emrebey
emrebey (üye)
İstanbul / Amatör

Pretecdc3a30 Update İşlemi Olmuyor

arkadaslar pretec dc3a30 upgrade işlemini yapamıyorum tum sıralamaya riayet ederek işlemi yapıyorum fakat işlem baslamıyor sorun ne olabilir

Tarih: 10 Mart 2005, 00:07 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

1-Kullandığın kartı makinede formatla.
2-firmware dosyasının adı... .bin olmasına dikkat et.
3-firmware dosyasını kartın üstüne kopyala herhangi bir dosya içine koyma.
4-Eğer aklın varsa ve bu işi de daha önce yapmadıysan firmware upgrade işlemini YAPMA!

Tarih: 10 Mart 2005, 00:22 - İp: yok
ufiser
ufiser (üye)
İstanbul / Amatör

yanlış firmware dosyasını indirmiş olabilirsin. hep olur bu. versiyon ve model numaralarına dikkat et. ama bilgisayarla ve digital makinalarla bi geçmişin yoksa bırak senin yeine bilen biri yapsın.

Tarih: 11 Mart 2005, 12:18 - İp: yok
ozerstore
ozerstore (üye)
Aydın / Amatör

Merhaba,
Dün gece adı geçen siteden firmware dosyasını (.bin) download ettim ve basmak basamak tarif edilen herşeyi harfiyen , büyük dikkat ve titizlikle uyguladım. Ne de olsa İşin ucunda DC3A30 gibi bir makineyi kaybetme riski var ve ki bunu hiç istemem. İşlem bitip kapatıp açtığımda ne göreyim? Aman Allahım cihazım Toshiba olmuş. Evet operasyon başarı ile sonuçlandı. Gece 02.00 ye kadar değişiklikleri tesbit edip denedim. Tek kelime ile müthiş. İyi ki yapmışım hatta geç bile kalmışım. Bundan sora makro çekimlerimi bu sitede galeride görebilirsiniz. (tabii yayınlanırsa) Yalnız gerçekten dikkat ve özenle yapmak gerekiyor. Bütün işlem Altı-üstü 2 dakika sürüyor. Evet toplam en fazla 2 dakika. Hayattaki herşey gibi tabii ki bununda riski var, ancak ben bunu göze aldım. Herkesin kendi kararı ve tercihi. Bu işlemi bizlere aktaran , haber veren yardımcı olan herkese teşekkürler. Teşekkürler www.netfotograf.com

Tarih: 7 Nisan 2005, 12:18 - İp: yok
grandtr
grandtr (üye)
Aydın / Haber Fotoğrafçısı

merhabalar,
İyi ki varsın netfotograf.com iyiki varsınız. Bende Pretecdc3a30 var ama buraya girene kadar sıradan bir makina gibi kullanmışım.Şimdi makinam Toshiba PDR700M oldu sayenizde. ozerstore arkadaşın yardımlarıyla hatta direkt telefonda yardım ederek upgrade işlemini hallettik.Makinam özellikle macro çekimlerim süper oldu.

Tarih: 7 Nisan 2005, 14:57 - İp: yok
  • 1