neco_07
neco_07 (üye)
Antalya / Firma

Canon 580 Ex Iı Flash Kullanımı.. Yardım

Merhaba Arkadaşlar, Canon D450 makineme dun 580 Ex II flash aldım... ama ayarlarını yapamıyorum, auto ve ya ''P'' cekimlerimde flashın otomatik olarak gereken gucte patlaması gerekiyor sanırım ama benim cektigim fotograflar bembeyaz cıkıyor... flash cok fazla patlıyor ve nasıl ayarlamam gerektigini bilmiyorum.
Auto'da ve Program'da cekiyorum... aldıgım flash cok opsiyonlu ve bana karısık geliyor
En iyi sonucu nasıl alabilecegim hakkında yardımcı olabiliecek arkkadaşlara şimdiden teşekkur ediyorum... hepinize iyi çalışmalar

#neco_07' tarafından 12.01.2010 14:30:53 tarihinde düzenlendi.

#neco_07' tarafından 12.01.2010 15:59:56 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Ocak 2010, 12:50 - İp: 95.***.**6.106
neco_07
neco_07 (üye)
Antalya / Firma

Öncelikle ilgilendigin için cok teşekkur ederim, ama biraz karanlık veya loj bi ortamda çekim yaptıgımda perde kapanıyor ve acılması bazen 10-15 saniye suruyor... tabi o sırada oluşan el titremesinden dolayı fotograf flu cıkıyor... yani hızla değişen ortamlarda ust uste fotograf cektigim için her zman ayar duzeltmeme imkan dogmuyor acıkcası... ISO ayarını 100'den 1600'e kadar değiştirip denedim... ama genede sorunu cozmedi... ve sanırım buradaki arkadaşlar bu flashı kullanmıyor olacakki, hem kullanan hemde anlayan biri daha yardımcı olmadı
Ama benim bu flash'tan beklentim... her ortamda otomatik olarak kendi kendine ayarlama yapması... Eminim biçok ayar değiştirmem gerekiyor bunun için... Sadece ISO ile değişmedi cunku...
Yarımcı olmak isteyen arkadaşlara şimdiden cok teşekkur ediyorum.. hepinize iyi çalışmalar

#neco_07' tarafından 14.01.2010 17:23:42 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Ocak 2010, 13:32 - İp: 95.***.**6.106
dura
dura (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

MERHABA, MAKİNANIZDA FLAŞ AYARLARININ (YANİ - + ) KONTROL ETMENİZ LAZIM. SANIYORUM MAKİNANIN ARKA KISMINDA BİR BUTON OLMASI GEREKİYOR BU BUTONA BASIP FLAŞ IŞIĞINI AZALTIP ÇOGALTABİLİRSİNİZ.

AYNI İŞLEMİ FLAŞIN ÜZERİNDE DE YAPMAK MÜMKÜN..

ASA AYRININDA 400 E GETİRMENİZDE FAYDA VAR...NİYE 400 ASA CUNKU ORTAM ISIĞINIDA FOTORAF KARENİZDE GÖRMENİZ İÇİN..YARDIMCI OLDUM MU BİLEMEM..
KOLAY GELSİN.

Tarih: 14 Ocak 2010, 10:41 - İp: 85.***.**4.48
  • 1