izo-fb
izo-fb (üye)
İstanbul / Amatör

Canon Flash

arkadaşlar merhaba
bende canon d500 makina bulunmakta
ancak bir flasha ihtiyacım oldu.araştırdığım kadarıyla canon marka flaslar çok pahalı duruyor.
bana benim makinama uygun canon marka dışında bir marka önerirseniz çok sevinirim.
teşekkürler

Tarih: 5 Nisan 2010, 00:26 - İp: 88.***.**3.236
hastasiyiz
hastasiyiz (üye)
Ankara / Meraklı

Canon'dan şaşmamanız tek tavsiyemdir.

Tarih: 5 Nisan 2010, 11:36 - İp: 212.***.**2.126
powershot
powershot (üye)
Antalya / Firma

Canon dışında Flaşların cihazına uyum saglamama gibi problem yaşayabilirsini problemler şu olur Kafa flaşı taktıgında cihaz kendi flaşındaki ölçümü kapatır flaşınkini kullanır buda resmlerin netsizligine neden olur bir diger problemde flaşı görmemezlik yapabilir yada düşük ışık ölçümü yapabilir yada seri çekimlerde falşın seri çalışmaz birde her canon un flaşı her cihazda uyumlu çalışmıyo diyelimki makinana tutup bir CANON SPEEDLİTE 580EX II serisi flaş taktın netlemede sıntı yaşar benim başıma geldi ordan biliyorum ama gidip bir CANON SPEEDLİTE 430EX II flaş takarsan böyle bir sorun olmaz

Tarih: 5 Nisan 2010, 11:44 - İp: 88.***.**2.23
hastasiyiz
hastasiyiz (üye)
Ankara / Meraklı

canon un flaşı her cihazda uyumlu çalışmıyo diyelimki makinana tutup bir CANON SPEEDLİTE 580EX II serisi flaş taktın netlemede sıntı yaşar benim başıma geldi ordan biliyorum ama gidip bir CANON SPEEDLİTE 430EX II flaş takarsan böyle bir sorun olmaz

neden 430 da sıkıntı olmuyor da 580 de oluyor bana çok garip geldi ex'le biten her flaş dijital makinelerle uyumludur.

Tarih: 5 Nisan 2010, 14:27 - İp: 212.***.**2.126
powershot
powershot (üye)
Antalya / Firma

uyumluda bende önceden EOS 350D vardı ve 580 EX de flaş vardı cihaz netlik noktasını tespit edemiyordu bir arkadaşımdada EOS 5D vardı flaş olarakda 430EX vardı oda aynı sıkıntıyı yaşıyodu degiştirerek kullandık ve aynı kare resim çektik iki makine ile ve sorunu o şekilde aştık şu anda EOS 400D ve EOS 1D MARKIV var tabi bu olay tam 2 sene önce başıma geldi

Tarih: 6 Nisan 2010, 10:51 - İp: 88.***.**2.23
hastasiyiz
hastasiyiz (üye)
Ankara / Meraklı

İlginç, paylaştığın için teşekkürler.

Tarih: 7 Nisan 2010, 09:02 - İp: 212.***.**2.126
ozhanoz
ozhanoz (üye)
İzmir / Amatör

vallaha bende eos 500 D kullanıyorum canon speedlite 580 EX II aldım ve kesinlikle hiç bir sorun yaşamadım gece gündüz her zman flaşı ile kullanıyorum kesinlikle faydasını görüyorum, hiç bir şekilde sorunla karşılaşmadım. iyiki almışım. tavsiyem odur ki canon kullanıcıysanız gidip başka marka flaş kullanamyın. çok araştırdım sonunda 580 EX II aldım uyum sorunu olacağı gibi makineye zararda verebilirsiniz. benden söylemesi.

Tarih: 15 Haziran 2010, 15:40 - İp: 88.***.**9.210
bedava-shop
bedava-shop (üye)
İstanbul / Firma

TUMAX'ın çok başarılı ttl flaşları var, güvenle kullanabilirsiniz...

Çok sattım ve memnun olmayan yok !

Ne kadar ekmek o kadar köfta sonuçta !

Tarih: 15 Haziran 2010, 18:17 - İp: 85.***.**7.74
  • 1