ertugrulkoca
ertugrulkoca (üye)
Yurtdışı / Amatör

Arkadaslar, Orta Stantarda Bir Studio ?.

Arkadaslar, Orta stantarda bir Studio icin

hangi gereksinimler lazim lütfen

yardimci olurmusunuz.

Tavsiyelerinizi sabirsizlikla bekliyorum

Tesekkürler...

Tarih: 6 Mayıs 2009, 10:55 - İp: 84.***.**6.169
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

elinize kağıt kalemi alın ve yazmaya başlayın. Hangi iş için ne kadar fon ışık ve maine ekpmanı gerekiyor?
sonra bunları katagori haline getirin. ortak noktalarını bulun. Böylece fazla malzeme almamış olursunuz.

Tarih: 6 Mayıs 2009, 20:36 - İp: 88.***.**0.35
ertugrulkoca
ertugrulkoca (üye)
Yurtdışı / Amatör

Aslinda ben portre ve obje cekimlerinde kullanilan

isik sistemleri edinmek istiyorum

bunun icin gerekli olan

hangi isik sistemleri vede yansiticilar olabilir?

Tarih: 6 Mayıs 2009, 21:42 - İp: 84.***.**6.169
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

http://www.firateryilmaz.net/Contact.htm

#remi5861' tarafından 07.05.2009 03:42:50 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Mayıs 2009, 03:40 - İp: 88.***.**0.35
stilfonflash
stilfonflash (üye)
İstanbul / Firma

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 7 Mayıs 2009, 09:41 - İp: 78.***.**5.231
ertugrulkoca
ertugrulkoca (üye)
Yurtdışı / Amatör

yardimlariniz icin tesekkürler arkadaslar

fakat ben yurt disindayim

bana albilecegim en azindan flash larin

isimlerini veya ne bileyim kadlarini falan

bildirebilirseniz

tavsiyeleriniz dogrultusunda hareket etmek istiyorum

tekrar tesekkürlerimi sunarim

Tarih: 7 Mayıs 2009, 10:49 - İp: 84.***.**6.169
serokaptan
serokaptan (üye)
Antalya / Stüdyo Fotoğrafçısı

merhabalar bende lord74 arkadaşımızın sorduğu soruya cevap arıyorum ama tam detaylı kimse yardımcı olmuyor galiba.

orta ayarda bi stüdyo için ne gerekiyor ortalama ne tutar.

şu flaş şu ışık şu malzeme derse bilen yapan arkadaşlar çok iyi olacak. baştan sağma cevaplar veriyor arkadaşlar hep.

ne tip ne güçte kaç wat bi paraflaş kullanmak lazım. soft box ta para flaş ile aynı işi görüyor galiba. yardım.....

foto makinası sorun deil sadece ışık sistemi nasıl olması ne olması kaça olması gerektiğini bilen bi arkadaş yardımcı olur inşallah.

#serokaptan' tarafından 12.05.2009 15:02:51 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Mayıs 2009, 14:54 - İp: 78.***.**3.4
ertugrulkoca
ertugrulkoca (üye)
Yurtdışı / Amatör

evet arkadasim nedense kimse yardimci olmak

istemiyor.

Neyse ben baska yerlerden bilgi edinirsem sana ulastiririm

Tarih: 12 Mayıs 2009, 15:45 - İp: 84.***.**8.135
stilfonflash
stilfonflash (üye)
İstanbul / Firma

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 12 Mayıs 2009, 15:53 - İp: 85.***.**2.235
serokaptan
serokaptan (üye)
Antalya / Stüdyo Fotoğrafçısı

saol lord74 valla sevinirim arkadaşım. bende araştırıyorum. paylaşırım bende seninle. kolay gelsin

Tarih: 12 Mayıs 2009, 16:43 - İp: 78.***.**3.4
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

forumda biraz araştırma yapmanız faydalı olabilir. Aslında birinci mesajım size yeterliydi.

Daha kolay anlaşılsın: İhtiyacınız ne kadar ışık miktarıysa ona göre ışık alacaksınız. He, her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır ve her studyo aynı işleri yapsada farklı tarzlarda çalışır kimi kendi yöntemii gliştirmiştir kiminin çok iyi yaptığı tarzı vardır. Bu işin basma kalıp kuralı yoktur. Herşey ihtiyaç dahilindedir.
ilk mesajımı düşünün..

Tarih: 12 Mayıs 2009, 18:27 - İp: 85.***.**2.119
  • 1