 Aralık 2006, 10:56 - İp: 85.***.**0.236
fotokurdu
fotokurdu (üye)
İstanbul / Firma

Anladım,

Elinde olan arkadaşlar sizin için gereken hassasiyeti göstereceklerdir.

Atıl olarak duracağına sizin gönlünüz hoş olsun.

Tarih: 7 Aralık 2006, 11:05 - İp: 85.***.**2.122
behri
behri (üye)
İstanbul / Amatör

Beyaz ayarı ile düşük kelvinden kaynaklanan renk sapması giderilemez mi?
Daha açıklayıcı bilgiler lütfen.

Tarih: 26 Aralık 2006, 22:04 - İp: 81.***.**6.136
erkek_3
erkek_3 (üye)
Kilis / Stüdyo Fotoğrafçısı

kardeş aradığın sarı ışık sistemleri bende mevcut fiyata anlşırsak yardımcı olmak isterim hatta elimde ampulleri bile mevcut ampullerin markası osram orjinal 500 vatlık herbiri arka saç ışık sistemi bile mevcut

Tarih: 9 Şubat 2007, 15:46 - İp: 88.***.**9.146
  • 1