eligible
eligible (üye)
Samsun / Amatör

Shinko-mat Baskı Yazılım Güncellesi

Merhaba Arkadaşlar;
Bana gelen mail :

Sayın İlgili,

Shinko CHC-S2145 baskı cihazı şimdi yepyeni özelliklerle donatıldı:
- Parlak baskıya ek olarak mat ve ekstra parlak (kaplamalı) baskı seçenekleri.
- Daha hızlı işlem.
- 5x15 cm ilave boyut seçeneği.

CHC-S2145 baskı cihazınıza bu özellikleri kazandırmak için ilişikte gelen mat_baskı.zip sıkıştırılmış klasörü açarak buradaki dosyaları
kullanmanızı rica ederiz.

1. Daha önce kullandığınız driverı üst versiyona(ilişikte gelen) yükselmeniz gerekli.
2. İlişikte gelen yükleme yönergesini dikkatlice okuyarak cihazınızın firmware versiyonunu güncelleyiniz.

İyi çalışmalar dileklerimle,

Şahin Saçlı
Darfilm
0212 520 46 72
0212 520 06 66 dahili 123
[email protected]

Herkese hayırlı işler...

#eligible' tarafından 18.11.2008 10:56:01 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 18 Kasım 2008, 10:51 - İp: 85.***.**1.247
isinustasi
isinustasi (üye)
İstanbul / Firma

Sony'ler baski matlastirma isini galiba makina icinde yuzeyi puturlu bir merdanenin devreye girip cikmasiyla yapiyormus..Boylesi yani mekanik olmasi yazilim ile olandan daha iyi sanki..daha dogal bir sistem bence..
yazilim ile olanda ise photoshop programini iyi bilen arkadaslar bir ince seffaf hafif
kumlu action filitre yaparlarsada olur gibi..

Ama en iyisi bence Olmec marka makinanin kullandigi yari mat kagitlari kullanmak..ne cok parlak nede Tam mat iste ikisinin ortasi YARIMAT.. Ama Shinko'nun da eline saglik tabii..
Orjinal fabrikasyon yari mat kagit kullanan makinalar varken ne ugrasicam yazilim yuklemeyle dememek lazim kolayimiza gelecekse neden kullanmayalim..

Ama cok yakinda Olmec op1000'lerede benzer ve daha gelismis yazilim gelecegi soyleniyor..yarimat kagitlar Parlak kagitlar birde matlastirma yazilimi kullandigimiz Olmec makinada 3 u bir arada olacak anladigim kadariyla..sevindim..

Tarih: 18 Kasım 2008, 23:02 - İp: 85.***.**5.200
eligible
eligible (üye)
Samsun / Amatör

Sayın isinusta;
Shinko yeni sürücüyle aşağıdaki yenilikleri getirmiş.(Yükledim ve denedim)

1-Baskı daha hızlı, gözle görülür derecede farkediliyor.(kaç sn. ölçmedim)

2-Önceki ölçülere ek olarak 5cm X 15cm lik baskı yapabiliyor. Yani 2 adet vesikalık isteyen olursa basabiliyorsunuz.

3-Normal parlak baskının yanında birde Extra parlak baskı alabiliyor. Baskınız normalden daha parlak çıkıyor.

4-Mat baskı yapabiliyor. Geçekten Mat etkisi veriliyor.

VE BÜTÜN BUNLARI HİÇ BİR EK MALİYET GEREKTİRMEDEN MEVCUT SİSTEMİNİZDEKİ SÜRÜCÜ VE YAZILIMI GÜNCELLEYEREK YAPIYOR.

AYNI KAĞIT AYNI RİBON....

Daha ne olsun yani....

#eligible' tarafından 20.11.2008 10:50:48 tarihinde düzenlendi.

#eligible' tarafından 20.11.2008 10:51:45 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Kasım 2008, 10:49 - İp: 85.***.**1.247
vetmemo
vetmemo (üye)
Yurtdışı / Özel Gün Fotoğrafçısı

hallettim:-)
ama pek fark göremedim; matlik yada parlaklik arasinda

#vetmemo' tarafından 22.11.2008 18:26:26 tarihinde düzenlendi.

#vetmemo' tarafından 22.11.2008 18:27:14 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Kasım 2008, 16:08 - İp: 84.***.**6.51
isinustasi
isinustasi (üye)
İstanbul / Firma

basari bazen istenildigi kadar elde edilemesede bir seyler gelistirmek ugras vermek
bos bos oturup sadece negatif elestiri yapanlara inat caba sarfetmek Takdire deger..
faydali bir calisma olmus matlastirma islemi..Aynisinin biraz gelismisini OLMEC Thermal yazicilari icinde hazirlamislar..her an bize ulastirabilirlermis...

Shinko kagidi matlastirmayi basarmis ama Japon yeni'nin cok yukselmesi ile kagit ribbon fiyati diger markalara gore istikrarini koruyamamis gibi..Dilerim Ulkemizin Parasi yeniden guclenir Toparlanir herkes rahat eder..Tabii bu islerde fikir uretim cok calisma emek ister ..Tum meslekdaslara islerinde basariar diliyorum..

Tarih: 23 Kasım 2008, 10:13 - İp: 88.***.**5.202
  • 1