mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

350d Flaş Sorunu

bendeki 350d nın flası sony r1 den bariz şekilde düşük amlamadım.

iso yükselmeyince flaş gücü artmıyor.ama r1 de her isoda sabit çalışıyor ve çok güçlü...

bir türlü çozemedim ve bu güç cfn 8 de avarege yapınca artıyor ne dir bu durum???

Tarih: 15 Ocak 2007, 14:06 - İp: 85.***.**2.83
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Mimarca,

Nasil bir trajediye donustu senin durumun boyle.

Shakespeare bugun yasasaydi onemsiz Danimarka prensi Hamlet'inkini degil, seninkini kaleme alirdi herhalde.

R1'den sonra DSLR'a gecip orta karar lenslerle ve built-in flasla idare etmeye calismak bin firavunun lanetine carpilmaktan betermis anlasilan.

Tarih: 15 Ocak 2007, 14:23 - İp: 88.***.**5.215
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

Tarih: 15 Ocak 2007, 14:33 - İp: 85.***.**2.83
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

ya 350d yi tutuyorumki ona sırf sen ne berbat bir makinesin diye yüzüne vuruyorum birazdan karşılaştırma fotoları yayınlayacağım...

Tarih: 15 Ocak 2007, 14:35 - İp: 85.***.**2.83
dura
dura (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

sevgili mimarca,
350d menüsünde flash moduna girersen + veya - yönlerini gösteren bir sıkala var SET yapıp + yönünde flaşın gücünü arttırabilirsin...yada kitapçıkta çok güzel anlatılmış...

kolay gelsin

Tarih: 16 Ocak 2007, 12:41 - İp: 81.***.**4.175
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

yaporum ama bir saçmalık var atrmıyor karanlık gibi birde elımde r1 var onla cekıyorum neredeyse 3 kat daha kuvvetli...

Tarih: 16 Ocak 2007, 18:05 - İp: 85.***.**2.83
a_hamit
a_hamit (üye)
İstanbul / Firma

hazır 2 makineyide kullanan yakalamışken bir kaç soru sorayım 2 makine arasında kaldım. hangisi daha iyi acaba bide r1 ekrana bakarak çekim yapılıyormu. uzaklıktan geçtim yakın çekim güzel yapsında r1 lensi ne katlanırım varsın uzağı çekmesin
ardarda çekim r1 yapıyormu

Tarih: 16 Ocak 2007, 23:14 - İp: 85.***.**5.141
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

abi hız konusunda (d)slr ile r1 yarısamaz onu onutmalı focus dada bence ama, kalite ve flas ergonomıde r1 in yanlarında vallahı bıllahı oyuncaklar.

dısarıda kullanacaksan git bence dlsr al..

ama iç mekan kesınlıkle r1...

r1 de lcd ve vızıorden cekım yapıosn vizorde elektronık

dlsr de vızor optık ten ne goruosan o... elektronık deıl yani..

bence r1 en çoğu makineyi eziyor...
ustune ne taksanda r1 ayrı bı sınıf yani...

her daimi kullanmak ıcın dslr ama ben kaliteden odun vermem dersen r1

tabi r1 herzaman omur boyu yeter

Tarih: 17 Ocak 2007, 14:25 - İp: 85.***.**2.83
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

A_hamit,

Mimarca'ya cok sakat bir soru sormussun, baksana adamin gozu seyirmeye baslamis, yazdigi kelimelerde harflerin yarisini atlamis Bu konuyu onun yaninda acma istersen

DSLR yalin haliyle, neleri R1'den daha iyi yapar:
1. Hizli fokus
2. Seri cekim
3. 24-120 mm araligi yeterli degilse, lens degistirmek suretiyle, bu aralik disinda cekim.
4. Optik vizor

DSLR takviye edilmis haliyle neleri R1'den daha iyi yapabilir:
1. 2 adet R1 parasina alacagin lensle R1 kalitesinde resim cekebilir.

R1 neleri DSLR'dan iyi yapar:
1. LCD ekrani acilip degisi pozisyonlara getirilebilir, dolayisi ile yerlerde surunmeden veya ondeki kalabaligi ittirip kaktirmadan cekim yapabilir.

Tarih: 17 Ocak 2007, 15:15 - İp: 85.***.**5.75
a_hamit
a_hamit (üye)
İstanbul / Firma

illa bişeyleri eksik bırakacaklar yani

r1 peki flaşı çabuk doluyormu A100 3 saniyede doluyormuş.

evet genelde evde florasan ışıkta veya ampül ışıkta akşam çekiceğim hazır yakalamışkene bir kaç soru daha sorayım r1 de 2 tane kart yuvası var bunu nasıl ayarlıyorsunuz yani şimdi çektiğim resmi bu carta diyemi oluyor? bide çektiğimiz resimlere bakarken önce kart seçimimi yapılıyor?
yoksa 2 karta beraber aynı andamı?

Tarih: 17 Ocak 2007, 23:00 - İp: 88.***.**8.204
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

ozgur bence dslr'lar r1'den her seyi daha iyi yapabilirler.. zigview takarsin, yine yerlerde surunmeden lcd'den bakarak fotograf cekebilirsin mesela.. dslr ile r1'in kalitesini gecmek icin 1-2 r1 fiyatina lens almak da gerekmiyor.. dslr'a bir prime lens takalim, sonra karsilastiralim kalitelerini..
dslr, daha profesyonel bir cozum bir yerde.. her bir parcasi icin ayri harcama yaparak, istege uygun sistem kurulmasina izin veriyor dslr'lar..
ama r1 kisitli bu konuda.. bir yere kadar gidiyor ve sonrasi yok..
........
erhan,
http://www.dpreview.com/reviews/compare_post.asp?method=sidebyside&cameras=canon_eos350d%2Csony_dscr1&show=all
adresindeki karsilastirmada 350d'nin flash'i icin 12metre, r1'inki icinse 8.5 metre denilmis.. gorulen o ki, 350d'ninki daha guclu..
duranin soyledigi gibi flash exposure comp'dan gucunu arttir flash'in..

Tarih: 19 Ocak 2007, 04:18 - İp: 86.***.**0.120
  • 1